كود كمپوست

آگهی رایگان
محوطه و فضای سبز باغ - باغچه - گلخانه - گل و گیاه
قیمت : ۸۰ تومان
  اصفهان آران و بيدگل
كاشان - كيلومتر 15 جاده ابوزيدآباد
آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۹/۰۷/۱۳

کمپوست از واژه‌ای لاتین Compositus و به معنای مخلوط یا مرکب اقتباس شده‌است. کود کمپوست که از پسماندهای کشاورزی، خانگی و خوراکی تولید می‌شود یکی از عالی‌ترین کودها برای مصارف کشاورزی به‌شمار می‌رود و تولیدکنندگان گل و گیاه نیز امکان بهره‌گیری از این کود را دارند. منیزیوم و فسفات موجود در این کود سبب آبرفتی شدن خاک‌های کشاورزی و جذب سریع تر مواد مغذی درون خاک می‌شود. کمپوست، خاک بسیار غنی و مورد استفاده است که در مکان‌هایی همچون در باغ‌ها، محوطه سازی، باغداری، و کشاورزی به عنوان کود بکار می‌روند.
در کاشان روزانه ۷۰ تن کود کمپوست از زباله‌های تر خانگی توسط شرکت ازنو تولید می شود .

به گزارش روابط عمومی ازنو؛
ظرفیت خوراک روزانه کارخانه پردازش کاشان حدود ۲۰۰ تن زباله بوده که با جدا کردن مواد آلی و تبدیل آن به کود فرصت بهینه ای برای تولید کمپوست ایجاد می گردد. کود کمپوستی که قابلیت تطبیق با زیست بوم منطقه را داراست.

همچنین کمپوست تولیدی در سایت پردازش از نظر مرغوبیت و براساس آنالیز شیمیایی کودها دارای استانداردهای لازم و ترکیبات مناسب از مواد است . این کمپوست گواهی نامه های تایید بهداشت و غنی بودن مبتنی بر نیاز خاک منطقه برای تولید محصولات کشاورزی را دارد و می‌تواند دفعات آبیاری را بین یک تا دو نوبت کاهش دهد. این موضوع توسط کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی مورد تایید قرار گرفته است.

کمپوست تولیدی ازنو، دارای مزیت های مناسبی نسبت به دیگر کودهای موجود است . مزایایی همچون: عاري بودن از تخم علف هاي هرز، قابل مصرف بودن در پرورش كليه محصولات كشاورزي، عاري بودن ازموادشيميايي و ميكروبي مضر، قابليت بالاي نگهداري آب ومواد غذايي، فراهم آوردن مواد مغذي براي خاك و گياهان ، ترميم بافت خاك و افزايش رشد گياه، ارتقاء كيفيت محصولات كشاورزي، نگهداري عناصر غذايي به مدت طولاني، كنترل نماتدهاي انگل گياهي از جمله مزیت های کمپوست ازنو می باشد.

چرا کودکومپوست ازنو؟
مدیر کل محیط زیست استان و کارشناسان کشاورزی عقیده دارند کمپوست ازنو، یکی از بهترین کودهای گیاهی و تقویت کنندههای طبیعی خاك و منطبق با زیست بوم منطقه است و میتواند جایگزین خوبی برای کودهای تجاری شود. مهمترین حُسن این کود،کیفیت، ارزان بودن و در دسترس بودن آن است.قابل مصرف در پرورش کلیه محصولات کشاورزی
قابلیت بالای نگهداری آب و مواد غذایی
ترمیم بافت خاک
ارتقاء کیفیت محصولات کشاورزی
نگهداری عناصر غذایی به مدت طولانی

مزیت کود کمپوست ازنو
عاری از تخم علف های هرز
عاری از مواد شیمیایی و میکروبی مضر
فراهم آوردن مواد مغذی برای خاك و گیاهان
افزایش رشد گیاه
ایجاد خلل و فرج در خاك
کنترل نماتدهای انگل گیاهی

ویژگی کود کمپوست ازنو
کپوست ازنو، کودی است که از بازیافت مواد ارگانیک «مواد زائدی که از گیاهان و پسماند بر جای می ماند» به دست می آید. هر ماده ی آلی طبیعی در نهایت فرو پاشیده خواهد شد. اما، در روند کمپوست شدن، سرعت شکستن و فروپاشی بیشتر خواهد بود. فرآیند کمپوست شدن به دلیل وجود باکتریها و سایر ریز جاندارهای تجزیه کننده به سرعت بخشیدن تغییر مواد کمک میکند. ریزجاندارهای تجزیه کننده عبارتند از : باکتری ها، قارچ ها، حشرات جونده ، پسماند ها و...

ویژگی کود کمپوست ازنو
کپوست ازنو، کودی است که از بازیافت مواد ارگانیک «مواد زائدی که از گیاهان و پسماند بر جای می ماند» به دست می آید. هر ماده ی آلی طبیعی در نهایت فرو پاشیده خواهد شد. اما، در روند کمپوست شدن، سرعت شکستن و فروپاشی بیشتر خواهد بود. فرآیند کمپوست شدن به دلیل وجود باکتریها و سایر ریز جاندارهای تجزیه کننده به سرعت بخشیدن تغییر مواد کمک میکند. ریزجاندارهای تجزیه کننده عبارتند از : باکتری ها، قارچ ها، حشرات جونده، پسماند ها و...

مواد موجود در «کود کمپوست»
مواد ارگانیک موجود در کمپوست درحقیقت مواد غذایی میکرو ارگانیسمهایی هستند که خاك را در وضعیتی سالم و متعادل نگه میدارند. نیتروژن، پتاسیم و فسفر موادی هستند که در نتیجه تغذیه میکرو ارگانیسمها از مواد آلی تولید میشوند و در نتیجه تنها تعداد اندکی از مواد مغذی میماند که باید به خاك افزوده شود. اغلب باغبانها و کشاورزان مدتهاست که به حسنهای این کود سیاه، غنی و طبیعی پی بردهاند.جستجو بر اساس کلمات :

لطفا خرید خود را فقط به صورت حضوری انجام دهید و پیش از آن هیچ مبلغی را واریز نکنید.

آگهی های مرتبط
خرید و فروش و احداث گلخانه نو و دست دوم
محوطه و فضای سبز
تهران
آگهی رایگان
پوشش سبز رستاک
محوطه و فضای سبز
تهران
آگهی رایگان
نازل کرتین پلکسی یا شیشه ای
محوطه و فضای سبز
تهران
آگهی رایگان