در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
جهت سفارش تبلیغات بنری و یا تبلیغ در اینستاگرام، لطفا با شماره در واتس اپ 09122204073 و یا دایرکت اینستاگرام تماس حاصل فرمائید @bespargroup

نیازمندی های صنعت ساختمان | بسپار ®

صورت جلسه مجمع عمومی شرکت تعاونی

صورت جلسه مجمع عمومی شرکت تعاونی

آگهی رایگان
  • خدمات جانبی امور حقوقی و اداری
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۳
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
  •    تهران تهران
  • خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90

معرفی مجمع عمومی

مجمع عمومی بالاترین مرجع اتخاذ تصمیم و نظارت در امور شرکت های تعاونی است و به دو صورت تشکیل می شود :

الف ) مجمع عمومی عادی 

ب) مجمع عمومی فوق العاده 

مجمع عمومی فوق العاده برای رسیدگی و تصمیم گیری درباره تغییر مواد اساسنامه ، عزل یا قبول استعفای هیئت مدیره ، انحلال شرکت تعاونی یا ادغام آن با شرکت تعاونی دیگر تشکیل می شود ؛ تصمیم گیری درباره کلیه امور دیگر شرکت تعاونی بر عهده مجمع عمومی عادی است. به همین علت آن را در برابر مجمع عمومی فوق العاده ، مجمع عمومی عادی نامیده اند؛ زیرا تصمیم گیری درباره کلیه امور عادی شرکت تعاونی را بر عهده دارد.

 

جلسه مجمع عمومی و حاضران در جلسه

جلسه مجمع عمومی را – در صورت رسمیت یافتن – مقام دعوت کننده یا نماینده وی افتتاح می کند. در جلسه مجمع ابتدا یک رئیس، یک منشی و حداکثر دو نفر ناظر از میان اعضای شرکت انتخاب می شوند. در شرکت های تعاونی بزرگ ، یعنی شرکت هایی که تعداد اعضای آن از 500 نفر بیشتر است ، تعداد نفرات هیئت رئیسه 7 نفر است که عبارت اند از : رئیس، نایب رئیس ، منشی و 4 ناظر. 

ممکن است جلسه مجمع عمومی راس ساعت مقرر رسمیت پیدا نکند. در این حالت مقام دعوت کننده مجمع باید برگزاری جلسه را حداقل به مدت نیم ساعت به تاخیر اندازد ؛ و در صورتی که باز هم نصاب لازم حاصل نشود ، صورت جلسه ای دایر بر رسمیت نیافتن جلسه تهیه و به امضای حاضران برساند. چنین صورت جلسه ای را " صورت جلسه منفی " می نامند. 

در جلسه مجمع عمومی ممکن است افراد ذیل حضور داشته باشند :

- عضو یا اعضایی که اصالتاَ حضور دارند ؛

- عضو یا اعضایی که اصالتاَ از طرف خود و وکالتاَ از طرف عضو یا اعضای دیگر حضور دارند ؛

- نماینده یا نمایندگان تام الاختیاری که خود عضو شرکت تعاونی نیستند ، ولی از طرف عضو یا اعضای دیگر حق حضور و حق رای دارند ؛

- نماینده یا نمایندگان اعزامی ارگان ها و موسساتی که در شرکت تعاونی مشارکت و سرمایه گذاری کرده اند و برای نظارت و بدون حق رای در جلسه حاضر شده اند ؛

- نمایندگانی که از طرف وزارت تعاون برای حضور در جلسه و اعمال نظارت بر صحت برگزاری مجمع عمومی و انتخابات ، بدون حق دخالت در امور اعزام شده اند ( در مواردی که انتخاب اعضای هیئت مدیره یا بازرسان در دستور جلسه مجمع قرار داشته باشد ). 

تذکر نکته ای ضرورت دارد و آن اینکه حضور توام عضو شرکت تعاونی و وکیل یا نماینده تام الاختیار وی در مجمع ممنوع است.

 

صورت جلسه مجمع عمومی

برای جلسه مجمع عمومی صورت جلسه ای تهیه می شود که حاوی تاریخ ، روز و ساعت تشکیل مجمع ، اعمال کنترل ها ، افتتاح جلسه ، انتخای هیئت رئیسه و ناظران ، خلاصه مذاکرات و تصمیمات آن خواهد بود. صورت جلسه مجمع عمومی را منشی مجمع ، در دفتر مخصوص ثبت می کند و باید به امضای رئیس و منشی مجمع و ناظران برسد. رئیس مجمع رونوشت صورت جلسه را برای اطلاع از مفاد آن و اجرای تصمیمات متخذه به هیئت مدیره شرکت تعاونی ابلاغ می کند. علاوه بر این رئیس مجمع باید نسخه ای از رونوشت صورت جلسه را به وزارت تعاون ارسال کند. در صورتی که بعضی از اعضای هیئت رئیسه مجمع عمومی ، نظر دیگری داشته باشند می توانند ذیل امضای خود آن را مرقوم دارند. 

آدرس: خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90

تلفن: 42143-021

 

درج آگهی جدید