تصویر شماره انواع استند گلدان (چوبی و فلزی) و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی
معماری و دکوراسیون
تبلیغات 
سفارش خدمات رپورتاژ آگهی

 


ایده های انواع استند گل و گیاه منحصر به فرد برای خانه شما

استندهای گیاهان خانگی ظاهر خانه و گیاهان شما را بهبود می بخشند.

من به شدت معتقد به استفاده از گیاهان در فضاهای خانگی هستم چونکه فضای اطرافم را بهتر می کنند. مطالعات مختلفی وجود دارند که مزایای زیادی در مورد تاثیر گیاهان خانگی روی سلامت جسمی و روحی را به ما نشان می دهند. گیاهان خانگی مواد سمی موجود در هوا را کاهش داده و محیطی آرام بخش و تسکین دهنده را فراهم می آورند و باعث نشاط ما می شوند.

 چیزی که باعث شده تا من جذب گیاهان (مخصوصا کاکتوس ها و مکنده ها) شوم اشکال طبیعی و پیچده آنها و نحوه ادغام آنها با فضاهای داخلی است. جالب است که طراحان به طور کلی، چه معماران و چه طراحان داخلی و چه مجریان دکوراسیون داخلی یا از گیاهان متفرند و یا عاشق استفاده از آنها در بخشی از فضای داخلی خود هستند.

استند گلدان فلزی

یکی از همکاران معمارم در اولین کاری که با هم داشتیم از دیدن گیاهان در فضاهای داخلی متنفر بود. وی معتقد بود که رنگ سبز گیاهان با مواد و رنگ‌های موجود در اطراف تداخل ایجاد می‌کند همچنین باور داشت که شکل و شمایل گیاهان با ترکیب معماری فضا همخوانی ندارد.

 من به نظرش احترام می گذاشتم و به صورت پیش فرض با عکاسانی که از محیط داخلی عکس می گرفتند صحبت می نمودم تا قبل از گرفتن عکس اقدام به برداشتن گیاهان نمایند. سپس من به یک شرکت معماری دیگر رفتم که گیاهان را به عنوان جزئی از محیط داخل در آغوش می‌کشیدند از آنجا بود که یاد گرفتم برای هر محیطی نوع خاصی از گیاهان وجود دارد این یک قیاس است که در نمونه های مختلف در زندگی کاربرد دارد.

به عنوان مثال کاکتوس افوربیا که یک کاکتوس لاغر و بلند است کاملا مناسب فضاهای داخلی فوق مدرن و مینیمالیست می باشد و کاکتوس های مکزیکی بلند که به صورت پشت سر هم چیده می شوند برای فضاهای خارجی مناسب هستند.

از طرف دیگر کاکتوس های مونسترا برای فضاهای سبک بوهمی مناسب است.

زیبایی استفاده از گیاهان در دکوراسیون خانه و بهبود فضای اطرافتان این است که شما می توانید در نحوه نمایش گیاهان خود خلاق باشید. شما می توانید گلدان های زیبا و منحصر به فرد را خریداری کنید و می توانید آنها را با کارهای دستی دیواری انطباق دهید  یا حتی می‌توان آنها را به روی استندهای (استند‌های) محیط های داخلی قرار دهید که موضوع اصلی این مقاله می باشد.

بیایید با هم انواع مختلف استندهای گیاهان خانگی را که می توانید برای دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید و به خانه شما زیبایی خاصی می بخشد و در عین حال مقرون به صرفه هستند را بررسی کنیم.

(به هیچ وجه این لیست جامع و توضیحات کاملی در مورد انواع استندهای گیاهان خانگی؛ ایده ها و پروژه ها نیست. این لیست بیشتر یک دسته بندی از استندهای گیاهان خانگی است تا شما را بیشتر با استندهایی که برای دکوراسیون خود می توانید استفاده کنید آگاه کند). هدف در اینجا این است که به شما نشان داده شود که چگونه انواع مختلف استندهای گیاهان روی گیاه و فضایی که در آن قرار می گیرد تاثیر می گذارد).

استندهای گیاهان خانگی با گلدان های یکپارچه شده

 استند گیاهان خانگی استند گل و گیاه

 این ها هر دو مثال هایی از استندهای گیاهان خانگی هستند که گلدان بخشی از محصول می باشد. در هر دو مثال می توان برای سهولت در آبیاری گیاهان گلدان ها را به راحتی از استندها جدا کنید.

برخی از گلدان ها دارای سوراه هایی برای زهکشی و تخلیه آب دارند و در برخی دیگر این سوراخ های زهکشی وجود ندارند. فقط قبل از گذاشتن گیاه مطمئن شوید که گلدان قابلیت زهکشی و تخلیه آب را دارد و در انتهای گلدان هم تکه هایی از زغال سنگ را اضافه کنید یا گیاهی که در حال حاضر در گلدان است را در یک ظرف زهکشی شده قرار دهید.

توجه کنید که چگونه هر دوی این استندهای گیاهان خانگی دو محیط مختلف را کامل می کنند و برای این محیط ها مناسب هستند.

استندهای گیاهان خانگی آلومینیومی مشکی ظاهری مدرن تر و مینیمالیستی دارند که به خوبی با اکثر فضاها مطابقت پیدا می‌کنند. شما می توانید از استندها به صورت تکی و یا به صورت گروهی در ارتفاعات مختلف استفاده کنید. در صورت استفاده گروهی شما می توانید انواع مختلفی از گیاهان را روی آنها قرار دهید.

 برای ظاهری مدرن تر می توانید دو تا از این استندهای مشکی دارای ارتفاع یکسان را خریداری کنید و به صورت قرینه و جدا از هم قرار دهید و گیاهان مشابهی را در آنها استفاده کنید ( به عنوان مثال یکی شان را در کنار شومینه و دیگری را در کنار میز کنسول قرار دهید).

استندهای چوبی و سرامیکی الگوهای پیچیده تری نسبت به استندهای آلومنیومی مشکی دارند و به خوبی با محیط های مختلف سازگاری دارند اما الگوی آن برای همه فضاها مناسب نیست.

در این تصویر استفاده از این استندها بسیار مناسب است چونکه در فضای اطراف رنگ سفید زیادی وجود دارد.

اما برای استفاده در اتاق هایی که دارای دیوارهای رنگ روشن و یا حتی خاکستری رنگ هستند مناسب نمی باشد.

 به طور کلی، مهم است که به تن رنگ گیاهان و یا کنتراست رنگ های استند گیاهان خانگی توجه کنیم و در نظر بگیریم که چگونه نرکیب گل و استند می تواند منجر به محیطی سازگار شود.

استند گلدان خانگی واقعی

در اینجا دو مثال از استند‌های گل واقعی آورده شده است.

 انواع استند گلدان  مدل استند گلدان

در اینجا منظور از واقعی این است که از این آیتم ها واقعا به عنوان استند گلدان استفاده می شود که می توانند به عنوان میزهای جانبی در نظر گرفته شوند اما قرار دادن نوشیدنی یا یک فنجان چای داغ روی استندهای بسیار کوچک غیر عملی خواهد بود.

هر دو استند حتی بدون گیاهان عضوی از دکوراسیون خانگی هستند. توجه داشته باشید که چگونه می توانید یک استند مناسب را برای گیاهان خود خریداری کنید تا بخشی زیبایی را به فضای شما اضافه کند؟

این موضوع فقط در مورد استند‌های گل نیست بلکه در مورد ترکیب استند و گیاه و اینکه استند مناسب خانه؛ اداراه یا هر فضای دیگری که شما می خواهید از گیاهان استفاده کنید است صادق است.

قفسه نردبانی و قفسه های به شکل A(شلف نردبانی و شلف های به شکل A)

نمونه های زیبایی از قفسه ها برای گیاهان شما وجود دارد. قفسه های نگهداری گیاهان هنوز هم در دسته بندی استندهای گیاهان خانگی قرار نداردبه این علت که فیکسچر نیستند و انواع مختلفی از آنها در بازار وجود دارد.

 شلف استند گلدان شلف استند نردبانی

زیبایی این استندهای گیاهی داخلی این است که می توان از آنها برای قرار دادن تعداد زیادی از گیاهان کوچک و متوسط استفاده کرد. در عین حال می توان از آنها برای قرار دادن اشیاء تزئینی دیگر مانند عکس ها، شمع ها و حتی کارهای هنری کوچکتر و صنایع دستی استفاده کرد.

تصویر اول سازگاری گلدان و رنگ ها را به طور کلی نشان می دهد در حالی که در تصویر دوم یک آرایه از گلدان های مختلف را به نمایش می گذارد که می تواند واقعا زیبا باشد.

این استندهای گیاهان خانگی به بخش اصلی دکوراسیون خانگی تبدیل شده اند چونکه بسیار بزرگتر از استندهای گیاهان تکی می باشند.

 آنها می‌توانند یک فضا باشند یا یک ویژگی دیواری را داشته باشند و خلاف استندهای گیاهی خانگی قبلی باقی مانده فضا باید مطابق با این استندهای گیاهان تزئین شوند (به جای اینکه استندهای گیاهانی انتخاب متناسب و یا در تضاد با یک سبک دکوراسیون خاص باشد).

استندهای گیاهان خانگی خلاقانه

دو تصویر نشان داده شده در زیر کاربردهای خلاقانه و استفاده از اثاثیه ها و مبلمان های قدیمی و شیک را نشان می دهد.

 ساخت استند گل و گیاه طراحی استند گل

 عکس اولیه صندلی گهواره بچه که تبدیل به استند یک گیاه شده و کلی رنگ و رونق به اتاق بخشیده است عکس دوم نشان دهنده گاری حمل نوشیدنی می باشد که به عنوان استند گیاهان خانگی استفاده شده است.

اینها راهکار های خلاقانه و ساده ای هستند که شما به طور کلی می توانید برای دکوراسیون خانه خود استفاده کنید.

استند گلدان فلزی طراحی استند گلدان

استند گیاه صندلی پیکاک نمونه دیگری از استفاده غیر مستقیم و عملی از اثاثیه ها و مبلمان های قدیمی است که ممکن است شما هم اکنون در خانه خود داشته باشید و یا از سمساری ها خریداری کنید.

 استفاده از جعبه های گوجه فرنگی به عنوان استند گیاهان نمونه دیگری می باشد که می توانید به عنوان یک پروژه دستساز در نظر داشته باشید.

به نظر من این روش بسیار خلاقانه است و برای اجرایی کردن ساده است و در عین حال از نظر ظاهری زیبا می باشد.

ساخت استند گل با جعبه میوه ساخت استند گلدان چوبی

دو عکس آخر دو نمونه از Ikea Hack بسیار محبوب را نشان می دهد. به نظر می رسد که وبلاگ ها و اکانت هایی در اینستاگرام و پینترست وجود دارد که از مبلمان و وسایل IKEA برای ایجاد راه حل های غیر انتزاعی استفاده می کنند.

باکس های سفیدی که به عنوان استند استفاده می شوند این استندها می توانند به شیوه‌های مختلفی بنابر نظر فرد چیده شوند. من نمونه‌هایی را دیده‌ام که استندها به صورت افقی و عمودی قرار داده می‌شوند و از فضای خالی کنار آنها به عنوان قفسه استفاده می شود.

 

 

 

======================================

 * ثبت رپورتاژ آگهی کسب و کارهای ساختمانی در بخش تازه های صنعت ساختمان در سایت بسپار

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

اجزای تشکیل دهنده ی آسانسورهای هیدرولیک : تابلو فرمان سنسور حرارتی مدار قدرت ترموستات روغن فریم کابین (یوک یا کاراسلینگ) شیر اضطراری برقی شیرها جک و پیستون  مزایای آسانسورهای هیدرولیک : از ضریب ایمنی بالایی برخوردارند. چاه آسانسور می تواند ...

آسانسور هیدرولیک چیست | جزئیات آسانسور هیدرولیکی

معرفی گروه معماری آرنا طراحی و اجرای معماری و دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان شرکت مهندسی آرنا و ایده های زندگی لوکس متشکل از آقایان مهندس علی سپهر، مهندس ایمان عربی، ...

شرکت مهندسی معماری آرنا