تصویر شماره انواع نمای کامپوزیت و نحوه نصب نمای کامپوزیت
معماری و دکوراسیون

نمای کامپوزیت 

کامپوزیت برای پوشش نمای بیرونی و یا دکوراسیون داخلی ساختمان ها به صورت دیواره ، پارتیشن و سقف کاذب کاربرد فراوانی دارد این ورق ها متشکل از دو لایه ورق آلومینیومی در پوسته های بیرونی و یک لایه از مواد پلی اتیلن و یا مواد نسوز کانی در وسط می باشد . ورق کامپوزیت با توجه به ضخامت ، نوع آلیاژ آلومینیومی  لایه ها ، نوع رنگ بکار رفته در پوسته بیرونی و نوع مواد بکار رفته در لایه میانی تنوع وسیعی را به ورق های مذکور می دهد که هر کدام از انواع آن کیفیت و کاربرد معینی را دارا است.هزینه نصب نمای کامپوزیت نسبت به سایر نما ها ارزانتر می باشد.از مهمترین مزایای نمای کامپوزیت سرعت اجرای بالای آن است که این امر به دلیل آماده بودن ورق های کامپوزیت در نصب و اجرای نمای کامپوزیت می باشد. ورق کامپوزیت از مواد سبک وزن تشکیل شده است به همین دلیل استفاده از  کامپوزیت در نمای ساختمان به سبک سازی سازه و پایین آمدن ضریب محاسبه زلزله کمک شایانی می کند.تغییر شکل دادن ورق کامپوزیت از دیگر مزایای نمای کامپوزیت می باشد.این نوع ورق کامپوزیت قادر می باشد تا 135 درجه نیز تا و خم شود.

انواع نمای کامپوزیت ساختمان :

نمای کامپوزیت آلومینیوم - نمای کامپوزیت فایبرگلاس - نمای کامپوزیت طرح چوب

نمای کامپوزیت آلومینیوم

این نوع ورق نمای کامپوزیتی از آلومینیوم و پلاستیک تهیه می شود.لایه میانی آن از پلی اتیلن در دو رنگ سیاه و سفید و یا پلاستیک تشکیل می شود و در واقع این ماده همانند یک عایق حرارتی ،عایق صوتی ،عایق رطوبتی عمل می کند.این نوع پنل آلومینیوم کامپوزیتی بسیار سبک و قابلیت انعطاف پذیری دارد.

ورق کامپوزیت

موارد استفاده ورق نمای کامپوزیت:

  • نمای خارجی ساختمان های مسکونی ، اداری و تجاری
  • بازسازی نمای ساختمان های قدیمی
  • دکوراسیون داخلی ( دیوار،  سقف کاذب ، پارتیشن و …)

نصب نمای کامپوزیت

ورق کامپوزیت به دو روش قابل اجرا می باشد:

1. اجرای ورق کامپوزیت به روش هنگ

2. نمای کامپوزیت به روش فیکس

 

مطلب پیشنهادی : مزایا و معایب نمای کامپوزیتی آلومینیومی

 

نصب فیکس نمای کامپوزیت:

در این روش، ابتدا قاب‌های فلزی بر روی دیوار نصب می‌شوند و سپس ورق‌های کامپوزیت‌ با استفاده از پیچ و یا پرچ بر روی این قاب‌های فلزی نصب می‌گردند. پس از نصب و اتصال کامپوزیت‌ها با نوارهایی از جنس کامپوزیت‌های به کار رفته، سطح نما درزگیری و عایق‌بندی می‌شود.در این روش امکان جابه جایی ورق‌های کامپوزیت وجود ندارد و نیاز به آب‌بندی دارد تا نفوذ آب موجب زنگ‌زدگی نما نگردد

نصب هنگینگ نمای کامپوزیت:

در این روش نیز همچون روش قبلی باید ابتدا دیوار از قاب‌های فلزی پوشانده شده و ورق کامپوزیت بر روی این قاب‌‌ها قرار گیرد. تفاوتی که بین این روش و روش ثابت وجود دارد در این است که در روش نصب هنگ ، ورق‌های کامپوزیت‌ بر روی قاب‌ها ثابت نمی‌شوند و از پیچ و یا پرچ استفاده نمی‌گردد بلکه قاب‌ها دارای شیارهایی هستند که با جایگیری ورق‌های کامپوزیت در این شیارها نمای ساختمان کامل می‌شود. در نصب هنگینگ کامپوزیت، جای پرچ و یا پیچ بر روی نما ایجاد نخواد شد. جابه جایی و تعویض ورق‌ها به راحتی امکان‌پذیر است و در صورتی که یکی از ورق‌ها اشتباه قرار داده شده باشد و یا صدمه ببیند به راحتی قابل تعویض و جا به جایی خواهد بود. نیازی به آب‌بندی ندارد و آب به زیرسازی نما نفوذ نخواهد کرد چرا که شیارهای موجود در زیرسازی مانع نفوذ آب در زیرسازی می‌گردند.

 

 

 

 

 

 

منبع: سایت دکور نما

 

======================================

 * ثبت رپورتاژ آگهی کسب و کارهای ساختمانی در بخش تازه های صنعت ساختمان در سایت بسپار

 

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی