تصویر شماره انواع کابینت آشپزخانه برای دکوراسیون شیک تر
معماری و دکوراسیون

شنیده اید که آشپزخانه قلب خانه است . با اپن شدن آشپزخانه، کابینت و رنگ و نوع آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این مطلب با سه متریال که دسترسی بیشتری برای ساخت کابینت در بازار دارند (ام‌دی‌اف، گلس و ممبران) آشنا میشویم.

 

کابینت ممبران

کابینت‌های ممبران برای سبک‌های کلاسیک و مجلل‌تر استفاده می‌شود. ابزار روی این کابینت‌ها براساس بودجه و سلیقه شما کم و زیاد می‌شود. این روکش‌ها مقاوم‌تر و البته گران‌تر هستند.

 

کابینت ام‌دی‌اف

ام‌دی‌اف شناخته‌شده‌ترین متریال کابینت است که رنگ‌بندی متنوعی هم دارد. این متریال برای فضاهای خیلی مرطوب مناسب نیست؛ البته لبه‌های ام‌دی‌اف از روکش اصلی ساخته نمی‌شود و برای جلوگیری از نفوذ رطوبت، در اجرای لبه‌های کابینت از پی‌وی‌سی استفاده می‌شود.

 

کابینت های گلاس

متریال دیگری به نام های گلس در بازار موجود است. حتما نمونه کابینت‌هایی با روکش براق را دیده‌اید. این کابینت‌ها سبک مدرن‌تری دارند. مشکل اصلی این متریال این است که عموما سریع‌تر خط و خش می‌افتد و چون براق است زمانی که نور روی آن می‌افتد این خطوط سریع‌تر به چشم می‌آید؛ در غیر این صورت فقط خانم خانه متوجه این مسئله می‌شود.متریال‌هایی که نام برده شد، مرسوم‌تر است وگرنه در فروشگاه‌های لوکس‌تر متریال‌های متنوع‌تری هم پیدا خواهید کرد.

 

نکته‌های که باید درباره کابینت آشپزخانه بدانید:

  • قیمتی که کابینت‌ساز اعلام می‌کند فقط برای متریالی است که سفارش می‌دهید؛ بنابراین تمام ریل‌ها، دستگیره‌ها، نورپردازی و... جداگانه حساب می‌شود؛ از جمله روکش میز کار.
  •  
  • انواع سنگ‌های طبیعی و مصنوعی و کورین از معروف‌ترین متریال‌ها برای میز کار آشپزخانه محسوب می‌شوند.
  • سازنده‌های کابینت با اندازه‌گیری قسمت‌های مختلف آشپزخانه و بسته به لوله‌ها، خروجی و ورودی آب و... کابینت را طراحی می‌کنند. در این اندازه‌گیری‌ها مسلما اندازه ماشین ظرفشویی، لباسشویی، گاز و... هم در نظر گرفته می‌شود.
  • خیلی وقت‌ها ارتفاع کابینت‌ها به قدری زیاد است که فقط برای گذاشتن چند وسیله کوچک و با ارتفاع کم کاربردی است. همین‌طور چیدن همه وسایل روی هم برای استفاده بهینه، فضای کابینت را نامنظم جلوه می‌دهد؛ به همین منظور بهتر است یک قفسه‌بندی فلزی داخل کابینت‌ها قرار دهید تا وسایل بهتر طبقه‌بندی شوند.

 

 

 

مطالب مرتبط درباره کابینت آشپزخانه


 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:چیدانه

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی