تصویر شماره به دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن جانی دوباره بدهید!
معماری و دکوراسیون

نشیمن خانه یکی از فضاهای تاثیر گذار در خانه است، فضایی است که اگر به دکوراسیون داخلیاش توجه نشود و فضایی بی حال و بی روح داشته باشد می تواند این حس را به همه خانه منتقل کند، نشیمن ها به نوعی قلب دوم خانه محسوب می شوند، دکوراسیون داخلی شان باید پر انرژی و تاثیر گذار باشد. اگر نشیمن خانه تان بی روح است.

تغییر دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن با کفپوش ها 

اولین قدم برای تغییر دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تان می تواند از کف شروع شود. برای این کار فرش ها بهترین گزینه هستند. اگر به سراغ فرش های مدرن بروید می توانید با دنیایی از طرح و رنگ مواجه شوید، آن قدری که حتی ممکن است در موقع انتخاب با مشکل مواجه شوید. اما سعی کنید تا فرش هایی را انتخاب کنید که دارای رنگ های گرم و پر انرزی و البته کمی براق هستند. البته طرح و نقش فرش ها هم بسیار مهم هستند. طرح هایی که گردش چشم را بیشتر می کنند می توانند راهگشای مشکل نشیمن خانه شما باشند. 

بازی رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن 

وارد کردن رنگ به اتاق نشیمن بسیار ساده و آسان است، نشیمن خانه جزو فضاهایی است که دارای جزئیات زیادی است. لوازم دکوری، فرش ها، کوسن ها، رو مبلی ها و خیلی دیگر از وسیله ها هستند که به وسیله آن ها رنگ ها می توانند مهمان خانه شما شوند. البته برای این کار باید بسیار هوشمندانه عمل کنید، حجم بالای رنگ ها هم می تواند خسته کننده باشد و شما را دلزده کند.

استفاده از بافت های مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن 

یکی دیگر از راه های انرژی بخشیدن به اتاق نشیمن استفاده از بافت های مختلف است. در کل بافت ها قدرت زیادی برای ایجاد تغییرات در طراحی دکوراسیون داخلی خانه دارند. بافتی که به اتاق نشیمن تان وارد می کنید می تواند یک دیوار آجری باشد که هم رنگ جذابی به خانه وارد کند و هم تضاد بین بافت زبر و خشن آجر و لطافت بافت رومبلی باعث شود که دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تان زندهتر شود و حس پویایی به خود بگیرد. البته حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که تعداد زیاد بافت ها هم می تواند سردر گمی ایجاد کند و حس بی نظمی را در طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان پدید بیاورد.

کوسن ها را در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تان از یاد نبرید

کوسن ها با این که بسیار کوچک هستند اما قدرت شان در تغییر دکوراسیون داخلی خانه با مبلمان ها برابری می کند، اگر احساس می کنید که برای روح بخشیدن به اتاق نشیمن تان نیاز به تغییرات مقرون به صرفه دارید می توانید روی کوسن ها حساب کنید. گاهی برای تغییر دکوراسیون تاثیر گذار باید از عناصری که فکرش را نمی کیند کمک بگیرید. کوسن ها می توانند هر طرح و نقشی را که شما دوست دارید به دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تان بیاورد، اصلا خودتان را درگیر این مساله نکنید که آیا این طرح و نقش به سبک دکوراسیونی خانه ام می اید یا نه، کمی ساختار شکنی هم بد نیست. در ضمن کوسن ها می توانندبه شما کمک کنند تا حس راحتی بهتری در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تان داشته باشید.

مبلمان های خاص در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تان 

اگر همه مبلمان های خانه تان دارای رنگ هایی تیره و یا خنثی هستند، یک عدد مبل تک که دارای رنگی به شدت چشم گیر است می تواند نشیمن خانه تان را از بی حالی و بی روحی نجات دهد. وقتی یک تک مبل با چنین رنگی درفضا قرار بگیرد، به راحتی می تواند دکوراسیون داخلی خانه را تحت سلطه خود بگیرد و تبدیل به نقطه عطی در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن شود. 

رومبلی های پر انرژی برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن پر انرژی 

رومبلی ها هم می توانند چاره گشا باشند. آن ها چون روی مبلمان ها که بزرگ ترین عناصر در طراحی دکوراسیون داخلی خانه هستند اعمال می شوند، می توانند حسابی به چشم بیایند. اگر تصمیم گرفتید که رومبلی های تان را عوض کنید، این بار پارچه هایی را انتخاب کنید که کاملا با پارچه های رومبلی قبلی تان متفاوت است. اگر دفعه قبل رومبلی ها روشن بودند، این بار رنگ های کمی تیره را انتخاب کنید. حتی تغییراتی از این دست هم می تواند به دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تان انرژی و روح ببخشد.

تضاد دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تان را نجات می دهد 

استفاده از تکنیک ایجاد تضاد می تواند حسابی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تان را از این رو به آن رو کند. این تضاد می تواند به وسیله رنگ ها در دکوراسیون داخلی خانه تان اعمال شود، حالا این رنگ ها می تواند متفاوت باشند، سفید و مشکی، قرمز و آبی و یا هر ترکیب دیگری که به مذاق شما خوش می آید. این کاملا به سلیقه شما مربوط است. 

استفاده از سطوح براق در طراحی دکوراسیون داخلی نشیمن 

سطوح براق به دلیل این که منعکس کننده تصویرها هستند می توانند کاملا تفاوت مورد نظرتان را در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تان پدید بیاورند. این سطوح نور را نیز به خوبی منعکس می کنند و باعث می شوند تا طراحی دکوراسیون نشیمن تان شفاف تر و روشن تر شود. سطوح براق معمولا شخصیت هایی پر شور و پر انرزی دارند. پایه میزهای بغل مبلی، قاب تابلو ها و آینه و حتی گلدان ها و جا شمعی هایی که از آن ها برای تزیین دکوراسیون داخلی اتاق نشیمنتان بهره می برید می توانند دارای سطوح براق باشند. 

تابلو های نقاشی در طراحی دکوراسیون داخلی نشیمن 

شما باید هنر را دوست داشته باشید تا بتوانید از آن برای تغییر دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تان استفاده کنید. تابلوهای نقاشی بهترین گزینه هستند. مخصوصا اگر ابعاد و اندازه آن بزرگ باشد. اول کمی مطالعه کنید و با سبک های هنری تابلو ها آشنا شوید و بعد به دنبال تابلو مورد علاقه تان بگردید، بهتر است تابلویی که خریداری می کنید، دارای طرح و نقشی خاص باشد، طرحی که به محض ورود به فضا شما را درگیر خودش کند؛ البته یادآور می شوم که از رنگ ها نیز در انتخاب تابلو ها نباید غافل شوید.

تلفیقی از بافت ها، رنگ ها و طرح ها برای تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن 

اگر فکر می کنید که به تغییر بیشتری نیاز دارید بهتر است که تلفیقی از گزینه هایی که در بالا آمده است را استفاده کنید. با این کار دیگر می توانید مطمئن شوید که نشیمن خانه تان دچار یک تغییر و تحول اساسی می شود. 

 

مطالب مرتبط درباره طراحی دکوراسیون نشیمن 


 

 

 

 

 

 

منبع: چیدانه

======================================

جهت درج رپورتاژ آگهی دائمی خود در بخش "تازه های صنعت ساختمان" با شماره 09122204073 تماس حاصل فرمائید

بسپار | نیازمندی های صنعت ساختمان 

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

چیدمان اتاق خواب کوچک

برای کسانی که اتاق خواب کوچک دارند دغدغه ی اصلی چیدمان اتاق خواب می باشد. اینکه با چه ترفند و روشی بتوانیم کوچک بودن اتاق را به چشم نیاوریم و ...

تهویه مطبوع تهویه مطبوع یا هوارسانی دلپذیر یا هوایش دلپذیر شاخه‌ای از مهندسی مکانیک است. وظیفه آن تأمین شرایطی است که موجب رفاه انسان شود و برای نگهداری محصول یا ...

انواع تهویه مطبوع