مطالب پیشنهادی

شیرآلات-راسان-ماهسان
جزئیات بیشتر
تصویر شماره افزایش فروش با سئو و بهینه سازی فروشگاه اینترنتی
تبلیغات و بازاریابی کالا و خدمات

تاثیرات سئو در رونق فروشگاه‌های اینترنتی

در دنیای دیجیتال امروزی  مخصوصا در دوران کرونا  که هر روز بر تعداد مخاطبان کسب و کارهای اینترنتی افزوده می‌شود، آشنایی با تکنیک‌های مختلف بازاریابی یک گام مهم در استراتژی بازاریابی است. بدون شک، سئو مهم‌ترین تکنیک بازاریابی دیجیتال به حساب می‌آید. صرفنظر از نوع و اندازه کسب و کار، شما باید در زمینه‌ی سئو موفق عمل کنید. تاثیرات سئو بر رونق فروشگاه‌های اینترنتی انکارناپذیر است. نه تنها انکار نا پذیر است بلکه بشدت درآمد زا است.

در حقیقت می توان گفت داشتن سایت بدون استفاده از خدمات سئو، هدر دادن پول و وقت و هزینه است.

داشتن سئو موفق موجب می‌شود تا فروشگاه اینترنتی شما در میان میلیون‌ها سایتی که برای جلب توجه در موتورهای جستجو با هم رقابت می‌کنند، نمایان شود. فعالیت آنلاین وقتی معنادار خواهد بود که وب‌سایت فروشگاه اینترنتی شما به راحتی برای مخاطبان قابل مشاهده باشد. در این زمینه، سئو کلید بهبود قابل رویت و افزایش ترافیک ورودی به سایت است. در ادامه این مقاله، تاثیرات سئو بر رونق کسب و کارهای اینترنتی خصوصا فروشگاه‌های اینترنتی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

 

تاثیرات سئو در رونق فروشگاه‌های اینترنتی

افزایش قابلیت رویت وب‌سایت فروشگاه‌های اینترنتی از طریق سئو

افزایش قابلیت رویت بر موتور جستجوگر گوگل برای موفقیت فروشگاه اینترنتی شما حیاتی است. این یکی از مهم‌ترین تاثیرات سئو بر رونق فروشگاه‌های اینترنتی است. یک فروشگاه اینترنتی و به طور کلی هر کسب و کار اینترنتی بدون سئو مانند اتومبیل بدون سوخت است. امروزه، بیشتر مخاطبان فروشگاه‌های اینترنتی تنها صفحه‌ی اول گوگل را بازدید می‌کنند و به نتایج در صفحات بعدی اعتنایی ندارند. به عبارت دیگر، نادیده گرفتن سئو یعنی این ریسک را کرده‌اید که در موتورهای جسنجو قابل رویت نباشید. در صورتی که وب‌سایت فروشگاه اینترنتی شما در نتایج موتورهای جستجو خصوصا در صفحات اول ظاهر نشود، مشتری‌های کمتری از کسب و کار شما و خدماتی که ارائه می‌دهید باخبر خواهند شد و بدیهی است که فروش کمتری خواهید داشت. فروش کمتر به پیشرفت کمتر منتج خواهد شد. در بازار رقابتی فروشگاه‌های اینترنتی، فروش کمتر بدین معناست که مشتریان و مصرف‌کنندگان محصولات مورد نیاز خود را فروشگاه‌های اینترنتی رقیب خریداری می‌کنند و شما بازار را از دست خواهید داد.

از این رو، در صورتی که فروشگاه اینترنتی شما در صفحه اول موتور جستجوگر گوگل رتبه‌بندی نشود، ترافیک لازم را بدست نخواهید آورد. پیاده‌سازی بهترین روش‌های سئو منجر بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت اینترنتی می‌شود. این موجب می‌شود تا بازدیدکنندگان کسب و کار اینترنتی شما را به راحتی پیدا کنند.

مطلب پیشنهادی : تاثیر استفاده از سئو بر درآمد طراحان داخلی ساختمان

 

ترافیک سئو رایگان است

شیوه‌ی تکامل تکنولوژی در طی سال‌های اخیر موجب دگرگونی نحوه‌ی خرید محصولات توسط مصرف‌کنندگان شده است. در عصر دیجیتال، جستجوی فروشگاه‌های اینترنتی به بخش جدایی‌ناپذیر فرآیند تصمیم‌گیری تبدیل شده است به گونه‌ای که طبق آمار 89 درصد از مصرف‌کنندگان از موتورهای جستجو برای تایید خرید محصولات مورد نیاز خود استفاده می‌کنند.

ترافیک ارگانیک ترافیکی است که بدون پرداخت هزینه حاصل می‌شود. به عبارت دیگر، این ترافیک رایگان است و از طریق موتورهای جستجویی مانند گوگل، بینگ و یاهو ارائه می‌شود. در بیشتر موارد، جستجوی ارگانیک به عنوان اصلی‌ترین منبع درآمد کسب و کارهای اینترنتی رتبه‌بندی می‌شود.

تنها روش جذب ترافیک ارگانیک به فروشگاه‌های اینترنتی از طریق سئو است. سئو به صاحبان کسب و کارهای اینترنتی این امکان را می‌دهد تا بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای در رتبه‌های برتر در موتور جستجوگر گوگل قرار گیرید. این روش جذب ترافیک به خصوص برای کسب و کارهای کوچک با بودجه مالی اندک، سودمند است. همین موضوع موجب می‌شود تا رایگان بودن یکی از تاثیرات سئو بر رونق فروشگاه‌های اینترنتی باشد.

در صنایع به شدت رقابتی، پرداخت هزینه برای تبلیغات پولی می‌تواند هزینه زیادی را برای کسب و کار اینترنتی شما به همراه داشته باشد. در صورتی که با داشتن یک استراتژی سئو کارآمد، نیاز کمتری به این نوع تبلیغات خواهید داشت. بنابراین، اگر منابع مالی محدودی دارید و نمی‌توانید هزینه‌های گزاف تبلیغاتی را برای رقابت در حوزه‌ی دیجیتال بپردازید، سئو کلید موفقیت شماست.

بهره‌مندی از مزایای بلند مدت سئو

در صورتی که اصول استراتژی فروش و بازاریابی شما شامل تجزیه و تحلیل درست از وضعیت، بازار و رقبا باشد و برنامه‌ای که طرح می‌کنید متناسب با منابع و نقطه قوت کسب و کار شما باشد، تلاش در جهت دستیابی به اهداف تعیین شده نتیجه‌بخش خواهد بود.

تبلیغات پولی یا ترافیک خریداری شده موجب افزایش ترافیک می‌شوند اما تاثیر آن بلند مدت نیست. به محض اتمام بودجه، ترافیک حاصل از این نوع تبلیغات از بین می‌رود. در عوض، ترافیک ارگانیک برای سال‌ها باقی می‌ماند و تاثیر بلندمدت دارد. در صورتی که وب‌سایت فروشگاه اینترنتی شما بر اساس سئو بهینه‌سازی شود، رتبه‌ی خود را در SERP حفظ کرده و حتی مدت‌ها پس از پایان تبلیغات خریداری شده، ترافیک را به سمت وب‌سایت جذب می‌کند.

تاثیرات سئو به صورت بلند مدت برای همه روشن و آشکار است. برخلاف، اکثر روش‌های بازاریابی نیازی به تمدید سئو نیست بلکه سئو هر ساله خود را تقویت می‌کند؛ یعنی بر اساس آنچه تابحال انجام داده‌ای شکل می‌گیرد. به عنوان مثال، برخلاف تبلیغات پولی، جذب مشتریان و فروش یک روند پیوسته است و اگر بودجه کافی برای تبلیغات در اختیار نداشته باشید، ترافیک ارگانیک ناشی از موتورهای جستجو همچنان ادامه دارد و وب‌سایت فروشگاه اینترنتی شما مشتریان خود را از دست نمی‌دهد.

 

ترافیک رایگان از طریق سئوی سایت

تاثیرات سئو بر چرخه خرید

امروزه، مشتریان قبل از خرید به جستجوی اینترنتی می‌پردازند. این یکی از بزرگ‌ترین مزایای اینترنت از دیدگاه خریدار است. استفاده از این استراتژی برای ارسال پیام‌های شما برای انجام معاملات خوب و خدمات پس از فروش و اهمیت و قابلیت اطمینان آنچه که به مشتریان ارائه می‌دهید، تمایز شما با رقبا را نشان خواهد داد. در صورت استفاده صحیح و حرفه‌ای از این استراتژی بازاریابی،‌ بدون شک تاثیرات سئو بر چرخه‌ی خرید فروشگاه اینترنتی خود را مشاهده خواهید کرد.

فروشگاه‌های اینترنتی باید در مواقع نیاز در دسترس مشتریان قرار گیرند. سئو به قابلیت رویت کسب و کار اینترنتی شما کمک می‌کند و به مشتریان این امکان را می‌دهد تا پاسخ نیازهای خود و کسب و کارهای اینترنتی ارائه دهنده‌ی این نیازها را بیابند. این موضوع موجب می‌شود تا به مرور زمان ترافیک ورودی به فروشگاه اینترنتی شما افزایش یابد.

مطلب پیشنهادی : کدام مناسبتر ست؟ فروشگاه اینترنتی (آنلاین) یا فروشگاه فیزیکی

تاثیرات سئو بر رونق فروشگاه‌های اینترنتی به عنوان یک سرمایه‌گذاری

سئو خود یک نوع سرمایه‌گذاری است. بازده این سرمایه‌گذاری در صورتی که به درستی پیاده‌سازی و اجرا شود، فوق‌العاده خواهد بود. بهینه‌سازی موتور جستجو یا همان سئو موجب افزایش ترافیک وب‌سایت اینترنتی شما خواهد شد.

از یک منظر دیگر به موضوع نگاه کنید. فروشگاه‌های اینترنتی پتانسیل فوق‌العاده‌ای برای رشد و پیشرفت دارند. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی نباید از جایگاه خود در رتبه‌بندی سئو رضایت داشته باشید بلکه همیشه باید قرار گرفتن در بالاترین رتبه را به عنوان هدف استراتژی بازاریابی خود انتخاب کنید. این اشتیاق به پیشرفت موجب رشد و توسعه‌ی فروشگاه اینترنتی شما خواهد شد.

کسب و کارهای اینترنتی و خصوصا فروشگاه‌های اینترنتی موفق همگی یک ذهنیت منحصر به فرد را دنبال می‌کنند. رویکرد، شیوه آماده‌سازی و برنامه‌ریزی آن‌ها متفاوت است. آن‌ها سئو را با یک استراتژی بازاریابی کلی ادغام می‌کنند. به عبارت دیگر، سئو را همراه با بازاریابی محتوا و بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی بکار می‌گیرند. کمک گرفتن از یک مشاور سئو باتجربه و حرفه‌ای می‌تواند بسیار کارساز باشد. این رویکرد بسیار سودمند است زیرا علاوه بر افزایش اثربخشی استراتژی‌های بازاریابی، قابلیت رویت جستجوی ارگانیک وبسایت شما را نیز بهبود می‌بخشد. این امر موجب صرفه‌جویی در هزینه و زمان می‌شود و در نهایت فروشگاه اینترنتی شما به اهداف بیشتری دست می‌یابد.

با توجه به آنچه گفته شد و تاثیرات سئو بر رشد و توسعه‌ی کسب و کارهای اینترنتی و خصوصا فروشگاه‌های اینترنتی که امروزه بسیار پرکاربرد هستند، سئو باید به یکی از ارکان اصلی استراتژی بازاریابی شما تبدیل شود. برای این منظور بهتر است از یک متخصص سئو یا یک تیم بازاریابی دیجیتال کمک بگیرید و کار را به افراد حرفه‌ای بسپارید. در ایران نیز افراد زیادی به صورت حرفه‌ای در زمینه‌ی دیجیتال مارکتینگ و سئو مشغول به فعالیت هستند و به کسب و کارهای اینترنتی کمک می‌کنند. یکی از این گروه‌ها، آکادمی دیجیتال مارکتینگ امید عسگری است که سابقه طولانی در این زمینه دارد. در ادامه با این آکادمی بیشتر آشنا می‌شویم.

آکادمی دیجیتال مارکتینگ امید عسکری

آکادمی دیجیتال مارکتینگ امید عسگری تمام خدمات مربوط به بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) را به صورت کاملا حرفه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد. این آکادمی خدماتی همچون کدنویسی و طراحی وب‌سایت فروشگاه‌های اینترنتی، تبلیغات، سئو، سئو تکنیکال، بازاریابی محتوا، لینک‌سازی هدفمند و غیره را ارائه می‌دهد. این خدمات با بالاترین سطح کیفیت به مشتریان ارائه می‌شوند. این آکادمی تا موفقیت و رشد و توسعه‌ی فروشگاه اینترنتی شما را همراهی می‌کند و در یک بازه زمانی معین و فعالیت مستمر، کسب و کار اینترنتی شما را به اهدافی که از پیش تعیین کرده‌اید، خواهد رساند.

 

شعار من و تیم همراهم در باره فوائد دیجیتال مارکتینگ در این جمله خلاصه می شود

با راه حل های دیجیتال مارکتینگ، کسب و کار خود را از ورشکستگی نجات دهید _امید عسکری_

من میتوانم یک جلسه مشاوره در خدمت شما باشم، مطمئن باشید نکاتی که با هم در این جلسه صحبت میکنیم، حتی اگر منجر به عقد قرارداد با مجموعه ما نشود، برایتان ارزش مالی بالایی دارد.

برای رزرو وقت مشاوره می توانید از طریق شماره واتس اپ 00380631900523 اقدام نمائید.

کلام آخر

همانطور که عنوان شد، بهینه‌سازی موتور جستجو یا سئو تاثیرات هدفمند، مقرون به صرفه و بلند مدتی را ارائه می‌دهد. با توجه به تاثیرات سئو بر رونق فروشگاه‌های اینترنتی، بهتر است یک متخصص سئو استخدام کنید و از نتایج واقعا شگفت‌انگیز آن لذت ببرید. سئو می‌تواند فروش و درآمد وب‌سایت فروشگاه اینترنتی شما را افزایش داده و شما را از رقبای خود پیش اندازد. کافی است کمی هزینه کنید و تاثیرات سئو برای سال‌های طولانی ادامه خواهند داشت. شما این فرصت را دارید که با انتخاب یک استراتژی سئو درست، فروشگاه اینترنتی خود را توسعه داده و درآمد حاصل از آن را افزایش دهید.

 

 

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

تبلیغات    کفپوش لمینت  چیست ؟ مزایا و معایب لمینت ... لمینیت (laminate) که اصطلاحاً به آن لمینت و یا پارکت لمینیت نیز می‌گویند، از جنس HDF ، الیاف چوب فشرده (Hard Density Fiberboard)  است و مانند ...

کفپوش لمینت و مزایا و معایب لمینت
مزایا و معایب نمای سنگ طبیعی

مزایای سنگ نمای طبیعی : زیبایی و تنوع رنگ. وزن: سنگ گرانیت درای وزن بالایی نسبت به سایر نماها می باشد. امروزه استفاده از سنگ های آهکی متخلخل(تراورتن) و بهبود کیفیت ...