چیست تاریخچه و محصولات کناف 1

تاریخچه کناف

شرکت کناف یکی از بزرگترین تولید کنندگان سیستم های ساخت و ساز خشک در جهان می باشد. این شرکت به عنوان یک شرکت خانوادگی در سال 1932توسط برادران کناف، کارل و دکتر  آلفونس در آلمان تاسیس شد. خلاقیت و نوآوری باعث شد که به تدریج تنوع محصولات آن گسترش پیدا کرده و در سرتاسر دنیا اقدام به احداث کارخانه نماید به طوری که در حال حاضر این شرکت با داشتن بیش از 150 کارخانه در 60 کشور و نیروی کاری بیش از 230000 نفر، به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان مصالح ساختمانی در جهان به شمار می رود.
گستره محصولات این شرکت شامل ملزومات سیستم های ساخت و ساز خشک و متعلقات آن نظیر صفحات روکش دار گچی و یا صفحات مسلح سیمانی، سازه های فولادی گالوانیزه سبک، انواع  سیستم های سقف کاذب(تزیینات داخلی) و دیگر محصولات ساختمانی نظیر گچ معمولی، اندودهای گچی و سیمانی، انواع سیستم های کف، مواد و مصالح عایق می باشد. کناف در ایران به نام کناف ایران از سال 1374آغاز به کار نمود. که علاوه بر تامین نیاز داخل محصولات آن به کشورهای همسایه نیز صادر می شود و دارای زیر مجموعه هایی از قبیل کناف گچ، ایران گچ و… می باشد.

محصولات کناف

1- صفحات روکش دار گچی :

این صفحات دارای هسته گچی بوده و سطح و لبه های طولی آنها با کاغذ مخصوص پوشانده شده است . صفحات روکش دار گچی در 4 نوع تولید می شود:
الف- صفحه روکش دار معمولی(RG) برای مصارف عمومی
ب- مقاوم در برابر رطوبت(MR)جهت استفاده در فضاهای مرطوب
ج- مقاوم در برابر حریق(FR) جهت استفاده در محل هایی که نیاز به محافظت در برابر حریق وجود دارد م مانند تیرو ستون فولادی
د- مقاوم در برابر حریق و رطوبت(FM) جهت محافظت از داکت های تاسیساتی

2- صفحات مسلح سیمانی (AQUAPANEL) :

ترکیبی از سیمان پرتلند، پرلیت، سیلیس، دانه های رس منبسط شده سبک و افزودنی های خاص دیگر بوده که پشت و رو و لبه های طولی آن به وسیله شبکه ای از الیاف شیشه (فایبر گلاس) مسلح شده است. که دردو نوع داخلی(مخصوص مکانهای مرطوب مانند استخرو سونا ) و خارجی (مخصوص نما) تولید و به کار برده می شود.

 

مطلب پیشنهادی : معرفی انواع پانل گچی کناف

 

3- صفحات گاردکس :

این صفحات به واسطه مشخصات ویژه در ترکیبات هسته گچی ولایه فیلیس فایبر گلاس پوشیده شده وضمن سازگاری با محیط زیست مقاومت بالایی در برابر حریق، رطوبت و در برابر کپک زدگی با قابلیت تنفس دارد.

4- صفحات Diamant:

به دلیل استفاده از الیاف شیشه و مواد سیلیکونی چگالی و مقاومت بیشتری در مقابل ضربه دارد.

5 – صفحات آکوستیک و تصفیه هوا (CLEANEO) :

هسته گچی تشکیل دهنده این صفحات حاوی زئولیت (Zeolitee) می باشد که سطح آلاینده های موجود در هوا از جمله دود سیگار ، آمونیاک، بنزن، و… را کاهش می دهد. و سوراخ های موجود در این صفحات نیز موجب جذب صدا شده و آلودگی صوتی محل کار و زندگی را کاهش دمی دهد.

6- تایل های گچی و معدنی :

این تایلها درابعاد 60*60در سقف های کاذب مشبک کناف به کار می روند. این تایل ها از الیاف معدنی پشم سنگ ، خاک رس ، پرلیت و نشاسته ذرت تشکیل شده که  صد در صد قابل بازیافت می باشد و عاری از مواد شیمیایی مضر مانند آزبست و فرمالدهیدها هستند.سازه های شبکه ای به همراه آویزهای قابل تنظیم که به سقف اصلی متصل است به همراه این تایلها سقف را تشکیل می دهند. زیبایی و طرح های متنوع تایل ها و مقاومت آنها در برابر حریق و زلزله و امکان دسترسی به فضای پشت سقف کاذب به محبوبیت آنها افزوده است.از انواع آن می توان به تایل ساده رنگ شده سفید و روکش دار (روکش pvcبر روی تایل و یا با روکش آلومینیوم در پشت آن) اشاره کرد. تایل های ساده بدون سوراخ بوده و جاذب صوت نمی باشد.

7- تایل های Heradesign :

این تایل ها از پشم چوب طبیعی و پودر مگنزیت که با آب مخلوط و مستحکم شده ، تشکیل شده است. از خصوصیات آنها مقاومت در برابر ضربات مکانیکی ، مقاوم در برابر  رطوبت، جاذب صوت و قابلیت رنگ پذیری است. لذا مناسب برای آکوستیک نمودن فضاهای ورزشی، آموزشی، سالن های آمفی تئاتر، استخر، ساختمان اداری و … می باشد. و به دلیل رنگ پذیری فضا را زیبا می کند.

8- تایل های آکوستیک :

ویژگی اصلی این تایل ها جذب صوت می باشد که با رده های جذب صوت مختلف ارایه می گردد.این تایل ها از نظر طرح ، تعداد و ابعاد سوراخ ها متنوع می باشد.

9- soundboard :

پنلی است که می تواند به عنوان کمک به سیستم اعلام عمومی مانند بیمارستان و مراکز درمانی مورد استفاده قرار بگیرد. به این ترتیب که این پنل درسقف یا دیوار قرار می  گیرد و بلندگوها در پشت آن قرار گرفته ودر هنگام استفاده از بلند گوباعث شنیده شدن صدا به صورت یکنواخت در فضا می شود که این کار به کاهش تعداد بلند گوها کمک کرده و از نظر ظاهر نیز به دلیل پیدا نبودن بلند گو ها باعث افزایش زیبایی نیز می شود.

10- تایل محیط تمیز:

این نوع تایل ها سطحی صاف و غیر قابل نفوذ داشته و امکان رشد، تکثیر ویا ترکیب شیمیایی با میکروب ها و باکتری های موجود در فضا که به سطح تایل می چسبند را نمی دهد. این تایل مورد استفاده در بیمارستان ، آزمایشگاه ها، صنایع داروسازی، آرایشی، بهداشتی و صنایع غذایی و … می باشد.

11- تایل هایژن :

این تایل ها مانند کاتالیزور عمل کرده و هوا را یونیزه می کند. یون های ایجاد شده در محیط با انواع باکتری ها و قارچ ها ترکیب شده و آن ها را از بین می برد. مورد استفاده در مراکز ذکر شده در آیتم 10

12- تایل فلزی :

از جنس آلومینیوم با فلیس مشکی در پشت می باشد.

13- مقاطع فولادی سبک(سازه ها)
14- سازه های سپری سقف مشبک
15- ادوات اتصال و متعلقات

16- دریچه های دسترسی :

جهت دسترسی به پشت سقف کاذب و داکتهای تاسیساتی درون دیوار و …

17- ابزار

18- اندود پاششی ورمی پلاستر (Vermiplaster) :

بر روی تیرها و ستونها پاشیده می شود که باعث ایجاد یک لایه مقاوم در برابر حریق میشود. که یکی از سریع ترین و بهترین راه ها برای مقاوم سازی سازه در برابر آتش میباشد.

19- بتونه درز گیرکناف :

این بتونه به همراه نوار درز گیر اجراشده ودرز میان دو پنل را می پوشاند تا سطحی صاف به وجود آید . علت استفاده از نوار این است که محل درز مسلح شده و ترک نخورد.

20- ماستیک کناف :

ماستیک کناف جهت دستیابی به سطحی صاف و یکدست بر روی سطوح ایجاد شده با پنل های گچی اجرا می شود، که می توان روی آن پوشش نهایی را انجام داد.

 

 

 


پایان مطلب


 

 

 

 

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

//