images 1719500075 667d7d2b27c17

تعداد شاکیان اتاق خواب سر به فلک کشیده

این روزها که همه از شاکیان پرونده کوروش کمپانی و فساد در فدراسیون فوتبال و انواع کلاهبرداری های مختلف میگویند شکایت کسانی که در آپارتمان زندگی میکنند و از صداهای نا هنجار اتاق خواب خود شاکی هستند بسیار بیشتر است

صدای داد و فریاد همسایه از دیوار مشترک میآید.

صدای دویدن بچه همسایه از سقف طبقه بالا میآید

صدای موزیک و رفت و آمد پارکینگ از طبقات پایین میآید

این چه وضع ساختمان سازی و ساخت و ساز است؟ چرا نظارتی روی عایق بندی ساختمان ها از طرف شهرداری ها اعمال نمیشود که اینگونه مردم در آپارتمان ها باید با هم درگیر شوند و همواره دچار تنش و استرس باشند؟مگر میشود به مهمان گفت که بلند نخند یا آرام راه برو؟ درست است است که همه اینها راه حل دارند و قابل حل شدن میباشند ولی چرا سازنده ها نباید با صرف هزینه بسیار کمتر هنگام ساخت حل این معضل را در نظر بگیرند؟

حال که سازنده ها و شهرداری ها از حل این مشکل شانه خالی میکنند میخواهیم در این مقاله توضیحات مفیدی برای گره گشایی از این پدیده اجتماعی ارائه دهیم که بسیار کاربردی می باشد.

 مهم‌ترین مزایای استفاده از عایق صوتی روی دیوار، سقف و کف آپارتمان چیست؟

آیا بهترین مرکز فروش عایق‌های صوتی را می‌شناسید؟

آمار ها نشان میدهد شاکیان صداهای مزاحم چندین برابر بیشتر از آنچه فکر میکنید هستند،ولی چون در رسانه ها به آن پرداخته نمیشود مردم نیز آگاهی از راهکارها برای جلوگیری از ایجاد تنش و جدل در ساختمان ها ندارند در این شرایط یک راهکار تضمین شده و کاربردی وجود دارد که تحت عنوان عایق صوتی روکار از آن یاد می‌شود. با استفاده از عایق صدای با کیفیت بالا، صداهای مزاحم کاسته شده و حتی قطع میگردد سپس آسایش به محیط اتاق خواب و ساختمان برمی‌گردد. در این مطلب اصلی‌ترین مزایای استفاده از عایق‌های صوتی را شرح می‌دهیم. سپس بهترین فروشگاه عایق صوتی را معرفی می‌کنیم. اگر قصد دارید با اجرای عایق صوتی در اتاق خواب، آرامش را به محیط خانه هدیه کنید؛ تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

images 1719500075 667d7d2b27c17

عایق‌های صوتی می‌توانند از ورود و خروج صدا جلوگیری کنند.

با سازوکار عایق صوتی آشنا شوید

با افزایش جمعیت و شهرنشینی مردم، آلودگی صوتی نیز به مرور زمان افزایش پیدا کرد. تا جایی که بیشتر مردم دست به دامن روش‌های نوین شدند تا از شر سر و صدای مزاحم خلاص شده و نفس راحتی بکشند. امروزه منشا صدای ناهنجار در خانه می‌تواند از دیوار، کف یا سقف اتاق خواب یا سالن پذیرایی باشد. در این شرایط عایق‌های صوتی می‌توانند برای کاهش صداهای ناهنجار مورد استفاده قرار بگیرند. با استفاده از عایق صوتی، صداهای اذیت کننده جذب می‌شوند. علاوه بر این با استفاده از مواد موجود در عایق، صداهای اضافه دفع شده و از اذیت شدن گوش جلوگیری می‌شود.

مهمترین مزایای استفاده از عایق صوتی اتاق خواب

در طی چند سال اخیر، استفاده از عایق‌های صوتی بیش از پیش افزایش یافته است. در واقع به سبب وجود مزایای بیشمار در استفاده از عایق صوتی دیوار مشترک بیشتر مردم ترجیح می‌دهند که از این عایق‌ها استفاده کرده و از رفت و آمد صدا جلوگیری کنند. امروزه عایق‌های صوتی مزایای زیادی دارند. مهمترین مزایای استفاده از عایق‌های صوتی عبارتند از:

 • کنترل کردن سر و صداهای اضافه

 • کمک به کاهش خروج صدا از اتاق یا منزل

 • ایجاد محیط آرام برای استراحت در طول روز

انواع عایق‌های صوتی

عایق صوتی اتاق خواب در انواع مختلفی تولید و روانه بازار می‌شود. امروزه شناخته شده‌ترین عایق‌های صوتی شامل موارد زیر خواهند بود:

 • عایق‌های صوتی شانه تخم مرغی

 • عایق‌های فوم پلی اتیلن

 • عایق‌های نانو میکرون

 • عایق فوم ریباند
 • فلکسی پنل
 • عایق های پیشرفته نانو الیاف و…

نکات مهم در هنگام خرید عایق صوتی

هنگام خرید عایق صوتی روکار برای آپارتمان توجه به برخی نکات باعث خواهد شد تا خرید بهتری را انجام دهید. مهمترین نکاتی که باید پیش از انتخاب عایق صوتی به آنها توجه کنید عبارتند از:

 1. عایق صوتی با کیفیتی را انتخاب کنید که از جذب صدای خوبی برخوردار باشد.

 2. پیش از خرید عایق صوتی، به نصب شدن آسان آن توجه داشته باشید.

 3. عایق‌هایی را خریداری کنید که در برابر گرد و غبار مقاوم باشند.

 4. از عایق‌های صوتی سبک استفاده کنید.

امروزه عایق‌های صوتی پیشرفته نانو الیاف تمام این ویژگی‌ها را در کنار یکدیگر دارند و در اولویت قرار می‌گیرند.

images 1719500075 667d7d2b32473با استفاده از عایق صوتی می‌توان به کاهش صداهای ناهنجار کمک کرد.

خرید عایق صوتی از شرکت های معتبر

در حال حاضر مراکز زیادی وجود دارند که در زمینه فروش عایق صوتی فعالیت می‌کنند. با این وجود ممکن است جستجو برای یافتن یک شرکت شناخته شده و مطمئن کمی دشوار به نظر برسد. شرکت های اندکی در این صنف فعالیت میکنند که اعتباری برای خود کسب کرده اند و به صورت تخصصی در زمینه عایق های صوتی فعالیت می‌کند. وتلاش کرده اند با واردات و ارائه بهترین عایق‌های صوتی تولید شده اروپایی با تکنولوژی نانو الیاف، گام مهمی را در صنعت عایق‌ صداگیر در ساختمان ها و آپارتمان های در حال سکونت بردارند.

دو برند معتبر اروپایی به نام هابی isover متعلق به یک کمپانی فرانسوی و عایق های صوتی برند ursa آلمان در ایران یافت میشوند . با این تفاسیر قیمت مناسب، کیفیت بالای محصولات و کسب رضایت مشتری از مهمترین عواملی هستند که باید به آنها توجه داشته باشید.

سخن پایانی

اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که از صداهای اضافه کلافه شده‌اید، باید از عایق‌های صوتی با کیفیت استفاده کنید؛ چرا که با استفاده از عایق صوتی اتاق خواب، از شر صداهای اضافه و مزاحم خلاص خواهید شد. امروزه عایق‌های صوتی در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند که از نظر قیمت و کارایی تفاوت‌های قابل توجهی با یکدیگر دارند. در این شرایط توصیه می‌شود تا پیش از خرید عایق صوتی، با کارشناسان خبره شرکت ایده پویان وارد کننده عایق های فوق پیشرفته مشورت کنید. تا از هزینه ای که صرف این کار میکنید بهترین نتیجه را بگیرید.

 

 


پایان مطلب


 

 

لینک مطلب مرتبط و مفید

نوشته های مرتبط

//