تصویر شماره تعریف مختصری از دیوارپوش
مواد و مصالح ساختمانی

دیوارپوش چیست؟

یکی از المان های زیبائی در دکوراسیون که باعث تغییرات چشمگیری در نمای منزل می شود،دیوارپوش یا دیوارکوب می گویند.دیوارپوش ها از مهمترین فاکتورهای دکوراسیون داخلی محسوب می شوند. توأم با آرامش را فراهم می آورند.

انواع دیوارپوش از نظر نوع جنس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ديوار پوش چوبی

همانطور که از اسم دیوارپوش چوبی مشخص است جنس آن از چوب می باشد و به علت گران بودن قيمت و نيز محافظت از محيط زيست از چوبهاي مصنوعي مانند MDF,HDF و... استفاده مي شود.به آسانی نصب و اجرا می شود وعایق صوت و دما بوده و در برابر ضربه مقاوم می باشد.

 ديوارپوش سنگی

از این نوع دیوارپوش ها به دلیل وجود  تنوع در طرح و رنگ و نوع بافت به فراوانی مورد استفاده قرار مي گيرد. واین نوع دیوارپوش ها از  پر مصرفترین در صنعت ساختمان می باشند.در داخل و خارج ساختمان استفاده می شود.

ديوارپوش سلولزی

وقتی یک محصول ازمنابع طبیعی تهیه می شودبه عنوان مثال منبع اصلی آن درختان یک محصول سلولزی به شمار می آید. این پوشش ها از الیاف طبیعی و مصنوعی است.ديوارپوش هاي سلولزي از الياف مصنوعي،سلولز،رزين هاي ساختماني و پيگمنت هاي مقاوم تشکيل شده است.  نداشتن بو حین اجرا، ماندگاری طولانی، امکان شستشو، مقاوم در برابر آتش سوزی،عایق  صوت و دما از ویژگی های آن است.

ديوارپوش پی وی سی ( ديوارپوش PVC )

اين نوع ديوارپوش ها از روکش pvc بروی آنها استفاده می شود. مقاوم در برابر سرما و گرما است.

انواع دیوارپوش

در کل دیوارپوش ها به دو دسته دیوارپوش های خارجی و دیوارپوش های داخلی تقسیم می شوند:

دیوارپوش خارجی

دیوارپوش های خارجی در نمای بیرونی ساختمان کاربرد دارد که دارای ویژگی های منحصر به فرد زیادی می باشد.این نوع دیوارپوش ها از مقاومت بالایی برخوردار می باشند.

دیوارپوش داخلی

دیوارپوش های داخلی  ار تنوع رنگ و مدل های مختلفی با هر گونه سبک و سلیقه ای جور و موجود می باشد.دیوارپوش های داخلی نسبت به دیوارپوش های خارجی از عوامل تخریب کمتری برخوردار می باشد.

 

 

مطالب مرتبط درباره دیوارپوش


 

 

 

 

 

 

 

منبع: سایت دکورنما

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

چیدمان اتاق خواب کوچک

برای کسانی که اتاق خواب کوچک دارند دغدغه ی اصلی چیدمان اتاق خواب می باشد. اینکه با چه ترفند و روشی بتوانیم کوچک بودن اتاق را به چشم نیاوریم و ...

تهویه مطبوع تهویه مطبوع یا هوارسانی دلپذیر یا هوایش دلپذیر شاخه‌ای از مهندسی مکانیک است. وظیفه آن تأمین شرایطی است که موجب رفاه انسان شود و برای نگهداری محصول یا ...

انواع تهویه مطبوع