مطالب پیشنهادی

اصول-نورپردازی-محوطه
جزئیات بیشتر
تصویر شماره تغییر چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه  برای نوروز 1399
معماری و دکوراسیون

 

کم کم به پایان زمستان و آخر سال نزدیک می‌شویم و نوروز و فصل بهار زیبا از راه خواهد رسید

فصل تازه شدن ها و روزهای نو با طرح و ایده ای خلاقانه در زندگی مان

همه ما دوست داریم برای عید نوروز ۹۹ تغییر و تحول خاصی را برای خانه گرم و صمیمی خود قبل از شروع عید اعمال و اجرا کنیم . البته این تغییر صرفا نباید با هزینه های گزاف و پرزرق و برق همراه باشد . کافی است که برای هر قسمت از فضایی که میخواهیم تغییر بدهیم با حذف کردن یک سری از لوازمی که چندین سال از آنها استفاده کرده ایم باشد . اینکه از شلوغی و درهم برهمی و پر کردن گوشه گوشه خانه خود یا لوازمی که کارایی و استفاده خاصی ندارد پرهیز کنیم باعث زیبایی و بهتر دیده شدن لوازم و اکسسوری های بیشتری به طور حتم خواهد شد . همه این تغییراتی که برای شما میخواهم بگویم قطعا شامل کل فضاهای خانه ی شما عزیزان نمی شود و خود از هزینه های اضافی جلوگیری می کند.

 

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

 

تغییردکوراسیون آشپزخانه برای عید :

برای اینکه امسال آشپزخانه ای متفاوت داشته باشیم قرار نیست که کل فضای آن را تغییر بدهیم و هزینه ی خیلی زیادی را متحمل شویم . البته ممکن است بعضی از دوستان برای اعید امسال این تغییر و تحول را از خیلی قبل تر برنامه ریزی کرده باشند و بخواهند که بخش زیادی از آشپزخانه خود را بنا به دلایلی با دکوراسیون یا دیزاین متفاوت تری کار کنند.

دیزاین آشپزخانه

تعویض لوازم آشپزخانه و اکسسوری های قدیمی :

 در واقع طرف صحبت من با آن دسته از عزیزانی است که میخواهند یک سری از لوازم یا آکسسوری ها را عوض کنند ، به طور مثال شیرآلات جدیدی که هم زیباتر هستند و هم اینکه در مصرف آب صرفه جویی می شود انتخاب کنند شیرآلاتی که بهتر است به غیر از اینکه از برند و فروشکاه معتبری خریداری کنید باید به اندازه و ارتفاع و جنس آن نیز توجه داشته باشید ؛ در رابطه با تغییر دیگه ای که می توانیم برای آشپزخانه در نظر بگیریم استفاده از پنل ها ، کاشی و یا استیکرهای شبیه به طرح و رنگ کاشی ها در بازار موجود می باشد تهیه کنید که این استیکرها به صورت برچسب کار شده اند و بین کابینت ها می توانید خودتان به راحتی به دیوار بچسبانید ؛ ( پشت شیرآلات قرار میدهند ) . بعضی از دوستان ممکن است بخواهند که رنگ کابینت هایشان رل تغییر بدهند می توانند با توجه به نوع کابینت ها از رنگ پلاستیک یا روغنی  مات یا براق برای کابینت ها استفاده کنند. همچنین شما دوستان می توانید رنگ کابینت های آشپزخانه را با کاور های رنگ چوب که به صورت برچسب در بازار موجود می باشد  تهیه کنید و به درب کابینت ها به صورت روکش بچسبانید .

خرید لوازم آشپزخانه

حتی می توانید برای داخل کابینت ها هم به طور مثال کابینت زیر ظرفشویی که ممکن است زنگ زدگی یا از حالا اولیه رنگ خودش خارج شده باشد با این روکش های مخصوص زیبایی را  به آن با کمی تغییر برگردانید ؛ و فضای آشپزخانه ای متفاوت تر از سالهای قبل داشته باشید و با این کار در هزینه ها صرفه جویی کرده اید البته برای عزیزانی که در خانه و یا آپارتمان های استیجاری ساکن هستند و مانور کمتری دارند می توانند بعد از اینکه با صاحبخانه خود مشورت کردند از روکش های طرح چوب کابینت استفاده کنند که این روکش ها  به صورت های رولی در بازار موجود می باشد .

روکش کابینت آشپزخانه

مورد دیگه ای که می توانید برای متفاوت کردن آشپزخانه خود انجام بدهید این است که اگر قفسه هایی دارید که به عنوان دکور از آنها استفاده می کنید و خیلی شلوغ هستند سعی کنید اشیایی که قدیمی تر هستند را از بین بقیه که جدیدترند جدا کنید واز شلوغی بیش از حد در محیط و فضای آشپزخانه با این ترفند جلوگیری کنید و یا اینکه از این قفسه (شلف) هایی که برای دکور استفاده کرده اید به عنوان دیگری مانند قرار دادن لیوان های جلو دستی یا قرار دادن ادویه جات و... استفاده کنید با این کار هم تنوع ایجاد کرده اید و هم اینکه این جا به جایی ها باعث می شود که چالشی برای مغز و حواس خود  به وجود آورده باشید .

مطلب پیشنهادی : انواع کابینت چوبی آشپزخانه

 

شلف دیواری آشپزخانه

همچنین می توانید با تغییر رنگ شلف ها ازبقیه کابینت های آشپزخانه ؛ از رنگ های خنثی مانند خاکستری یا طوسی و یا سبزی که تیره باشه و با تن خاکستری همراه باشد را انتخاب کنید مخصوصا اگررنگ کابینت های شما سفید باشد.این کار شما  فضای آشپزخانه را از یکنواختی و سرد بودن بیرون می کند و هارمونی خاصی را به فضا القا می کند.

طراحی آشپزخانه مدرن

 باید توجه داشته باشیم که کف ،سقف و دیوارهای آشپزخانه همگی را باید برای تغییر دکوراسیون در نظر بگیریم و تا حد امکان تناسب و هماهنگی لازم را با یگدیگر داشته باشند. در غیر این صورت تضاد و سردرگمی را برای شما و افراد خانواده به همراه خواهد داشت . خوب بهتر است که پله به پله برای یک تغییر اساسی و همواره زیبا پیش برویم . در رابطه با کف آشپزخانه و دیزاین آن می توانید از این راهکار استفاده کنید.

تغییر کفپوش آشپزخانه و استفاده از قالیچه :

کفپوش برای آشپزخانه

 برای اینکه موقع شستن ظروف و یا پختن خوراک ممکن است که کف آشپزخانه خیس شود وبهتر است که برای جلوگیری از آن ؛ نسبت به ابعاد فضایی که در دسترس دارید از قالیچه های کوچک یا پادری ، جلوی کابینتی که ظرفشویی و سینک قرار گرفته است بیاندازید و مورد دیگه این که توجه کنید که کفپوش آشپزخانه شما چه رنگی است و از رنگی که می خواهید استفاده کنید هارمونی و تناسب رنگ را تا حد امکان رعایت کنید.استفاده از قالیچه های کوچک و یا پادری به غیر از زیبایی و متفاوت کردن آشپزخانه شما امنیت را برای جلوگیری از لیز خوردن را برای شما همراه دارد .سعی کنید از قالیچه هایی با رنگ های گرم و یا حتی خنثی استفاده کنید .

استفاده از گل و گیاه در آشپزخانه :

گیاهان مناسب آشپزخانه

 برای زیباتر شدن آشپزخانه ی خود سعی کنید همواره از گل و گیاههای مخصوص آپارتمانی برای تزیین و همچنین انرژی مثبت منزل خود که از نظر فنگ شویی هم در این رابطه صحبت شده است مد نظر قرار دهید ؛ اگرگلدانی دارید که قدیمی است می توانید خودتان آن را با لوازمی که در منزل دارید تزیین یا رنگ کنید .

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

به طور مثال با لوازمی مانند ؛ کنف ، رنگ های آکریلیک ، صدف ، سنگ های تزیینی ، تور(قلاب بافی ) ، حتی می توانید نقاشی کنید ؛ این کار باعث می شود که زیبایی را که خودتان با سلیقه و دستان خودتان ساخته اید را ، از آن لذت بیشتری ببرید. سعی کنید همیشه از گیاهان برای تزیین و زیباسازی فضای منزل و حتی محل کار خودتان استفاده کنید و انرژی بیشتری را از گل و گیاه دریافت می کنید .

مطلب پیشنهادی : 9 مدل کابینت آشپزخانه کاربردی

 

چیدمان آشپزخانه مدرن

رنگ در آشپزخانه :

 اگر آشپزخانه شما ساده و عاری از هرگونه رنگ و چیدمان خاصی است می توانید با قرار دادن حوله های تزیینی ، با رنگ های سرد و یا گرم محیط آشپزخانه را تغییر دهید حتی با یک تغییر کوچک ... سعی کنید رنگ در آشپزخانه شما حتما کار شود زیرا رنگ هایی مانند زرد و نارنجی در بعضی از قسمتها حتی اگر یک قسمت از دیوار یا لوازم روزانه مورد استفاده ی شما باشد باعث می شود که از یکنواختی و بی حوصلگی شما جلوگیری کند. می توانید از رنگ های مکمل مانند زرد و بنفش ؛ آبی و نارنجی ؛ و قرمز و سبز استفاده کنید .

رنگ در آشپزخانه

البته استفاده از رنگ های خنثی هم توصیه می شود . روانشناسی رنگ هم به شما در کارهای روزمره و پخت و پز ارتباط مستقیمی با روح و روان و جسم شما دارد . بهتر است که سعی کنیم از رنگ در تمامی و یا حتی بخش کوچکی از منزل خود استفاد کنیم .

فضای پرت ( مرده ) در آشپزخانه :   

اگر در آشپزخانه شما فضای مرده یا اصطلاحا پرت دارید می توانید با قرار دادن همان گلدانهای زیبا که خودتان تزیین کرده اید روی سه پایه یا استند قرار دهید . بعضی از خانه یا آپارتمان ها داری یک فضای کنج یا فرو رفته در آشپزخانه خود دارند ولی ایده ای که بتوانند از آن استفاده بهتری داشته باشند را ندارند و این فضا بلا استفاده باقی مانده است.

فضای پرت خانه

خوب بهتراست که این عزیزان این فضای مرده را ، کاربری جدیدی به آن بدهند که به عنوان جایی برای نشستن و یا حتی یک استراحت کوتاه روزانه در نظر بگیرند ؛ یعنی نیمکت چوبی و یک تشک هم اندازه نیمکت روی آن قرار دهند به این صورت که اگر نیمکتی که روی قسمت نشیمن آن به اندازه 7 تا 10 سانتی متر فرورفته باشد می توانید تشک را داخل آن با ارتفاع چند سانت بیشتر که مد نظر شما می باشد قرار دهید و یا اینکه اگر سطح نشیمن نیمکت یک دست می باشد تشک مورد نظر را روی آن قرار دهید و همچنین بهتر است که از پارچه ای استفاده کنید که روی سطح لیز نخورد.  و یک نکته دیگر اینکه می توانید قسمت پایین را به صورت یک کمد برای قرار دادن لوازم غیر ضروری استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : ۱۸ مدل طراحی آشپزخانه جزیره‌ای منحصر به فرد

 

شلف و قفسه بندی آشپزخانه

حتی شما می توانید که این قسمت را قفسه بندی کنید و به صورت کتابخانه از آن استفاده کنید که این خود جرقه ای برای کودکان شما می شود و حس کنجکاوی را برای آنها بر می انگیزد به طور مثال کتابهای مورد علاقه بچه ها را در این قفسه ها قرار دهید تا در کنار شما احساس آرامش داشته باشند و به این صورت می توانید کارهای خودتان را راحتتر در آرامش انجام دهید . شما هم می توانید کتابهای مورد علاقه خود را در مواقعی که در آشپزخانه نشسته اید و منتظر پختن خوراک هستید روی نیمکت بنشینید و چایی بنوشید و کتاب مطالعه کنید. و روز بهتری را برای خود رقم بزنید.

چگونه سقفی متفاوت طراحی کنیم :

 حالا نوبت به سقف آشپزخانه است که ؛ برای سقف آشپزخانه هم می توانید یک باکس از سقف با طناب در حدی که رفت و آمد را برای شما سخت و دست وپا گیر نکند ؛ می توانید داخل این باکس ها را ظروفی که کمتر مورد مصرف روزانه شما می باشد قرار دهید ؛ و نیز می توانید برای تنوع از لوستر های تک لامپی به تعداد یک تا سه عدد از سقف آویزان کنید ،

لوستر آشپزخانه

و حتی اینکه ماهی تابه ها و ظروف کوچکی که برای تزیین آشپزخانه ها ساخته شده اند قرار دهید و حتی میتوانید گلدان های کوچک با گیاهان آویز روی این باکس ها قرار دهید و یا از گیاهان معطر مانند گل میخک تازه به صورت آویزموجود می باشد بگذارید. سعی کنید که نورهای آفتابی و مهتابی را درآشپزخانه داشته باشید .

از نورهای مخفی در قسمت هود آشپزخانه و دربین و زیر کابینت ها استفاده کنید ؛ حتی از ریسه های رنگی هم می توانید  استفاده کنید که جلوه زیبایی را به محیط بدهید . از این نورهای مخفی در کف آشپزخانه هم می توانید استفاده کنید. که در قسمت پایینی کابینت ها قرارمی گیرند نصب کنید که بهتر است برای این کار از متخصص استفاده کنید .

نور مخفی کابینت آشپزخانه

تزیین دیوار آشپزخانه :

برای دیوارآشپزخانه می توانید از یک تخته سیاه یا سفید برای یاداشت کردن کارهای روزانه خود استفاده کنید و روزهای خاص را برای خود یادآوری کنید . از دیوار کوبهای متفاوت و فانتزی برای دیزاین استفاده کنید . حتی می توانید از استیکرهای مخصوص دیوار برای زیباتر شدن آن استفاده کنید .

 

تزیین دیوار آشپزخانه

از دیوارپوش های پنلی که به صورت چسبی در فروشگاه ها و مراکز تخصصی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی موجود می باشد بعد از تحقیق و بررسی می توانید خودتان به راحتی روی قسمت مورد نظرتان نصب کنید . این پنل ها به صورت مترمربع ای موجود می باشد و اینکه بعضی از این پنل ها بع صورت سه بعدی نیز که ضد آب هستند می توانید تهیه کنید و فضای متفاوتی را درمحیط آشپزخانه طراحی و اجرا کنید و در هزینه نصب نیز صرفه جوی کرده باشید

 

.   پانل دیواری آشپزخانه

 

در پابان آرزوی آرامش و شادی و پیروزی را برای همه هم وطنان عزیزم ، از خداوند بزرگ خواستارم.


نویسنده: مژده ابراهیمی 

 

 

======================================

 * فروش رپورتاژ آگهی کسب و کارهای ساختمانی در بخش تازه های صنعت ساختمان در سایت بسپار

 

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

اجزای تشکیل دهنده ی آسانسورهای هیدرولیک : تابلو فرمان سنسور حرارتی مدار قدرت ترموستات روغن فریم کابین (یوک یا کاراسلینگ) شیر اضطراری برقی شیرها جک و پیستون  مزایای آسانسورهای هیدرولیک : از ضریب ایمنی بالایی برخوردارند. چاه آسانسور می تواند ...

آسانسور هیدرولیک چیست | جزئیات آسانسور هیدرولیکی

معرفی گروه معماری آرنا طراحی و اجرای معماری و دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان شرکت مهندسی آرنا و ایده های زندگی لوکس متشکل از آقایان مهندس علی سپهر، مهندس ایمان عربی، ...

شرکت مهندسی معماری آرنا