تصویر شماره تولید کننده آجر نما - کارخانه آجرنما مرجان
تصویر شماره تولید کننده آجر نما - کارخانه آجرنما مرجان
تصویر شماره تولید کننده آجر نما - کارخانه آجرنما مرجان
مصاحبه با کسب و کارها

بنام خالق یکتا و با درود به تمامی مردان و زنان تلاشگر در عرصه تولید و صنعت.
شرکت آجرنمای مرجان در سال 1351 در زمینی به وسعت 140000 متر مربع در زمینه تولید آجر فشاری کار خود را آغاز و در پی سالهای بعد با گامهایی استوار و سریع، مراحل رشد و پیشرفت را با استعانت از پروردگار متعال و بهره گیری از پرسنل و کادر مدیریتی مجرب که مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده را سرلوحه کار خود قرار داده و روز به روز بر فعالیت خود افزوده و با ساختن چندین سوله به مساحت تقریبی 15000 متر مربع و نصب ماشین آلات جدید و با استفاده از فن آوری روز دنیا و همچنین استفاده از تجهیزات و پرس های ساخت داخل و با تاسیس آزمایشگاهی کاملا مجهز و مدرن سعی نموده است که تولیدات خود را با کیفیتی منطبق بر استانداردهای جهانی و استفاده از علم و دانش و مهارت نفرات ناظر بر خط تولید وارد بازار مصرف نماید.
تا بدین ترتیب رضایت مشتریان داخلی و خارجی را فراهم نماید. همچنین در زمینه صادرات که همواره از برنامه های دولت محترم جمهوری اسلامی ایران میباشد، گام های موثری برداشته شده است. به طوری که محصولات این شرکت تاکنون به کشورهای متعددی از جمله کویت، عمان، دبی، آذربایجان و عراق صادرات شده است. و نیز لوح تقدیر نمایشگاه عمان (زیر نظر استانداری هرمزگان) در سال 1394 به این شرکت اهدا شده است. همچنین در سال 1384 چهارمین شرکت دریافت کننده استاندارد در زمینه تولید مصالح ساختمانی از اداره کل استاندارد استان اصفهان بوده است.
شعار و التزام شرکت همواره "کیفیت و دقت در تولید و سرعت در تحویل" بوده است که مدیران و پرسنل شرکت آجر مرجان، همواره در صدد بوده اند آنرا مد نظر داشته تا با جادوی هنر، زیبایی رنگ و نقش را بر چهره شهرهای کشورمان بگسترانند. و تولیدات خود را در قالب آجرهایی با رنگها و طرح ها و ابعاد متنوع و از کانیهای مختلف مانند رس، شیل و نسوز تهیه کرده و با توجه به سلایق گوناگون، به مشتریان عرضه نمایند.
از دیرباز آجر جزء جدا نشدنی ساخت و زیبا سازی نمادهای درونی و بیرونی شهرها بوده و هویتی خاص به چهره شهرها بخشیده است. و سالها و قرنها زیبایی خود را بر پیکر کوی و برزن به نمایش گذاشته و تداعی کننده سنت و مدرنیته میباشد.
این شرکت با تولید آجرهای آنتیک و رستیک در دیزاین داخلی، در زمره تولیدکنندگان مطرح بوده و چون نگینی در صنعت آجر میدرخشد.
این شرکت در سال 1383 فاز دوم توسعه را در جاده حبیب آباد آغار نموده و واحد دوم آجرنمای مرجان را تاسیس نمود. تا با افزودن توان و سرعت در تولید بتواند پاسخگوی تقاضای مشتریان باشد. و سفارشات را با کیفیتی بی نظیر و در کوتاهترین زمان تحویل داده و موجب جلب رضایت مشتریان عزیز گردد.
خواسته مدیران این شرکت، مبارزه مستمر با بیکاری نسل جوان و تولید ملی بوده و تمامی تلاشها در راستای رسیدن به این دو اصل میباشد. امید است با تلاش و کوشش خستگی ناپذیر همه پرسنل کارخانجات آجرنمای مرجان، این شعار را به واقعیت مبدل کنیم که : دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش را کنیم آباد.

 

آشنایی با تاریخچه آجر ساختمانی

آجر از قدیمی‌ترین مصالح ساختمانی است که قدمت آن بنا به عقیده برخی از باستان‌شناسان به ده هزار سال پیش می‌رسد.
در ایران بقایای کوره‌های سفال‌پزی و آجرپزی در شوش و سیلک کاشان که تاریخ آن‌ها به هزاره چهارم پیش از میلاد می‌رسد پیدا شده است. همچنین نشانه‌هایی از تولید و مصرف آجر در هندوستان به دست آمده که حاکی از سابقه شش هزار ساله آجر در آن کشور است.

وازه آجر بابلی و نام خشت‌هایی بوده که بر روی آن‌ها منشورها، قوانین و نظایر آن‌ها را می‌نوشتند.

گمان می‌رود نخستین بار از پخته شدن خاک دیواره‌ها و کف اجاق‌ها به پختن آجر پی برده‌اند.

کوره‌های آجرپزی ابتدایی بی‌گمان از مکان‌هایی تشکیل می‌شده که در آن لایه‌های هیزم و خشت متناوباً روی هم چیده می‌شده است.


تاریخچه

استفاده از آجر از آسیای غربی به سوی غرب مصر و سپس به روم و به سمت شرق هندوستان و چین رفته است. در سده چهارم اروپایی‌ها شروع به استفاده از آجر کردند ولی پس از مدتی از رونق افتاده و رواج مجدد از سده 12 میلادی بوده که ابتدا از ایتالیا شروع شد.
در ایران باستان ساختمان‌های بزرگ و زیبایی بنا شده‌اند که پاره‌ای از آن‌ها هنوز پا بر جا هستند. نظیر طاق کسری در غرب ایران قدیم، آرامگاه شاه اسماعیل سامانی در گنبد کاووس و مسجد اصفهان را که با آجر ساخته‌اند همچنین پل‌ها و سدهای قدیمی مانند پل دختر سد کبار در قم از جمله بناهای قدیمی می‌باشند.

مطلب پیشنهادی : آجر سفال چیست | مراحل تولید آجر سفال

 

انواع آجر در ایران قدیم

در ایران هر جا سنگ کم و خاک خوب در دسترس بوده، آجرپزی و مصرف آجر معمول شده است. اندازه آجر ایلامی حدود 10×38×38 سانتی‌متر بوده است. پختن و مصرف آجر در زمان ساسانیان گسترش یافته و در ساختمان‌های بزرگ مانند آتشکده‌ها به کار رفته است. اندازه آجر این دوره جدید 44×44×7 تا 8 بوده است و بعدهای آن 20×20×3 تا‌ 4 سانتی‌متر کاهش یافت.

در فرش کردن کف ساختمان از آجر بزرگ‌تری به نام ختایی به ابعاد 5×25×25 سانتی‌متر و یا بزرگ‌تر از آن به نام نظامی در ابعاد 40×4×5 سانتی‌متر استفاده می‌شده است.

از انواع دیگر آجر در گذشته آجر قزاقی می‌باشد که پیش از جنگ جهانی اول روس‌ها آن را تولید می‌کردند که ابعاد آن 5×10×20 بوده است.

آشنایی با آجر و مواد اولیه آن

آجر نوعی سنگ مصنوعی است که از پختن خشت خام و دگرگونی آن بر اثر گرما به دست می‌آید. خاک آجر مخلوطی است از خاک رس، ماسه، فلدسپات، سنگ آهک، سولفات‌ها، سولفورها، فسفات‌ها، کانی‌های آهن، منگنز، منیزیم، سدیم، پتاسیم، مواد آلی و…

مراحل ساخت آجر

عبارتند از:

– کندن و استخراج مواد خام
– آماده‌سازی مواد اولیه
– قالب‌گیری
– خشک کردن
– تخلیه و انبار کردن محصول

انواع کوره‌های آجرپزی

پس از خشک شدن خشت‌ها را در کوره می‌چینند. طرز چیدن آن‌ها طوری است که بین آن‌ها فاصله وجود دارد تا گازهای داغ و شعله بتواند از لای آن‌ها عبور کند.
کوره‌های آجرپزی سه نوع هستند: کوره تنوره‌ای، هوفمان و تونلی
قابل ذکر است که کوره‌های تونلی مدرن‌ترین کوره‌های آجرپزی می‌باشند که در آن‌ها سرامیک‌های ممتاز و صنعتی نیز می‌پزند.

مطلب پیشنهادی : انواع آجر نسوز و کاربرد آن در صنعت ساختمان

ویژگی‌های آجر

آجر خوب باید در برخورد با آجر دیگر صدای زنگ بدهد. صدای زنگ نشانه سلامت توپری، مقاومت و کمی میزان جذب آب آن است. آجر خوب باید در آتش‌سوزی مقاومت کند و خمیری و آب نشود. رنگ آجر خوب باید یکنواخت باشد و همچنین باید یکنواخت و سطح آن بدون حفره باشد. سختی آجر باید به اندازه‌ای باشد که با ناخن خط نیفتد.

استاندارد آجر در ایران

بنابر آخرین استاندارد ایران به تاریخ 7 خرداد 1357 در مورد آجرهای رسی، آجرها به دو گروه دستی و ماشینی تقسیم‌بندی می‌شوند.

آجرهای دستی خود به دو نوع فشاری و قزاقی سفید و آجر ماشینی نیز به توپر و سوراخ‌دار گروه‌بندی شده‌اند.

میزان جذب آب مطابق استاندارد ایران در آجرهای دستی حداکثر 20% و در آجرهای ماشینی 16% و حداقل برای هر دو نوع آجر 8% تعیین شده است.

انواع آجر غیر رسمی و اشکال آن

جوش آجر خاص در صنعت سفال‌پزی است که در کشورهای صنعتی دارای اهمیت ویژه‌ای است. از این آجر برای نماسازی ساختمان‌ها، فرش کف پیاده‌روها، پوشش بدنه و کف آبروها و مجراهای فاضلاب، تونل‌ها، ساختن دودکش‌ها، فرش کف کارخانه‌ها، انبارهای کشاورزی، سالن‌های دامداری پرورش طیور و استخرهای صنعتی و غیره استفاده می‌شود.
انواع خاص آجر تولیدی در کشورهای اروپایی

آجرهایی در کشورهای صنعتی اروپا تولید می‌شوند که هنوز تولید آن در ایران مرسوم نشده است از آن جمله بلوک‌های تو خالی آتش‌بند برای نصب دور ستون‌ها به منظور جلوگیری از نفوذ آتش قطعات ویژه به شکل منحنی‌های کوژ و کاس هستند که هنوز در ایران تولید نمی‌شوند.

 

مزاياي سيستم نماي خشک با پانل های رسی عبارتند از:

1.عایق بندی صوتی

در دنیای امروز عایق صوتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سیستم نمای خشک با پانل رسی این امکان را ایجاد می کند که دیوار عایق صوتی بهتری باشد.

2.عدم نياز به کارگر حرفه اي جهت نصب

اجرای سیتم نمای خشک در ابتدا نیاز به مطالعات مهندسی دارد و به غیر از مهندسین ناظر پروژه، پرسنل اجرایی دیگر می توانند کارگران ساده آموزش دیده باشند. از آنجا که در این سیستم اجرای نما، نصب قطعات نما و ريل ها طبق نقشه اجرا می شود بنابراين اجراي اين سيستم نياز به کارگر حرفه اي ندارد.

3.سرعت اجراي بالا

در نماي خشک به دليل استفاده از چهارجوب هاي فلزي که خود قالب و الگوي اجرای نما محسوب مي شوند و نيز به دليل امکان آماده سازي نما در طبقه همکف و عدم استفاده از داربست، سرعت اجراي نما به طور چشمگيري افزايش مييابد.

4.عدم ايجاد ضايعات ساختمانی و سرو صدا

در سيستم نماي خشک به دلیل عدم استفاده از ملات و نیز مشخص بودن نقشه های اجرایی و پنل های استاندارد شده میزان ضایعات و نخاله های ساختمانی بسیار کم بوده و اجرای آن بدون سر وصدا انجام می پذیرد

5 .کاهش اتلاف انرژي

درسيستم نماي خشک ابتدا يک عايق حرارتي به طور مستقل با اتصال مکانيکي يا چسب به بدنه ساختمان محکم مي شود سپس چهارچوب يا اسکلت نگه دارنده که از جنس چوب، فولاد يا آلومينيوم مي باشد به ساختمان متصل شده تا نماي خشک با رعايت فاصله از عايق حرارتي بر روي چهارچوب نگه دارنده قرار گيرد. فضاي خالي که بين نما و عايق قرار دارد خود بهترين عايق حرارتي مي باشد لذا اين سيستم نقش بسزايي در کاهش اتلاف انرژي دارد.

6.آساني اجرا براي ساختمان هاي مرتفع

اجراي اين سيستم به دليل عدم استفاده از ملات، درقسمت هاي مرتفع ساختمان بسيار سريعتر و آسان تر از سایر روش های اجرای نما مي باشد همچنين در اين سيستم دسترسي براي مراقبت هاي دوره اي به خصوص در ساختمان هاي مرتفع وجود دارد ولي اين سيستم براي خانه هاي مسکوني کم ارتفاع، پر هزينه است و معمولاً مورد استفاده قرار نمي گيرد.

7.امکان ترمیم و نوسازی ساختمان های قدیمی

با استفاده از این روش می توان به ترمیم و نوسازی ساختمان های فرسوده پرداخت که به خودی خود یکی از مهمترین ویژگی های این روش به حساب می آید.

 
  • تلفکس :+98 3145837059
  • تلفن :+98 3145836303
  • تلفن :+98 3145836431
  • آدرس :

    واحد 1 : اصفهان، کیلومتر 8 جاده دولت آباد، خیابان 34، پانصد متر داخل خیابان.  واحد 2 : اصفهان، جاده حبیب آباد، نرسیده به علی آباد، خیابان بهار.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

======================================

 * فروش رپورتاژ آگهی کسب و کارهای ساختمانی در بخش تازه های صنعت ساختمان در سایت بسپار

 

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

نمای ساختمان اولین برقرارکننده ارتباط با مشتری، صاحبان و رهگذران است. نمای ساختمان معرف بنیاد و هدف و طراحی ساختمان است. در ادامه انواع نماهای ساختمانی را معرفی می کنیم.   نمای سنگ ...

بررسی انواع نمای ساختمان