تصویر شماره جلوه سنگ گرانیت در دکوراسیون
معماری و دکوراسیون

در بین مصالح ساختمانی همواره سنگ ها از محبوبیت خاصی برخوردار بوده و هستند و در این بین سنگ های گرانیت جایگاه خاصی دارند. 

سنگ گرانیت چیست؟ 

سنگ گرانیت سنگی بسیار سخت و محکم است، مقاومت فشاری آن بالا است و تنوع رنگ آن به نسبت دیگر سنگ ها بالا است. تخلخل آن بسیار کم است و همین قضیه باعث شده تا جذب آب آن پایین باشد. سنگ گرانیت از لحاظ ظاهری دارای بافت یکسان و یکدستی است. سنگ گرانیت سنگی است که شما می توانید در بافت درون آن دانه های سیاه را به وضوح ببینید. گرانیت شناخته‌شده ترین سنگ آذرین است. بسیاری از مردم سنگ گرانیت را می‌شناسند چون متداول‌ترین سنگ یافت شده در سطح زمین بوده و برای ساخت بسیاری از اشیا در زندگی روزمره از آن استفاده می‌شود

موارد مصرف سنگ گرانیت 

روی کابینت‌ها و کانتر آشپزخانه، کفپوش ، سنگفرش، جدول، پله، نمای خارجی ساختمان از جمله قسمت هایی هستند که در آن ها از سنگ های گرانیت استفاده می شود. شما حضور سنگ گرانیت را رد قسمت های زیادی از خانه می توانید  ببینید.

مزایای سنگ گرانیت 

به گفته کارشناسان از ویژگی های بارز سنگ های گرانیت می توان به دوام و استحکام آن ها  اشاره کرد. این سنگ ها در برابر سایش نیز بسیار مقاوم هستند و می توانند به عنوان کفپوش از آن ها بهره برد. 

معایب سنگ گرانیت 

در کنار تمام محسناتی که سنگ های گرانیت دارند، معایب و ایراداتی نیز به آن ها وارد است. یکی از بزرگ ترین عیب هایی  که سنگ گرانیت دارد؛ بالا بودن قیمت سنگ و همچنین هزینه نصب آن است که در مقایسه با دیگر محصولات بسیار زیاد است. سرعت اجرای سنگ گرانیت بدلیل عملیات ملات ریزی پشت سنگ و نیز زمان بر بودن گیرایی ملات و سنگ پایین  بوده و مدت زمان زیادی را بخود اختصاص می دهد که از این مقوله در مباحث امروز نمی توان گذشت.

حالا که کمی تا قسمتی با سنگ های گرانیت آشنا شده اید بد نیست که برخی از استفاده این سنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی را با هم بررسی کنیم و ببینیم اگر این متریال دوست داشتنی قرار است به دکوراسیون داخلی خانه ما  وارد شود، به چه شکل این کار صورت می گیرد. 

سنگ گرانیت در کانتر آشپزخانه 

کارشناسان می گویند، بیشتر مصرف سنگ گرانیت در آشپزخانه ها است. از سنگ های گرانیت  می توان به عنوان سطح روی کانتر، سطح روی کابینت ها و حتی کفپوش آن استفاده کرد.

سنگ گرانیت در سرویس بهداشتی 

همان طور که در بندهای بالاتر اشاره کردیم، سنگ های گرانیت در برابر آب نفوذ ناپذیر هستند، بنابراین می توان از آن ها درطراحی دکوراسیون داخلی سرویس های بهداشتی استفاده کرد. از این سنگ ها می توان به عنوان سطحی که سینک های  روشویی روی آن ها قرار می گیرد و همچنین تزیین دیوارهای سرویس بهداشتی و حمام استفاده کرد. 

سنگ گرانیت در طراحی دکوراسیون داخلی 

در طراحی فضاهایی مانند نشیمن و اتاق غذاخوری هم می توان از سنگ گرانیت بهره برد، جلوه خاص و جالب آن ها می  تواند نظر هر کسی را به خود جلب کند، 

 

 

مطالب مرتبط درباره سنگ ساختمانی


 

 

 

 

 

 

 

منبع : چیدانه

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

چیدمان اتاق خواب کوچک

برای کسانی که اتاق خواب کوچک دارند دغدغه ی اصلی چیدمان اتاق خواب می باشد. اینکه با چه ترفند و روشی بتوانیم کوچک بودن اتاق را به چشم نیاوریم و ...

تهویه مطبوع تهویه مطبوع یا هوارسانی دلپذیر یا هوایش دلپذیر شاخه‌ای از مهندسی مکانیک است. وظیفه آن تأمین شرایطی است که موجب رفاه انسان شود و برای نگهداری محصول یا ...

انواع تهویه مطبوع