ده شومینه مدرن

۲۴ دی ۱۳۹۵
تصویر شماره ده شومینه مدرن
معماری و دکوراسیون

با آوردن شومینه مدرن و معاصر به  دکوراسیون منزل علاوه بر اینکه مرکز گرمایشی را تامین می کنید، فضایی دلنشین و زیبا برای دور هم نشستن و گپ و گفت خلق می شود. مدل های  خاص و متفاوت آنها به عنوان المان تزیینی در طراحی داخلی خانه لحاظ می شود.

1- شومینه را از سقف آویزان کنید

هیچ قانون سفت و سختی وجود ندارد که شما را محکوم کند تا تنها شومینه را درون دیوار نصب کنید. یک طراحی قابل توجه و معلق برای فضایی که سقف بلند و مرتفع دارد، گزینه خوبی است. با این نوع از شومینه مدرن صمیمیت دکوراسیون نشیمن بیشتر می شود و حس و حال بهتری می گیرد. بزرگترین حسن شومینه معلق و آویزان این است که دیواری را اشغال نمی کند و اگر آن را در مقابل پنجره قرار دهید صحنه ای رویایی خواهید داشت.

2- خط صاف انتخاب کنید.

یک باکس شیشه ای درون دیوار وسط اتاق، شومینه مدرنی است که طراحی ساده و متفاوتی دارد و گرمای مناسبی به فضای داخلی خانه می بخشد. شومینه شیشه ای به خوبی با سبک روستیک و مدرن در دکوراسیون هماهنگ است. همانطور که در تصویر بالا می بینید شومینه مدرن شیشه ای در گوشه ای از دیوار سفید قرار گرفته است، تناسبات منظم  فضا و پالت رنگی دکوراسیون نشیمن را تقویت می کند.

3- شومینه مدرن را به فضای بیرونی ببرید

در برخی از مناطق و شهرها تغییرات فصلی آنچنان مشهود است که می توان در سرمای هوا از گرمای شومینه و آتش در فضای بیرونی خانه لذت برد. این شومینه سوپر مدرن بازتاب سبک دکوراسیون داخلی است و به خوبی در حیاط نمود پیدا  کرده است.

4- فضا را با شومینه جدا کنید

شومینه مدرن در این حالت مشابه شومینه مدرن معلق است با این تفاوت که در سطح زمین نیازمند فضا یا سکویی است تا بتواند آتش را در بر بگیرد.  این نوع از شومینه مدرن می تواند به عنوان جدا کننده فضاها در پلان باز خانه به کار رود.

5- سوپر مدرن شوید

این شومینه محدب دیواری بی هیچ شکی سبک معاصر دارد و بهترین فرم مینیمالیستی را به شما پیشنهاد می کند. یک  عنصر سه بعدی در طراحی مانند آتش خود را با حالت بیرون زده به فضا اضافه کرده است. با وجود اینکه این شومینه مدرن آتش واقعی در حال سوختن نیست، ولی با ایجاد منظری از آتش که گرما منتشر می کند، دکوراسیون شما را زیباتر می کند.

6- شومینه مدرن را یکپارچه کنید

با قرار دادن ساختار مشابه دیوار برای اینکه شومینه را داخل آن نصب کنید، می توانید یک نقطه عطف قابل توجه در فضای داخلی منزل خود بوجود بیاورید. در این تصویر یک شومینه مستطیلی در دیواری زغالی دیده می شود که ویژگی منحصر به  فردی به فضا داده است. تضاد مدرنیته در کنار قدمت بنا ترکیبی خاص را به تصویر می کشد.

7- شومینه مدرن دو طرفه

با طراحی درست شومینه و همچنین نصب هوشمندانه یک دیوار تقسیم کننده در فضای داخلی خانه را می توانید شومینه ای داشته باشید که دو طرف دیوار را گرما ببخشد. یک شومینه هوشمند و دو طرفه انتخاب کنید تا افراد در هر فضا بتوانند  از آن لذت ببرند. در فصل تابستان هم که شومینه خاموش است، این فضا می تواند پل ارتباطی برای دو طرف دیوار باشد.

8- شومینه مدرن را مجسمه وار به نمایش بگذارید

یکی از ویژگی های جذاب شومینه مدرن مجسمه آتشین است! این نوع از شومینه از جنس فلز بوده که زود گرم شده و شروع به قرمز و بر افروخته شدن می کند. این ویژگی از جنبه ای دیگر باعث گرم شدن بیشتر و سریعتر فضای خانه به دلیل ویژگی فلزات می شود و حتی بعد از خاموش شدن شومینه هم می تواند تا مدتی گرما را در خود نگه دارد.

9- از ترکیب ساختاری استفاده کنید

شومینه ای صاف و منظم که در ساختار ستون این آشپزخانه با پلان باز دیده می شود عنصری چشمگیر و جذاب است. در اینشومینه مدرن به راحتی می توانید با چسبیدن به ستون گرمای آن را از نزدیکترین نقطه دریافت کنید.

10- به سراغ اتانول زیستی بروید

آتش هایی که از الکل زیستی بوجود می آیند کاملا بدون دود هستند و نیازی به دودکش هم ندارند. اتانول زیستی نیاز به شیر گاز ندارد و به جای آن از طریق سوخت زیستی مایع تامین می شود که باید درون محفظه آن ریخته شود تا شعله ها پا بگیرند. اگر در فضای داخلی خانه خود مسیر دودکش و خروج را ندارید، استفاده از شومینه های زیستی بهترین گزینه  هستند.

 

 

مطالب مرتبط درباره سیستم گرمایشی


 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: چیدانه

 
جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی