تصویر شماره دکوراسیون خانه ۲۰۱۷ با رنگ سال
معماری و دکوراسیون

مؤسسه رنگ پانتون طبق روند هرساله که اندکی قبل از شروع سال میلادی جدید، رنگ سال را معرفی می کند، اخیرا رنگ سال ۲۰۱۷ را نیز رونمایی کرد. رنگ سبز شماره ۰۳۴۳-۱۵۵ سایه ای با طراوت و خوش رنگ از زرد-سبز است که  تداعی کننده اولین روزهای بهار می باشد، زمانی که سبزی های طبیعت از نو زنده می شوند و جانی تازه می گیرند. این رنگ با یادآوری فصل شکوفایی و سرسبزی، تماشاکنندگان را دعوت به کشیدن نفسی عمیق و گرفتنی نیرویی تازه می کند. 

مبل تابی سبز

مبل ها و صندلی های تابی با ایجاد فصایی دلچسب برای استراحت و جذابیت بصری در فضا، جای خود را در خانه های امروزی باز کرده اند. اگر می خواهید رنگ سبز را در این عناصر داشته باشید، انتخاب مدل هایی با بافت سبز رنگ یا تشکچه ها و بالشتک های سبز، می تواند شما را به هدف تان برساند.

مبل راحتی سبز

مطمئنا یکی از تاثیرگذارترین و اولین انتخاب ها برای آوردن رنگ سبز به خانه، مبلمان است. چون این عناصر سهم زیادی در فضا دارند، فقط باید مراقب باشید که تک رنگ بودن شان آزاردهنده نشود. مثلا انتخاب یک یا دو عدد از تکه های مبلمان با رنگ های متناسب یا کوسن های رنگی مختلف، می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

صندلی ناهارخوری سبز

اگر می خواهید صندلی های ناهارخوری خود را به رنگ سبز انتخاب کنید، سعی کنید در ترکیب با متریال های دیگر مثل چوب یا فلز باشد تا تعادل دیداری ایجاد شود. سبک دکوراسیون تان در این زمینه بسیار تعیین کننده است. برای مثال در سبک های کلاسیک و انتقالی، معمولا رنگ سبز در روکش پارچه ای صندلی اعمال می شود.

صندلی بار و اپن سبز

صندلی های اپن با ارتفاعی بیش از ارتفاع معمول صندلی، برای نشستن های کوتاه مدت طراحی شده اند. صندلی های بار در انواع ثابت و اهرمی (جهت تنظیم دستی ارتفاع) تولید می شوند. برای اینکه رنگ سبز را در همه قسمت های منزل خود داشته باشید، این صندلی ها گزینه مناسبی جهت حضور رنگ سبز در آشپزخانه هستند.

قالیچه و فرش سبز

من هرگز توصیه نمی کنم که اگر مبلمان سبز دارید، فرش و قالیچه را نیز سبز انتخاب کنید، اما اگر مبل هایی با رنگ های گرم مانند قرمز، زرد یا قهوه ای در دکوراسیون تان وجود دارد، فرش های سنتی با رنگ سبز مکمل خوبی برای آن ها می شوند. از طرف دیگر فرش های مدرن سبز با رنگ های خنثی نیز هم نشینی خوبی دارند.

کوسن سبز

شاید دوست نداشته باشید در قطعات بزرگ مبلمان خود، رنگ سبز را بیاورید. در این صورت یکی از بهترین اکسسوری هایی که می تواند شادابی فضای شما را با رنگ سبز تأمین کند، کوسن هایی با رنگ سبز می باشد. تنوع استفاده از رنگ سبز در این کوسن ها نیز روش خوبی برای جلوگیری از ایجاد خستگی بصری است. مثلا حضور رنگ های دیگر در کنار سبز یا طرح و بافت های مختلف می تواند به شما کمک کند.

ظروف سفالی و سرامیکی سبز

احتمالا شما هم این روزها زیاد به گروه های تولیدکننده ظروف سرامیکی و سفالی برخورده اید که در عین حفظ اصالت و زیبایی این ظروف، طرح های نو و منحصر به فردی را به آن ها اضافه کرده اند. به جرأت می توان گفت یکی از بهترین وسیله هایی که رنگ سبز را به زیبایی به نمایش می گذارد، در همین ظروف است. پس چه به عنوان دکوری و چه به عنوان ظروف پذیرایی، می توانید سفالینه های خود را به رنگ سبز انتخاب کنید.

آباژور و و وسایل روشنایی سبز

یکی دیگر از اکسسوری هایی که می تواند رنگ سبز را مهمان منزل شما کند، وسایل روشنایی از جمله آباژور و لوستر  است. انتخاب آباژورهایی با پایه های سبزرنگ یا شید سبز یا حتی نور سبز می تواند در این زمینه به شما کمک کند. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که از تکرار این رنگ در همه وسایل روشنایی خود بپرهیزید.

 

 

مطالب مرتبط درباره رنگ در دکوراسیون داخلی


 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: مجله منزل

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

چیدمان اتاق خواب کوچک

برای کسانی که اتاق خواب کوچک دارند دغدغه ی اصلی چیدمان اتاق خواب می باشد. اینکه با چه ترفند و روشی بتوانیم کوچک بودن اتاق را به چشم نیاوریم و ...

تهویه مطبوع تهویه مطبوع یا هوارسانی دلپذیر یا هوایش دلپذیر شاخه‌ای از مهندسی مکانیک است. وظیفه آن تأمین شرایطی است که موجب رفاه انسان شود و برای نگهداری محصول یا ...

انواع تهویه مطبوع