مطالب پیشنهادی

شرایط-و-قوانین-درج-آگهی-در-بسپار
جزئیات بیشتر
تصویر شماره دیوارپوش چیست؟  | انواع دیوارپوش
مواد و مصالح ساختمانی

 

یکی از المان های زیبایی در دکوراسیون که باعث تغییرات چشمگیری در نمای منزل می  شود،دیوارپوش یا دیوارکوب می گویند.دیوارپوش ها از مهمترین فاکتورهای دکوراسیون داخلی محسوب می شوند. توأم با آرامش را فراهم می آورند.

انواع دیوارپوش از نظر نوع جنس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ديوار پوش چوبی

همانطور که از اسم دیوارپوش چوبی مشخص است جنس آن از چوب می باشد و به علت گران بودن قيمت و نيز محافظت از محيط زیست از چوبهای مصنوعی مانند MDF,HDF و... استفاده مي شود.به آسانی نصب و اجرا می شود وعایق صوت و دما بوده و در برابر ضربه مقاوم می باشد.

کسانی که خواستار بکار بردن عناصر طبیعی در دکوراسیون داخلی محیط منزل یا فضای کار خود هستند بکار بردن دیوار پوش چوبی انتخاب مناسبی برای آنها خواهد بود.

 ديوارپوش سنگی

از این نوع دیوارپوش ها به دلیل وجود  تنوع در طرح و رنگ و نوع بافت به فراوانی مورد استفاده قرار مي گيرد. واین نوع دیوارپوش ها از  پر مصرفترین در صنعت ساختمان می باشند.در داخل و خارج ساختمان استفاده می شود. 

دیوار پوش ها ی سنگی براساس جنس طبقه بندی و دسته بندی می شود. سنگ مرمر، سنگ‌های دکوراتیور یا همان آنتیک، سنگ گرانیت، سنگ تراورتن و آجر جنس های بکار رفته در دیوارپوش های سنگی می باشد.

 

ديوارپوش سلولزی

وقتی یک محصول ازمنابع طبیعی تهیه می شودبه عنوان مثال منبع اصلی آن درختان یک محصول سلولزی به شمار می آید. این پوشش ها از الیاف طبیعی و مصنوعی است.ديوارپوش هاي سلولزي از الياف مصنوعي،سلولز،رزين هاي ساختماني و پيگمنت هاي مقاوم تشکيل شده است.  نداشتن بو حین اجرا، ماندگاری طولانی، امکان شستشو، مقاوم در برابر آتش سوزی،عایق  صوت و دما از ویژگی های آن است.

ديوارپوش پی وی سی ( ديوارپوش PVC )

اين نوع ديوارپوش ها از روکش pvc بروی آنها استفاده می شود. مقاوم در برابر سرما و گرما است.

انواع دیوارپوش

در کل دیوارپوش ها به دو دسته دیوارپوش های خارجی و دیوارپوش های داخلی تقسیم می شوند:

دیوارپوش خارجی

دیوارپوش های خارجی در نمای بیرونی ساختمان کاربرد دارد که دارای ویژگی های منحصر به فرد زیادی می باشد.این نوع دیوارپوش ها از مقاومت بالایی برخوردار می باشند.

دیوارپوش داخلی

دیوارپوش های داخلی از تنوع رنگ و مدل های مختلفی با هر گونه سبک و سلیقه ای جور و موجود می باشد.دیوارپوش های داخلی نسبت به دیوارپوش های خارجی از عوامل تخریب کمتری برخوردار می باشد.

 

 

مطالب مرتبط درباره دیوارپوش


 

 

 

 

 

 

 

منبع: سایت دکورنما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

======================================

 * خدمات رپورتاژ خبری کسب و کارهای ساختمانی در بخش تازه های صنعت ساختمان در سایت بسپار

 

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

نمای ساختمان اولین برقرارکننده ارتباط با مشتری، صاحبان و رهگذران است. نمای ساختمان معرف بنیاد و هدف و طراحی ساختمان است. در ادامه انواع نماهای ساختمانی را معرفی می کنیم.   نمای سنگ ...

بررسی انواع نمای ساختمان