تصویر شماره رپورتاژ آگهی یا رپرتاژ خبری | نقش آن در برندسازی و بازاریابی اینترنتی
تبلیغات و بازاریابی کالا و خدمات

محتواسازی در کسب و کار اینترنتی و معرفی محصولات

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش فعالیت در فضای مجازی شاهد ظهور خدمات آنلاین جدید در عرصه تبلیغات هستیم که با استفاده از آن ها میتوانیم بخش وسیعی از نیاز خود را از طریق وب سایت ها و اپلیکیشن ها برطرف نماییم.

برای مدیران و  بازاریابان مهم است بدانند که برندهایی که از طریق فضای مجازی مشهور شده اند و البته درآمد بسیار بالایی نیز دارند، از چه روش هایی برای بازاریابی و برندسازی استفاده میکنند. چراکه موفقیت برای کسانی ست است که با علم و دانش روز دنیا حرکت میکنند و از روش های جدید و هدفمند که بهترین نتیجه را داشته و البته به صرفه تر و کم هزینه تر باشد، برای بازاریابی استفاده می نمایند .

انواع رپورتاژ :

1 – آگهی

2 – خبری

اگر تجربه یا شناختی از تجارت الکترونیک یا دیجیتال مارکتینگ داشته باشید، با مفهوم رپورتاژ خبری و رپورتاژ آگهی آشنا هستید.

رپورتاژ آگهی یک گزارش مفصل یا یک مصاحبه عالی برای معرفی اشخاص یا برند است؛ درواقع معرفی خدمات، محصولات و کسب و کار در سایت های پر بازدید را رپورتاژ آگهی می گویند.

گاهی با مدیران سایت ها و کسب و کارها مصاحبه ای انجام میشود و تمام مطالب مد نظر مدیران که باید به مردم اطلاع رسانی شود را خبرنگاران جمع آوری میکنند و طی گزارشی در خبرگزاری ها انتشار می دهند.
خبرنگار ها با حضور در نمایشگاه ها، همایش ها و اجلاس و … هم میتوانند گزارش خود را به صورت یک رپورتاژ خبری ارائه دهند.

 

 

 

راهکارهایی برای تاثیر بیشتر رپورتاژ :

رپورتاژ آگهی شیوه‌ای نوین از تبلیغات منصفانه است که به معرفی کسب و کار و خدمات سایت می‌پردازد. کاربران با مطالعه رپورتاژ آگهی که به صورت دقیق تهیه شده است جذب آن شده و به کسب و کار معرفی شده اعتماد بیشتری می‌کنند. یکی از مواردی که باید در هنگام نوشتن رپورتاژ آگهی به آن توجه کرد نگارش اصولی متن آن است. اگر متن نگارش شده دارای اصول اولیه باشد و تمامی نکات نگارش رپورتاژ را رعایت کند قطعاً تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.

شخصی که به نگارش متن رپورتاژ آگهی اقدام می‌کند باید منظور خود را به صورت کاملاً بی طرفانه برای مخاطب بنویسد.

برای موفقیت هرچه بیشتر PR یا DPR که مخفف روابط عمومی دیجیتال یا همان رپورتاژ آگهی است ، باید اهداف برندینگ ، مارکتینگ و سئو را به بهترین نحو پوشش دهیم و برای این امر به یک برنامه ریزی و استراتژی کوتاه مدت ، سالیانه و طولانی مدت نیاز داریم .


انتشار DPR در یک یا دو سایت قطعا تاثیرگذار است ولی نباید انتظار بالایی از فیدبک آن داشته باشید . رپورتاژ باید در قالب پلن و کمپین های مشخصی در طول سال در تعداد بالایی از سایتهای خبری معتبر منتشر شود تا ما به نتایج بسیار عالی در برندینگ ، مارکتینگ و سئو برسیم . کما اینکه در حال حاضر کمپین های رپورتاژ آگهی نسبت به سایر کمپ های تبلیغاتی هزینه کمتری دارند و بسیار موثر تر و به صرفه هستند و تکرار انتشار خبر در کمپ های مختلف توسط برندهای برتر نشانه موفقیت و رضایت آنها از بازخورد آن است .

پیشنهاد میکنیم اگر شما مدیر سایت یا مسئول کسب و کار یا صاحب فروشگاه اینترنتی هستید و میخواهید از بهترین روش های تبلیغاتی استفاده کنید، از هر دو سبک رپورتاژ آگهی و رپورتاژ خبری در فواصل زمانی مشخص استفاده کنید.

 

 

رپورتاژ آگهی :

راهکارهای مختلفی برای دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات اینترنتی وجود دارد و البته حضور در رتبه های یک تا سه جستجوی گوگل قطعا جزو مهمترین و تاثیر گذارترین راهکار هاست .یکی از بهترین و به روز ترین روش هایی که در همه جای دنیا جهت تبلیغات و برند سازی استفاده می شود؛ رپورتاژ خبری و رپورتاژ آگهی است.

حتما در سایت های مختلف، اخبار و بلیغات برندهای مختلف را دیده اید؛ رپورتاژ آگهی و رپورتاژ خبری در واقع همین اخبار تبلیغاتی هستند که در خبرگزاری ها و سایت ها منتشر میشود .در کشور های توسعه یافته رپورتاژ آگهی را بیشتر با نام "روابط عمومی دیجیتال" DPR   (Digital Public Relations ) میشناسند .در برخی موارد از رپورتاژ خبری یا گزارش آگهی نیز برای معرفی این راهکار هوشمندانه استفاده می شود .

در رپورتاژ آگهی می بایست بصورت بی طرف و غیرمستقیم توجه و اعتماد مخاطب را به محصول و برند مورد نظر جلب کنیم و در رپورتاژ خبری گزارشگر یک خبر تبلیغاتی را به صورت جذاب شده ای نمایش میدهد بصورتی که مخاطب پیگیر اطلاعات بیشتر از رپورتاژ گردد؛ که این رسالت از طریق تیتر های جذاب و پر هیجان و یا قالب بندی زیبا و عکس های توجه برانگیز نایل میگردد.

 

 

رپورتاژ آگهی چگونه شکل گرفت؟

در گذشته باور رایج این بود که کیفیت، خود به خود باعث افزایش رضایت مشتری و بیشتر شدن فروش می‌شود. البته رضایت مشتری همواره باعث جلب مشتری بیشتر می‌شود، اما در دنیای رقابتی امروز، دیگر نمی‌توان به تبلیغات دهان به دهان اکتفا کرد. به همین خاطر، برندهای مختلف سراغ یافتن روش‌های تبلیغاتی موثرتر هستند تا فروش خود را افزایش دهند. یکی از این روش‌ها رپورتاژ است.

مدت زیادی از مطرح شدن رپورتاژ در دنیا نمی‌گذرد. اولین بار در سال 1945 و پس از اتمام جنگ جهانی بود که ساخت این نوع گزارش در شبکه های تلویزیونی انجام شد. رپورتاژ از کلمه لاتین رپورت () به معنی گزارش ریشه گرفته است.

زمانی که یک شخص بی‌طرف در موردکالایی بررسی و اعمال نظر کرده و با صداقت جزییات نقاط ضعف و قوت محصول را بیان میکند حس اعتماد مخاطب جلب خواهد شد چراکه آن شخص را دوست و حامی منافع خود میبیند و شانس بیشتری برای خرید یا انتخاب آن محصول وجود خواهد داشت.

اگر شخص معرفی کننده فقط کمی جهت گیری مثبت درمورد آن محصول یا خدمات داشته باشد، تصمیم مخاطب نیز به استفاده از آن سوق پیدا می‌کند. با گذشت زمان  و اثبات تاثیر رپورتاژنویسی در افزایش نرخ فروش, این مقوله به عنوان روش جدیدی از تولید محتوا در صنعت تبلیغات شکل گرفت.

 

نقش رپورتاژ آگهی در برندسازی و بازاریابی اینترنتی :

تبلیغات در سایتهای پربازدید ، سئو ، ایمیل مارکتینگ و تبلیغات در شبکه های اجتماعی جزو برترین روش های بازاریابی آنلاین هستند .اما خلاقیت در تولید محتوا و تخصص در بازاریابی آنلاین میتواند مهمترین تمایز برندهای موفق در فضای آنلاین باشد.تیم تحقیقاتی پس از بررسی میزان تاثیر گذاری و هزینه انواع روش های دیجیتال مارکتینگ ، رپورتاژ آگهی را به عنوان برترین راهکار برندینگ ، آنلاین مارکتینگ و سئو سایت معرفی کرد.

همانطور که میدانید تعداد بنر های تبلیغاتی که در سایتهای پربازدید بصورت تبلیغات کلیکی یا بنر ثابت قرار دارد تا حدی زیاد شده است که همه ما نسبت این بنر ها بی توجه شده ایم و کمتر پیش می آید که روی یک بنر کلیک کنیم .اما از آنجایی رپورتاژ یک خبر است و مانند سایر اخبار در صفحه اول سایت های خبری منتشر میشود در واقع کاربران اطلاعی از تبلیغاتی بودن آن ندارند و بروی آن کلیک میکنند . اگر محتوای رپورتاژ به نحوه حرفه ای نوشته شده باشد و متن خبر شامل نکات خبری و آموزشی نیز باشد ، کاربران به مطالعه کامل خبر علاقه مند میشوند .

بنابراین کاربران اینترنتی محتوای تبلیغاتی شما را مطالعه میکنند و با ویژگی های وب سایت و همچنین محصولات و خدمات شما آشنا میشوند و نام برند شما به عنوان یک برند معتبر در ذهنشان می ماند . زمانی که یک خبرگزاری معتبر و محبوب در مورد خدمات شما یک خبر منتشر میکند ، اعتبار بسیار بالایی برای شرکت شما ایجاد میشود و کابران برای ارتباط با برند شما مشتاق میشوند.

 نکته ظریف و قابل توجه در رپورتاژ این است که مخاطب به صورت کاملا غیرارادی و ناخودآگاه جذب تبلیغ می‌شود؛ پس باید جوانب روانشناسی و شناخت مخاطب رعایت گردد تا بتوان عملکرد یک رپورتاژ را موفق دانست.

 

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

تبلیغات    کفپوش لمینت  چیست ؟ مزایا و معایب لمینت ... لمینیت (laminate) که اصطلاحاً به آن لمینت و یا پارکت لمینیت نیز می‌گویند، از جنس HDF ، الیاف چوب فشرده (Hard Density Fiberboard)  است و مانند ...

کفپوش لمینت و مزایا و معایب لمینت
مزایا و معایب نمای سنگ طبیعی

مزایای سنگ نمای طبیعی : زیبایی و تنوع رنگ. وزن: سنگ گرانیت درای وزن بالایی نسبت به سایر نماها می باشد. امروزه استفاده از سنگ های آهکی متخلخل(تراورتن) و بهبود کیفیت ...