تصویر شماره شركت توليدی لوله و اتصالات پلی اتيلن سمنان
معرفی شرکت های ساختمانی

شركت توليدی لوله و اتصالات پلی اتيلن سمنان

 
اين شركت در پی نياز مبرم كشور به اجراي طرح های آبرسانی، گازرسانی، آبياری و فاضلاب و با هدف توليد انواع لوله و اتصالات پلی اتيلن در سال 1373 به ثبت رسيده و با بهره برداری از خطوط توليد انواع لوله های پلی اتيلن، پای در عرصه توليد نهاده است. 
شركت پلی اتيلن سمنان ، با تجهيز زيرساخت هاي لازم، ظرف مدت كوتاهی به يكی از توليدكنندگان مطرح در صنعت لوله پلی اتيلن تبديل گرديد به نحوی كه در سال 1379 كارخانه ای به مساحت 24000 متر مربع در شهرك صنعتی شرق سمنان به دست وزير وقت صنايع جناب آقای مهندس شافعی و مديران و مقامات ارشد استانی افتتاح و به بهره برداری رسيد تا پاسخگوی نياز مصرف كنندگان باشد. 

اين شركت در جهت نوسازي ماشين آلات خود اقدام به خريد چهارخط اكسترودر كراسمافاي آلمان نموده،این خطوط 100% آلماني جهت توليد لوله هاي گازرساني ، آبرساني و آبياري با سيستم 100% كنترلي ابعاد و وزن Gravimetric & Ultrasonic ساخت شركت معتبر آلماني INOX و تجهيزات آزمايشگاهي را از شركت IPT تهيه نموده است .

در سال 1391 در جهت نوسازی بخش اتصالات اقدام به خريد 4 خط Injection فوق مدرن جهت توليد اتصالات آبياری ، آبرسانی ، گازرسانی و فاضلابي نموده است . 

 

نوآوری های شرکت پلی اتيلن سمنان :

  • تولید رابط و بست ابتدایی نوارهای تیپ

  • تولید رابط و بست ابتدایی نوارهای تیپ

  • تولید دریپر فلت ، با فلوریت 1.1 لیتر در ساعت جهت فرآورده های نوا دریپ

  • تولید انبوه دریپر فلت با فلوریت 1.1 در ساعت

  • جهت فرآورده های نوا دریپ

  • لوله های پلی اتیلن ضد جونده

 
 

 

تاریخچه 


همواره شکایتهایی از آسیب جوندگان بر لوله های پلی اتیلن در سرتاسر جهان مطرح بوده است. به عنوان مثال میتوان به آسیب خرسهای خاکستری در شمال آمریکا به لوله های پلی اتیلن ، دارکوب ها در نروژ ، چند نوع از پرندگان در شمال ایتالیا و جوندگان مختلف نظیر موشها در بسیاری از کشورها از جمله ایران اشاره نمود.رنگ محصول پلاستیکی از دلایل جذب حیوانات و جوندگان نسبت به آنها می باشند. به هر حال آسیب برخی از حیوانات و پرندگان مهاجم و جونده در کشورهایی در سرتاسر جهان باعث صدمات شدید اقتصادی گردیده است. 

جوندگان بصورت تهاجمی و سازگار با محیط فعالیت میکنند. در واقع جوندگان و انواع مختلفی از پرندگان نه تنها در اکثر مکانها در کنار انسانها هستند ، بلکه در سایر محیط هایی که معمولا انسانها در آنجا زندگی نمی کنند ، نظیر بیابانها و کویرهای غیر قابل سکونت در کشورهای مختلف نیز وجود دارند. 

مطالعات کاملی در مورد رفتار جوندگان و حیوانات توسط شرکت های سازنده مواد ضد جونده صورت گرفته تا بتوانند ارتباط بین این حیوانات و محصولات پلیمری را بیابند. بافت پلیمری و رنگ های روشن از دلایل جذب جوندگان به سمت محصولات پلیمری هستند. به هر حال ، این حیوانات برای راضی نگه داشتن خود ، بر زنگی ما تاثیر میگذارند .شرکت های سازنده مواد ضد جونده ، ابتدا به بررسی روش های مرسوم برای دور نگه داشتن حیوانات و جوندگان از محصولات پلیمری پرداخته اند. نهایتا این نتیجه حاصل شده که بهترین راه برای جلوگیری از جویده شدن محصولات ، دور نگه داشتم حیوانات میباشد . 


راه حل مقابله با جوندگان در لوله های پلی اتیلن 

 

ماده ای که هم اکنون بیشتر مصرف کنندگان برای جلوگیری از آسیب به لوله های پلی اتیلن استفاده میکنند، ماده ضد جونده میباشد . این ماده غیر سمی ، غیر خطرناک و بدور از هرگونه مشکل برای محیط زیست و در عین حال دافع جوندگان و پرندگان میباشد. در واقع این ماده با ایجاد طعم تلخ و تحریک پوستی و تغییر محرک های حسی در حیوانات مهاجم باعث جلوگیری از تهاجم حیوانات میشود . 
شایان ذکر است مصرف این ماده علاوه بر لوله های گازرسانی، در لوله های آبرسانی و آبیاری نیز امکان پذیر است. آزمون ماده ضد جونده در لوله پلی اتیلن

آزمونهای میدانی نشان میدهد که جیوانات و جوندگان به لوله های ضد جونده حمله نمیکنند و بطور 100% برای بار دوم به آن نزدیک نمیشوند. ایت آزمونهت در محدوده زمانی طولانی انجام گرفته و کارایی لوله هایی که در شرایط کاربردی قرار گرفته اند، برای تعداد زیادی از حیوانات به اثبات رسیده است .مکانیسم عملکردی ماده ضد جونده در لوله پلی اتیلن


گریز: لوله ضد جونده بسیار تلخ بوده و همین امر باعث گریز حیوان مهاجم می شود. 
ترس : بوی ناخوشایند لوله ضد جونده که صرفا توسط حیوانات قابل تشخیص است ، موجب نوعی ترس در حیوان مهاجم میشود 
آموزش: حیوانات مهاجم با یک بار تجربه می آموزند که این لوله طعم و بوی خوشایند برایشان ندارد و لذا طبق ازمون انجام شده برای بار دوم به آن نزدیک نمیشود 
ارتباط: بر اساس نتایج حاصل شده ار آزمایشات ، حیوان مهاجم از تجربه خود به فرزندان و سایر حیوانات در مورد طعم بوی ناخوشایند اطلاع داده و آنها را از نزدیک شدن به آن منع مینماید. 


از ویژگی های مهم ماده مذکور این است که مقدار بسیار کم آن به عنوان ماده ضد جونده در محصولات کافی است. لذا این مقدار کم هیچگونه تغییری در خواص فیزیکی و مکانیکی پلیمر ایجاد نمیکند. این ماده با هیچکدام از افزودنی های قابل استفاده در پلاستیکها و پلیمرها واکنش نشان نمیدهد. توجه به این نکته مهم و ضروری است که در رابطه با استفاده از مواد ضد جونده در لوله های گازرسانی مکاتباتی با کارشناسان تولید کننده مواد اولیه صورت گرفت و آنها با در نظر گرفتن موارد فنی ، استفاده از این مواد را مجاز دانستند. 
در نمودار زیر میزان اثر بخشی لوله ضد جونده با مقایسه با لوله های معمولی نشان داده شده است: 

همانطور که در تحقیقات به عمل آمده مشخص شده است لوله ضد جونده هیچگونه ضرری برای انسان ندارد و حیوانات مهاجم و جونده را نمیکشد و تنها باعث دور نگه داشتن آنها از لوله مورد نظر می شود . 
لوله ضد جونده کاملا غیر سمی بوده و برای انسان و محیط زیست هیچگونه اثر منفی ندارد. 


تلفيق مواد ضد جونده با بستر پليمري ترموپلاستيك بر اساس مكانيزم كامپاندينگ می باشد و مواد ضد جونده توسط اين مكانيزم به فيلرهاي عامل دار شده،با ابعاد نانو توسط عوامل شيميايي متصل می شود وكامپاند گرديد. اختلاط مستربچ فوق با پلي اتيلن گريد لوله منجر به ايجاد يك كامپاند يكنواخت و يك فاز غني از مستربچ در پوسته ي كامپاند مي شود. مستربچ ساخته شده به مواد پلي اتيلن اضافه و به اكسترودر لايه ي خارجي خوراك دهي مي شود. بدین ترتیب لوله پلی اتیلن آبرسانی با خاصیت ضدجوندگی تولید مي گردد 

بدین ترتیب مي توان بدون كاهش خواص فيزيكي و مكانيكي لوله، لايه ي خارجي لوله را با استفاده از مكانيزم رهایش کنترل شده در برابر حملات جوندگان مقاوم نمود. ماده ضد جونده رودرپل، دارای عمری بین 5 تا 40 سال می باشد.همچنین از مزایای دیگر این ماده آن است که تا دمای 1400درجه سانتیگراد پایداری حرارتی دارد و درصورت استنشاق خطری در پی نخواهد داشت. بدست آمدن نتایج مثبت، نشان می دهد که ماده ضدجونده رودرپل می تواند علاوه بر لوله های آب شرب، در لوله های گازرسانی نیز مورد استفاده قرار گیرد. 
علاوه بر تست هاي گروه CEN EN-1555 که مختص لوله های پلی اتیلن گاز می باشد، جهت تست هاي ميداني، می توان آزمایشهای ذیل را انجام داد: 
الف- لوله ی ضد جونده در قفس موش هاي موسوم به Rat قرار مي گيرد كه اجتناب اين جانوران از لوله ي فوق كاملاً مشاهده میشود، در حالي كه موش ها به نمونه ي شاهد ( يك لوله ي معمولي ) عکس العمل متفاوتی دارند. 
ب- لوله ي ضد جونده به مدت 24 ساعت در دماي 110 درجه ي سانتيگراد قرار داده مي شود و سپس آزمايش قبل تكرار مي گردد كه نتيجه ي آن اجتناب مجدد جوندگان از لوله ضدجونده و نزديك نشدن به آن می باشد. 
لازم به ذکر است، صرفه جویی در زمان و پول، مقاومت بیشتردر برابر سایشهای خارجی، همچنین کیفیت بالای سطح روی لوله و مناسب جهت الکترفیوژن از دیگر ویژگیهای این لوله های پلی اتیلن تولیدی می باشد که در آنها ماده ضد جونده رودرپل بکار رفته است. 

 

تولید لوله های دو و سه لایه

 

برای پلی اتیلن سمنان نوآوری همیشه یک اولویت بوده است و این حاصل تحقیق در نوع مواد مصرفی برای تضمین یک کیفیت مطلوب می باشد . 
یکی از نوآوری های اخیر این شرکت تولید لوله های دو و سه لایه می باشد .
 
 
شرکت تولیدی لوله واتصالات پلی اتیلن سمنان ، اولين تولید کننده لوله های پلی اتیلن دو لایه و سه لایه بهداشتي با آخرین تکنولوژی، دستگاهها و ماشین آلات روز دنیا ميباشد .
 
 

مزایای لوله های سه لایه پی اتیلن :


- بهداشتی بودن لایه داخلی لوله (داراي مجوز از وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشكي) 
به دلیل استفاده از دوده در تولید لوله های پلی اتیلن آب آشامیدنی در تماس با دوده است که در دراز مدت به دلیل مهاجرت دوده به سطح ،باعث رشد میکروب و تغییر در بو و رنگ آب میگردد.در تولید این لوله ها از مواد بدون افزودنی و بهداشتی ، در لایه خارجی استفاده میشود. 
- امکان استفاده جهت انتقال مواد شیمیایی که در هنگام تولید لایه داخلی با افزودنی های ضد خوردگی کواکسترود می شود . 
- امکان بازشناسی لوله بعد از نصب با توجه به رنگهای مورد استفاده در استاندارد جهانی ( رنگهای آبی، زرد، نارنجی و خاکستری) . 
- استحکام بیشتر نسبت به لوله تک لایه . 
- امکان کارکرد در محدوده دمایی بالاتر . 
- صرفه اقتصادی : در اکثر موارد استفاده از موادی با خواص ویژه به دلیل بالا بودن قیمت صرفه اقتصادی ندارد . 
در این تکنولوژی دستگاه قابلیت تولید لایه ها با هر ضخامتی را دارد و میتواند مواد ضد جونده را در ضخامت کمتری ( برای مثال %10 ضخامت لوله ) استفاده کرد که باعث کاهش شدید قیمت تمام شده محصول میگردد

 

نوار آبیاری

 

نوار آبیاری `نوا دریپ` به منظور افزایش بازدهی تولید در بخش کشاورزی و مصرف بهینه ی آب ، با قطر 16 و 22 میلیمتر ، ضخامت 200 تا 600 میکرون و فاصله قطره چکان 10 ، 20 ، 30 و 50 سانتیمتر طراحی گردیده است.
 
 

به منظور افزایش بازدهی تولید در بخش کشاورزی ، مصرف بهینه آب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 
بیشترین مصرف آب در سطح مزارع و کشت های ردیفی میباشد که معمولا با استفاده از جوی و پشته آبیاری می شوند. نفوذ عمقی آب و تبخیر ، از مهمترین عوامل پایین آمدن بازدهی در روش آبیاری سنتی می باشد. 
بنابراین به منظور جلوگیری از هدر رفتن آب و بالا بردن بازدهی آبیاری تحقیقات گسترده ای انجام گردید و با طراحی و تولید نوار آبیاری تحولی بزرگ در صنعت کشاورزی به ویژه در نقش آبیاری صورت گرفت. 
نوار آبیاری جهت کشت های گلخانه ای، ردیفی و متراکم نظیر انواع سیفی جات و گیاهان مانند گوجه فرنگی ، ذرت و سیب زمینی مناسب بوده و با توجه به عدم نیاز به تسطیح اراضی و جلوگیری از ازدیاد علف هرز کمک شایانی به اقتصاد کشاورزی نموده است. 
نوار آبیاری با پخش یکنواخت در سطح مزارع و نگه داشتن آب موجود در خاک در سطح مورد نیاز آبیاری ، شرایط را برای جلوگیری از خفگی گیاه و همچنین رشد سریع در بهترین شرایط برای گیاهان فراهم کرده و با کاهش زمان رویش در اثر پایین آمدن انواع تنش های آبیاری یا کم آبی ،بازدهی را افزایش میدهد. 


مشخصات نوار آبیاری 


1. قابلیت نصب سریع 
2. بازدهی آبیاری بالا 
3. قطر اسمی 22و 16 میلی متر 
4. قطره چکان با جریان گردابی و ظریب تغییرات CV پایین جهت یکنواختی توزیع آب در نوار آبیاری 
5. طراحی روزنه ورودی قطره چکان به شکل مشبک جهت انجام فیلتراسیون مجدد 
6. امکان استفاده از قطره چکان با دو خروجی جهت تخلیه بهتر آب و همچنین جلوگیری از گرفتگی کامل.

 
7. تولید شده از مواد مرغوب و مقاوم در برابر دمای محیطی و تشعشعات خورشید علی الخصوص اشعه ماوراء بنفش 
8. قابلیت تولید با فواصل قطره چکان بنا به شرایط کشت 10،20،30 و50 سانتی متر 
9. فشار کارکرد از 0.5 تا 2 بار 
10.قابلیت تولید با ضخامت جداره متفاوت بنا به شرایط کشت از 200 تا 600 میکرون 
11.قابل استفاده از انواع کشت ردیفی ، انواع شرایط آب و هوایی و گلخانه ها 
12.مصرف بهینه و کمتر آب در واحد سطح 
 

آدرس دفتر مرکزی:

دفتر مرکزی : 
نشانی : تهران خیابان جمالزاده شمالی- بالاتر از بلوار کشاورز - خیابان صدوقی شرقی - پلاک 50 طبقه دوم -زنگ سوم 
صندوق پستی : 346 - 14185 
تلفن : 3 - 6470 6691 021 
فکس : 6474 6691 021 

 

 

 

 

 

 

 

======================================

 * ثبت رپورتاژ آگهی کسب و کارهای ساختمانی در بخش تازه های صنعت ساختمان در سایت بسپار

 

 
 
جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

تبلیغات      مراحل توليد موزاییک به شرح زیر می باشد:  1)آماده كردن مصالح : الف ) سنگ ريزه (‌ريگهاي رنگي ):  پس از استخراج سنگها از معادن مختلف آنها را به كارخانه آورده و ...

مراحل توليد موزاییک