تصویر شماره شرکت سیمان سامان غرب
تصویر شماره شرکت سیمان سامان غرب
تصویر شماره شرکت سیمان سامان غرب
معرفی شرکت های ساختمانی

 تاریخچه سیمان سامان غرب:

در سال 1383 گروه صنعتی مدلل با نظارت عالیه آقای جواد مدلل تصمیم به احداث کارخانه ی تولید سیمان خاکستری در فاصله ی 12 کیلومتری جاده ی کرمانشاه  به اسلام آبادغرب تحت عنوان " سیمان سامان غرب "نمود تا ضمن پاسخگویی به نیازهای داخلی جوابگوی تقاضای رو به رشد کشورهای همسایه به خصوص کشور عراق نیز باشد. در اولین قدم بررسی های متعددی در خصوص مطالعات زمین و مواد خام به منظور یافتن محل دقیق کارخـــــانه انجام گرفت که در نهایت این کارخــــانه در زمینی به مساحت در حدود 100 هکتار با فاصله 200 متری از معادن اصلی احداث گردید.

سیمان سامان غرب


"  کیفیت برتر محصولات وحفظ و توسعه پایدار زیست محیطی " از همان ابتدا بعنوان خط مشی و چراغ راه انتخاب تجهیزات و فن آوری های مــورد نیاز و مبنای انتخاب تامین کنندگان خارجی و داخلی  قرار گرفت تا بتوان ضمن حفظ محیط زیست  محصولی با کیفیــت بالا که شایسته مشتریانمان باشد تولید وارائه نماییم. این کارخانه دارای دو خط تولید یکسان با ظرفیت تولید هر خط  3،500  تن کلینکر در روز و در مجــــموع   7،000  کلینکر می باشد .و قابلـیـت بـارگـیـری سیمان تا سقف 10،000  تن در روز بصورت فله  و پاکتی  را دارا می باشد .

کلنگ عملیات اجرایی این پروژه در آذرماه سال 1386 به زمین زده شد و بعد از 36 ماه کار بی وقفه و درچهار چوب برنامه زمانبندی مصوب در آذرمــاه 1389 خط اول آن راه اندازی و در دی ماه همان سال نیز خط دوم به بهره برداری رسید .

معرفی دپارتمانها و تجهیزات کارخانه:

 • سنگ شکن    

سنگ شکن این کارخانه  از نوع دو روتوره چکشی به ظرفیت خردایش 1،600 تن موادخام در ساعت می باشد که توسط شرکت (TKF) آلمان ساخته شده است  .

 • سالن اختلاط 

 وظیفه سالن اختلاط ذخیره و اختلاط مواد خردایش شده توسط سنگ شکن می باشد که سازه آن از نوع قوسی با ابعاد ( 528 متر طول،53.5 متر عرض و30 مترارتفاع از مرکز سالن میباشد ) که گنجایش ذخیره سازی 120،000 تن مواد خام  را در 4 پایل دارا می باشد  تجهیـزات عمده بکار رفته در این ســـالن شامل یک دستگاه  ریزنــده (Stacker) با ظرفیت 2،000  تن در ساعت و دو دستگاه خراشنده (Reclaimer )  به ظرفیت هر یک  450 تن در ساعت بوده  که وظیفه خوراک رسانی به آسیابهای مواد را بر عهده دارد.

 • آسیابها و سیلوهای مواد 

 وظیفه اصلی آسیاب های مواد سایش نهایی موادخام با ویژگی های کیـفـی مورد نظر بوده که محصول تولیدی جهت هموژنیزه و ذخیره کردن وارد سیلوهای مواد  می شوند .آسیابهای این کارخانه از نـــــوع غلطــــــکی (Vertical Roller Mill ) ساخت شرکت پلی زیوس (Polysius) آلمان بوده که  ظرفیت تولید اسمی هر یک از آنها 300 تن در ساعت می باشد.

 • دپارتمـان پخـت

 شامل پیش گرمکن،کوره و کولر می باشد که پیش گرمکن های این کارخانه ینج سیکلونه  بهمراه پری کلساینر بوده که مواد پس از عبوراز سیکلون هاوکلسینه   شدن جهت پخت به درون کوره ها هدایت می شوند و درنهایت محصول تولیدی " کلینکر " جهت خنک شدن وارد گریت کولر می گردد لازم به ذکر است ظرفیت روزانه تولید هر یک از کوره ها معادل 3،500 کلینکر می باشد و طول و قطر داخلی هر یک از کوره ها به ترتیب معادل 70 و 4.6 متر می باشد .که طراحی آن توسط شرکت پلی زیوس آلمان (Polysius) و ساخت اغلب تجهیزات در ایران و توسط پرسنل کارخانه سیمان سامان صورت پذیرفته است .

 • دیارتمان آسیاب سیمان

  این کارخانه دارای سه دستگاه آسیاب سیمان گلوله ای با ظرفیت تولید هر یک 160 تن در ساعت میباشدکه  توسط شرکت پلی زیوس (Polysius) آلمان ساخته شده که وظیفه آن ادغام و سایش نهایی کلینکر و گچ و تولید سیمان با بالاترین کیفیت به لحاظ دانه بندی می باشد.

 •  سیلوهای بارگیری و بسته بندی

 سیمان تولیدی توسط آسیاب های سیمان جهت ذخیره و بارگیری داخل سیلوهای سیمان ذخیره شده، که این کارخانه دارای 4 سیلوی سیمان به گنجایش هر سیلو  12،000 تن سیمان است. 4 خط بارگیری فله به ظرفیت هر خط 200 تن در ساعت و قسمت بسته بندی پاکتی نیز  شامل 4 خط بارگیری بوده که توسط 4 روتوپکر ساخت شرکت (Haver & Boecker) آلمان تغذیه می شوند.

خط مشی شرکت سیمان سامان غرب :

شرکت سیمان سامان غرب،  بزرگترین تولید کننده و عرضه کننده انواع سیمان پرتلند، پرتلند پوزولانی در منطقه غرب کشور با دو خط تولید به ظرفیت اسمی سالانه   2300000 تن با اعتقاد به حفظ ارزشهای انسانی، به منظور ارائه محصولاتی با کیفیت برتر بر مبنای اصل مشتری مداری، بهبود عملکرد زیست محیطی و توجه به ایمنی، بهداشت و سلامت کارکنان، ضمن  در نظر گرفتن کلیه الزامات قانونی مرتبط و با مد نظر قراردادن شعار : ارتقاء و بهبود مستمر  کلیه ابعاد و امور سازمان در مسیر سرآمدی  تعهد به موارد ذیل را سرلوحه فعالیتهای خود قرار داده است :

 •    رعایت حقوق ذینفعان به ویژه مشتریان، کارکنان، تأمین کنندگان و سهامداران و بهبود تعامل با آنان .
 •    بکارگیری مهارت های منابع انسانی و توسعه توانمندی، یادگیری و پویایی آنها در قالب ساختار سازمانی مناسب .
 •    توجه ویژه به تولید اقتصادی با بهره وری مناسب جهت حضور پررنگتر در  بازار های داخلی و خارجی .
 •    بهبود ویژگی محصولات تولیدی، ارتقاء کمی و کیفی آنها، تولید و ارائه محصولات متنوع .
 •    مدیریت بهبود فرآیندها ،استقرار استانداردهای فراگیر و توجه به فعالیت تحقیق و توسعه به منظور حفظ و پایداری سازمان .
 •    بکارگیری مؤثر امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مناسب و بهینه سازی و به روزآوری آنها .
 •    ترویج فرهنگ ایمنی و رعایت الگوهای زیست محیطی به منظور صیانت از منابع انسانی و طبیعی .
 •    کاهش و پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی و تولید محصولات دوستدار محیط زیست .
 •    مدیریت ضایعات و مصرف بهینه مواد اولیه، منابع،خرید محصولات و خدمات دارای کارایی  و پر بازده انرژی .
 •    ایجاد محیط کاری آراسته، پاک، سالم و ایمن از طریق شناسایی و کنترل کلیه ریسک های زیست محیطی و ایمنی و بهداشت متناسب با شرایط سازمان.
 •    تعهد به رعایت الزامات قانونی و دولتی  مرتبط با فعالیت های این شرکت .


این شرکت استاندارد ISIRI 13000 را به عنوان الگویی جهت پیاده سازی سیستم مدیریت فراگیر که پوشش دهنده استانداردهای ISO 9001: 2008 ،2004  : ISO 14001، OHSAS 18001:2007 ، نظام آراستگی محیط کار (5S) و مدل  EFQM و ISO 50001 است برگزیده و خود را متعهد به رعایت الزامات آنها، حفظ و ارتقاء سیستم مدیریتی با بهره گیری از مشارکت کلیه کارکنان و ذینفعان می داند.        

 

ماموریت شرکت سیمان سامان غرب :

 تولید وفروش انواع کلینکر و سیمان بر اساس نیاز مشتری وبازار مصرف


چشم اندازسازمان :


1- حفظ 100% ظرفیت اسمی تولید با بالاترین کیفیت منطبق با استاندارد های ملی و جهانی  

2- حفظ عنوان برترین صادر کننده سیمان در ایران

3- مطرح شدن به عنوان یکی از2 شرکت  برتر تولید کننده سیمان دربین شرکت های سیمانی ایران .

4-مطرح شدن به عنوان یکی از شرکت های با کیفیت سیمان ایران .

5- شرکت سیمان سامان درچشم انداز خود درسال1395 مصرف انرژی الکتریکی خود را جهت هرتن تولید سیمان 105kwhمصرف انرژی فسیلی خود را جهت هرکیلوگرم کلینکر750kcal/kg انتشار غبارازدود کش های خود را در سطح  پایین تر  50mg/nm3 راهدف خود قرار می دهد .

6- حفظ عنوان تولید کننده نمونه صنعت سبز در ایران .

 

ارتباط با کارخانه سیمان سامان

ایران - کرمانشاه - کیلومتر 12 جاده قصر شرین-کد پستی 6719136413

تلفن: 33--4622226 833 98+ 08334622564

فکس: 4622632 833 98+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

======================================

 * ثبت رپورتاژ آگهی کسب و کارهای ساختمانی در بخش تازه های صنعت ساختمان در سایت بسپار

 

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

تبلیغات    کفپوش لمینت  چیست ؟ مزایا و معایب لمینت ... لمینیت (laminate) که اصطلاحاً به آن لمینت و یا پارکت لمینیت نیز می‌گویند، از جنس HDF ، الیاف چوب فشرده (Hard Density Fiberboard)  است و مانند ...

کفپوش لمینت و مزایا و معایب لمینت
مزایا و معایب نمای سنگ طبیعی

مزایای سنگ نمای طبیعی : زیبایی و تنوع رنگ. وزن: سنگ گرانیت درای وزن بالایی نسبت به سایر نماها می باشد. امروزه استفاده از سنگ های آهکی متخلخل(تراورتن) و بهبود کیفیت ...