تصویر شماره شرکت گروه صنعتی TMA فرآوری گرمایی چوب- تولید کننده ترمووود در مازندران
معرفی شرکت های ساختمانی

تاریخچه شرکت

آغاز فعالیت در تولید ترمووود ابتدا از تحقیقات و آزمایشات گسترده از سال  1388 شمسی شروع شد. در ابتدا آزمایشات در ابعاد کوچک شروع و پس از طی مراحلی در ابعاد بزرگتر ادامه یافت. کل عملیات تحقیق و توسعه؛ قبل از تولید، هم در دانشگاه و هم در خارج از دانشگاه بطور موازی ادامه پیدا کرد. تا اینکه در سال 1391 اولین محصول قابل عرضه به بازار تولید شد که هنوز ایرادات تکنیکی اندکی وجود داشت. خوشبختانه موارد مشکل سازدر مراحل بعدی تولید به مرور شناسایی و حذف شد. در حال حاضر شرایط به گونه ای شده است که به لطف خدا امکان فرآوری گرمایی اکثر گونه های چوبی در ابعاد و مقاطع مختلف وجود دارد و در توانمندی گروه صنعتی TMA تقریبا" محدودیتی در نوع گونه وابعاد مقطع وجود ندارد که این خود می تواند به نوعی موجب برتری نسبت به پروسه های مشابه است.

 

چشم انداز و اهداف

گروه صنعتی TMA در ابتدای راه طولانی قرار دارد. تولید ترمووود می تواند زمینه ساز فعالیت های اقتصادی متعدد دیگری باشد که در دستور کار گروه قرار گرفته است از جمله افزایش تولید تا رسیدن به خود کفایی و جلوگیری از خروج بی رویه ارز از کشور و البته کار آفرینی و ایجاد اشتغال برای افراد بیکار. در این راستا و در اهداف دراز مدت طرح توسعه موارد متعددی دیده شده است از جمله احداث خط تولید پارکت کف ساختمان از چوب های گران قیمت و با کیفیت پهن برگ در ترکیب با چوب های ارزان قیمت سوزنی برگ به جهت افزایش کیفیت و کاهش هزینه تولید و نیزراه اندازی خط تولید انبوه ساختمان های سبک پیش ساخته چوبی مطابق با شرایط جوی مناطق کشور و در انتها طرح صادرات محصولات با کیفیت به خارج از کشور که همه موارد فوق در زمان مقتضی در صورت مهیا شدن شرایط به لطف خدا به انجام خواهد رسید. گروه صنعتی TMA آماده همکاری با افراد حقیقی و حقوقی در زمینه مشارکت در راه اندازی و بهره برداری پروژه های طرح توسعه؛ مانند تولید پارکت کف و سازه های سبک چوبی می باشد. در این پروژه ها که از فن آوری روز بهره می گیرند می توان از چوب های فرآوری شده استفاده نمود.

 

ضمانت محصول

چوبهای فرآوری شده در دمای بالا که در بازار مصرف به ترمووود موسوم گشته دارای شرایط و ویژگیهای خاصی است. این محصول تحت تاثیر حرارت مواد زائد خود را از دست داده و به لحاظ خواص فیزیکی و مکانیکی تغییر حالت یافته، بدین سبب در برابر بسیاری از معایب طبیعی چوب مانند پوسیدگی ناشی از حمله قارچها و حشرات مقاومت قابل توجهی از خود نشان می دهد.
از طرفی بهبود ثبات ابعادی این محصول در شرایط حاد عوامل جوی مانند تغییرات رطوبت نسبی هوا، باران، برف، گرما و سرما و غیره از تخریب و فرسایش زود هنگام آن جلوگیری می نماید.
ترمووود به نسبت چوب خام دوام بالاتری دارد اما برای استفاده از آن و نیز افزایش طول عمر مصرف آن بایستی نکات ویژه ای را رعایت نمود. این نکات در حوضه حمل و نقل محصول و همچنین نصب و نگهداری آن می باشد که مصرف کننده جهت بهره گیری از تضمین کالا ملزم به رعایت دقیق آنها می باشد (بند های 1 تا 3 مورد اشاره در ذیل).
در این صورت چوب های فرآوری شده موسوم به ترمووود به مدت 30 سال در برابر پوسیدگی ناشی از قارچ و حشرات تضمین می گردد.

ز جمله نکات احتیاطی که بایستی در بکارگیری ترمووود رعایت شود عبارتند از :

1- حمل صحیح وجلوگیری از وارد آوردن ضربه به محصول به هنگام حمل و نقل.
2- رعایت درست اصول فنی نصب بر اساس دستورالعمل های مرسوم، مطابق با دستورالعمل های موجود در شرکت های تولیدی معتبر خارج کشور.
3- نگهداری درست و اصولی بعد از نصب محصول توسط کارفرما از جمله استفاده از رنگ ها و یا روغن های با کیفیت و تجدید رنگ کاری در فواصل زمانی مناسب بسته به منطقه جغرافیایی.

 

کنترل کیفیت

یکی از اساسی ترین بخش های هر پروسه تولید بخش کنترل کیفیت محصول است چرا که داده های این بخش در واقع چشم تولید به حساب می آیند و این بینش را به تولید کننده می دهد که آیا محصول در جهت درست و در شرایط صحیحی تولید شده یا اینکه بایستی شرایط را در جهت بهبود کیفیت محصول بهینه کرد. با ارتباط دایمی بین بخش کنترول کیفیت و سالن تولید و تبادل داده های به روز در دراز مدت، محصول را از لحاظ استاندار تعریف شده تولید، در محدوده بهینه کیفیت قرار داده و در بازار فروش بیمه خواهد کرد. در این راستا آزمایشاتی در بخش کنترول کیفیت در زمینه های گوناگون به انجام رسیده و هم چنان در حال انجام است از جمله آزمایش هایی مربوط به جذب مقایسه ای رطوبت و آب در چوب خام و ترمووود از گونه های مختلف و یا میزان همکشیدگی و واکشیدگی چوبهای خام و ترمووود و هوا زدگی که همه موارد اشاره شده کیفیت محصول را مشخص می کند. در نمونه هایی که در شرایط خاص به مدت 12 ماه در بدترین شرایط آب و هوایی قرار داده شده اند عکس تهیه شد که در ذیل چند نمونه  به نمایش در آمده است. اشکال بالایی نمونه هایی از چوب ترمووود و پایین از چوب خام تهیه شده است. در طی این زمان نیمه وسط پوشانده بود تا اشعه uv آفتاب با سطح نمونه ها در تماس نباشد و نیمه سمت چپ نمونه ها با رنگ شفاف معمولی رنگ آمیزی شد.

 

تماس با ما

 مازندران - بابل کمربندی امیرکلا بعد از میدان نماز خیابان دوازدهم

تلفن : 09114434730

 

 

 

======================================

 * فروش رپورتاژ آگهی کسب و کارهای ساختمانی در بخش تازه های صنعت ساختمان در سایت بسپار

 

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

تبلیغات    کفپوش لمینت  چیست ؟ مزایا و معایب لمینت ... لمینیت (laminate) که اصطلاحاً به آن لمینت و یا پارکت لمینیت نیز می‌گویند، از جنس HDF ، الیاف چوب فشرده (Hard Density Fiberboard)  است و مانند ...

کفپوش لمینت و مزایا و معایب لمینت
مزایا و معایب نمای سنگ طبیعی

مزایای سنگ نمای طبیعی : زیبایی و تنوع رنگ. وزن: سنگ گرانیت درای وزن بالایی نسبت به سایر نماها می باشد. امروزه استفاده از سنگ های آهکی متخلخل(تراورتن) و بهبود کیفیت ...