تصویر شماره طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن
معماری و دکوراسیون

دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک 

چیدمان اتاق نشیمن برای اکثر شما دوستان به صورت چالشی بزرگ است که در این دستنوشته راهکارهای بهتر چیده شدن اتاق نشیمن را با شما به اشتراک می گذاریم.

اتاق نشیمن فضایی است که بیشترین زمان ممکن را ما در آن وقت می گذرانیم و باید در چیدمان و نوع لوازم و آکسسوری هایی که انتخاب می کنیم دقت و حساسیت بیشتری را صرف کنیم.

نور در اتاق نشیمن

برای اینکه یک چیدمان مناسب و در عین حال زیبا را داشته باشیم بهتر است که در وهله ی اول از شلوغی و انتخاب لوازم بزرگ پرهیز کنیم . خوب حالا از نور شروع می کنیم بهتر است که روشنایی اتاق را تا حد نیاز تامین کنیم اگر منزل شما  خیلی روشن نیست بهتر است که یک لوستر مناسب از لامپ های زرد و سفید انتخاب کنید و در کنار این روشنایی ازآیینه قدی روبروی پنجره قرار دهید و یا اینکه آیینه ای در پشت مبل به صورتی که در مقابل دیدگان شما و مهمانان شما نباشد به صورتی که بالاتر از خط دیدتان قرار گیرد.و همچنین می توانید از آباژور های دیواری استفاده کنید.

کفپوش مناسب اتاق نشیمن

برای کف اتاق بهتر است که از فرش های بزرگ استفاده کنید و مبلمان هم باید فضای زیادی را روی فرش را اشغال نکند و همچنین از دیوارفاصله داشته باشد .استفاده از فرش های بزرگ باعث بزرگتر دیده شدن فضا می شود. در واقع این خطای دید است که فضای بزرگتر و دلبازتری زا به شما القا می کند.

مبلمان در اتاق نشیمن

انتخاب مبلمان مناسب یکی از ضروریاتی است که در بزرگ تربه نظر رسیدن اتاق نشیمن تاثیر به سزایی دارد . خوب بهتر است این به این پیشنهاد توجه کنید که خرید مبلمان بزرگ و یا بدون پایه و یا دسته های بزرگ در کوچک نشان دادن منزل کوچک شما تأثیر مستقیم دارد . حالا توجه شما را به این نکته که بهتر است از مبلمان ال شکل  وروشن که با اندازه های متفاوتی در بازار مبل می توانید انتخاب کنید جلب میکنم. همان طور که اطلاع دارید این نوع مبل بسیار پر کاربرد وهمچنین ظاهری زیبا دارد. در طرح ها و اندازه های منتوعی در بازار موجود می باشد. این مبل با نشیمن های دو،سه و تا نه نفری طراحی و ساخته شده است. این نوع از مبل به علت اینکه قابل تفکیک است و همچنین در گوشه ها قرار می گیرد از پرتی فضا کاسته و از کوچک شدن فضا جلوگیری می کند و جلوی زیبایی را به اتاق می دهد.بهتر است که ازمبلمانی که دارای پایه بلند هستنند استفاده کنید داشتن ارتفاع باعث بزرگ دیده شدن اتاق نشیمن می شود. برای جلوی مبل هم از پاف و یا جلو مبلی که خیلی بزرگ نباشد استفاده کنید. پاف می تواند در مواقعی که مهمانان شما جایی برای نشستن ندارند از آن استفاده کنند و دو کاربرد همزمان جلو مبلی و نشیمن برای پذیرایی از مهمانان شما را داشته باشته باشد و در عین حال فضای بیشتری را برای چیدمان بقیه لوازم را برای شما به همراه خواهد داشت.

استفاده از آکسسوری در اتاق نشیمن

انتخاب آکسسوری متناسب با فضای اتاق زیبایی و جلوه ی خاصی را به اتاق میدهد . استفاده از تابلو در قسمتی از دیوار  به صورت تک یا چندتایی که ترکیب بندی متناسب را رعایت کرده باشد جلوه و شکوه خاصی را به منزل شما می دهد. این تابلو ها می تواند تابلوهای قدیمی و یا قاب عکس های نوستالژی باشد که یادآور خاطرات خانوادگی شما عزیزان می باشد و اینکه چشمان بیننده را به سوی خود جلب می کند و کوچکی منزل شما را کمتر القا میکند. استفاده از لوازم عتیقه و منحصر به فرد و متفاوت از چیدمان اتاق نشیمن زیبای را دوچندان می کند و کوچک بودن فضا را نادیده تر می کند. درکنج اتاق نشیمن می توانید با قرار دادن قفسه ها و یا یک مبل تک یا خمره یا چند گلدان و گیاه های طبیعی که حتما تاکید می شود در منزل خود از گیاهان طبیعی استفاده کنید این کار باعث می شود از از انرژی منفی و یکنواختی منزل شما کاسته شود و به علاوه زیبایی را به خانه شما هدیه بیاورد.

پرده در اتاق نشیمن

پرده هم از عواملی است که در چیدمان و فضاسازی خانه شما زیبایی را به همراه می آورد. پرده ها  را نزدیک به سقف متصل کنید با این کار ارتفاع سقف خانه نسبت به کف بیشتر نشان داده می شود واین خطای دید باعث بزرگتر دیده شدن اتاق نشیمن در نظر شما و مهمانان شما می شود. پرده های بلند و رنگی را انتخاب کنید  حتی می توانید از برای کسانی به رنگ های تند و شاد علاقه دارند می توانید یکی از لوازم خانه را با رنگی گرم و شاد زیبایی و متفاوت بودن را کاملا به خانه بیاورید. و نکته بعدی اینکه از پرده ای بلند که روی زمین قرار می گیرند استفاده کنید.

کاغذ دیواری در اتاق نشیمن

برای دوستاران کاغذ دیواری به شما دوستان پیشنهاد می کنم که از کاغذ دیواری با طرح های خیلی بزرگ اجتناب کنید ولی شما می توانید از طرح های نوارهای عمودی و افقی و یا تک رنگ تیره استفاده کنید . نوارهای عمودی ارتفاع سقف را بلندتر می کند و نوارهای افقی برای اتاق های کوچک اتاق را عریض تر در دید بیننده می کند و این همان خطای دیدی است که شما ازآن بهره مند هستید. و کاغذ دیواری تیره در روی یک دیوار به فضای شما عمق کافی و لازم  را می دهد.

      

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

 طراحی ویلا و ساخت ویلا

لازم به ذکر است طراحی ویلا به عوامل گوناگونی اعم از منطقه‌ی استقرار، آب و هوای منطقه، شرایط جغرافیایی منطقه و موارد دیگری از این دست بستگی دارد که ...

برای کسانی که اتاق خواب کوچک دارند دغدغه ی اصلی چیدمان اتاق خواب می باشد. اینکه با چه ترفند و روشی بتوانیم کوچک بودن اتاق را به چشم نیاوریم و ...

چیدمان اتاق خواب کوچک
انواع تهویه مطبوع

تهویه مطبوع تهویه مطبوع یا هوارسانی دلپذیر یا هوایش دلپذیر شاخه‌ای از مهندسی مکانیک است. وظیفه آن تأمین شرایطی است که موجب رفاه انسان شود و برای نگهداری محصول یا ...