تصویر شماره طراحی و توليد سازه های پيش‌ساخته بتنی | شركت ديسمان
مصاحبه با کسب و کارها

معرفی شرکت ديسمان 

شركت ديسمان با بيش از سي سال سابقه در امر ساخت و ساز به روش پيش‌ساخته بتنی و با تجربه ساخت 5000000 مترمربع بنا با كاربردهاي مختلف صنعتي، مسكوني، اداري، فرهنگي، درماني و... همچنين 1200000 مترطول ديواركشي در اقصي نقاط كشور از برجسته‌ترين مجريان طرح‌هاي انبوه سازي در سطح كشور به شمار مي‌رود. شركت ديسمان با كادر مجرب فني و استفاده از آئين‌نامه‌هاي معتبر ملي و بين‌المللي و با داشتن نزديك به 100000 مترمربع فضا و 10000 مترمربع سالن توليد با تكيه بر امكانات و تجهيزات مختلف از قبيل آزمايشگاه پيشرفته، واحد كنترل كيفيت محصولات، واحد شن‌شويي، سيلو‌هاي 8 گانه مصالح شن و ماسه دانه بندي شده، سيلوهاي مختلف جهت ذخيره نمودن سيمان از تيپ‌هاي مختلف تا ميزان 700 تن، چند واحد بچينگ منحصر بفرد دانماركي مجهيز به تزريق بخار و... و همچنين با دارا بودن سه خط توليد قطعات سقف، ديوار و قطعات متفرقه با ظرفيت توليد 60000 مترمكعب بتن تازه در سال كه با تزريق بخار به ديگ امكان دستيابي به بتن گرم نيز فراهم مي‌گردد و امكانات و تجهيزات پيشرفته ديگر، قادر به توليد و اجراي پروژه‌هاي مختلف با ظرفيت 200000 مترمربع بنا در سال با كاربري‌هاي متفاوت مي‌باشد.

تاریخچه شرکت دیسمان

با توجه به افزایش جمعیت كشور و لزوم تأمین نیازهای جامعه به مسكن، فضاهای آموزشی، مراكز بهداشتی درمانی و واحدهای صنعتی، استفاده از ساختمان‌های پیش‌ساخته و تولید صنعتی ساختمان، تنها راه حل این مشكل می‌باشد. شركت تولید بناهای پیش‌ساخته بتنی دیسمان با همین انگیزه و با دارا بودن دستگاههای ساخت و ساز اتوماتیك و منحصر بفرد، در سال 1354 توسط بخش خصوصی و با مشاركت بانكها در زمینی به مساحت یكصدهزار مترمربع تأسیس و همزمان با پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی ایران به بهره‌برداری رسید و تولید آزمایشی خود را آغاز نمود و هم اكنون با بیش از سی‌سال سابقه خدمت و تجربه ساخت 5000000 مترمربع بنا با كاربردهای مختلف، از برجسته‌ترین مجریان طرحهای انبوه‌سازی در سطح كشور به شمار می‌رود.

در سال 1361 شركت مشمول بند «ج» قانون حفاظت از صنایع قرار گرفته و تحت پوشش سازمان صنایع ملی ایران قرار گرفت و سهام آن به بانك صنعت و معدن و نهایتاً در سال 1378 سهام آن به شركت پگاه رزم‌آوران اصفهان كه متعلق به 23000 نفر از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران استان اصفهان است واگذار گردید كه همچنان با ارتقاء سطح كمی و كیفی روشهای طراحی و تولید، در راه توسعه و خدمت به كشور گام بر می‌دارد.

رزومه شرکت دیسمان

بخش مسکن: طراحی و اجرای بیش از 15000 واحد مسكونی در قالب‌های پروژه‌های شهرك صفائیه مجتمع فولاد مباركه، پایگاه شهیدبابایی اصفهان، شهر جدید بهارستان، شهرهای رباط كریم و اسلام‌شهر، شهر جدید مجلسی، آپارتمانهای لویزان تهران و پروژه‌های طرح مسكن مهر شهرهای شیروان، بجنورد، قادرآباد، سعادت‌شهر، قم، خرامه، آباده، پولادشهر و شاهین‌شهر اصفهان و پاكدشت تهران و...

بخش نمای GFRC: طراحی و اجرای بیش از 10000 مترمربع نمای پیش‌ساخته GFRC جهت ساختمان‌های متنوع كه مهمترین آن طراحی، تولید و اجرای نمای پیچیده و منحصر بفرد سالن مركز همایش‌های بین‌المللی اصفهان می‌باشد. از دیگر پروژه های GFRC شرکت دیسمان می توان به پروژه های طراحی و تولید نماهای مسجد صفه، مجتمع تجاری هروی، مجتمع تجاری زمرد، نمای داخلی ایستگاه تختی اصفهان و غیره اشاره کرد. طراحی، تولید و صادرات به كشورهای همسایه نیز در این زمینه انجام شده است.

بخش خدمات: پایانه مرزی خسروی، ساختمان بهداشت دهان و دندان یزد، بیمارستان‌های صحرائی در جزایر فاو و مجنون، رستوران و سلف سرویس دانشگاه اصفهان، پاركینگ طبقاتی شهدای سوم خرداد تهران، فاز دوم مجموعه توریستی تفریحی سالار كیش در جزیره كیش، واحدهای خدماتی تجاری صفائیه اصفهان، پایانه بزرگ مسافربری سقز، میدان میوه و تره‌بار شیراز، بیمارستان‌های مختلف در فریدون‌شهر، لامرد، پاستور بم، كرمان، جزیره قشم، رودبار گیلان و بیمارستان اعصاب و روان خرم‌آباد و...

بخش صنعت: بیش از یك میلیون مترمربع انواع سالنهای تولید كارخانجات فرش ماشینی ستاره كویر، كبیر یزد و رسول اصفهان، كارخانجات ریسندگی و بافندگی استان اصفهان و یزد و مشهد و شهركرد، سالنهای سردخانه‌های مختلف در استان‌های اصفهان، هرمزگان، سیستان بلوچستان، سالنهای تولید كابلهای مسی و نوری شهید قندی یزد، فرش ارمغان كاشان، سالنهای شركت شیروار میبد، داروسازی فارابی، شركت DMT اصفهان، شركت تحقیقاتی ایكاد و...

بخش فرهنگ و آموزش: طراحی و اجرای پروژه‌های دانشكده علوم انسانی دانشگاه اصفهان، ساختمان‌های آموزشی دانشگاه‌های آزاد اسلامی قم و بناب، مساجد و مجموعه‌های فرهنگی مذهبی، بیش از 400 باب مدرسه دو و سه طبقه و شبانه‌روزی، كتابخانه در سراسر كشورو...

بخش ابنیه سنگین: بیش از یكصد باب پل با دهانه مختلف در مقاطع ورودی شهرهای خوانسار، گلپایگان، كاشان، داران، شهرضا، قمصر، جوشقان، كامو، اصفهان و انواع دكل‌های مختلف مخابراتی و حفاظتی، انواع قطعات سنگین سنگری و قطعات مخصوص حفاظت دستگاه‌های حساس كارخانجات از تركش‌های بمباران و...

بخش حصاركشی: بیش از 2.000.000 مترمربع انواع حصاركشی در طرح‌های مختلف طبق سفارش كارفرما به صورت پانل‌های دیواری یك تكه و چندتكه برای ارتفاع زیاد همچون حصاركشی اردوگاه‌ها و...

بخش قطعات خاص: انواع قطعات نما، پاراپت، قطعات جدول و نیوجرسی، باكس كالورت و كانال‌های پیش‌ساخته آبرو و آدم‌رو و تاورهای مربوط به دوربین‌های مداربسته و...

تائیدات و گواهینامه ها

شرکت بناهای پیش ساخته بتنی دیسمان، پس از سال¬ها تجربه و با تکیه بر علم روز دنیا و رعایت استانداردهای داخلی و بین المللی موفق به کسب تائیدات معتبر ملی و بین المللی شده و همواره در راه ارتقای سطح کیفی خود و تطابق با تکنولوژی روز دنیا می باشد. تائیداتی که برخی از آنها در زیر عنوان می شوند:

 1. گواهينامه مديريت كيفيت ISO 9001:2008
 2. گواهينامه فني از مركز تحقيقات ساختمان و مسكن
 3. تأييديه فني از مركز تحقيقات ساختمان و مسكن
 4. رتبه ارشد انبوه سازي
 5. تأييديه از اداره كل صنايع و معادن استان اصفهان
 6. استاندارد بتن آماده جهت توليد بتن مورد نياز
 7. پايه يك اشتغال به كار سازندگان انبوه مسكن و ساختمان از وزارت مسكن و شهرسازي
 8. عضويت در انجمن بتن ايران
 9. عضويت در انجمن انبوه سازان
 10. عضويت در هيئت مؤسسين انجمن توليد كنندگان و فن‌آوران صنعتي ساختمان
 11. عضويت در انجمن تحقيق و توسعه صنايع و معادن
 12. عضويت در انجمن شركت‌هاي ساختماني و تأسيساتي
 13. عضویت در انجمن بین المللی GGRCA

مطلب پیشنهادی :  انواع سازه های پیش ساخته

 

محصولات :

دیوار :

اين واحد با در اختيار داشتن قالب‌هاي دو جداره (سيستم باطري) و سيستم بتن ريزي پيشرفته و دستگاههاي تمام اتوماتيك قادر به توليد ديوار با مشخصات گوناگون مي‌باشد.

ديوارها كاربردهاي گوناگوني مي‌توانند داشته باشند كه با توجه به نوع كاربرد، ضخامت و جزئيات آرماتوربندي مشخص مي‌گردد. در اين قسمت با امكاناتي چون خشك‌كن‌هاي مدرن به طريقه دمش هواي گرم در جداره‌هاي قالبهاي مجوف براي عمل‌آوري قطعات، ويبره‌هاي تعبيه شده در بدنه قالبها، جرثقيل‌هاي سقفي با ظرفيت 25 تن، ريلها و واگن‌هاي حمل بتن، امكان توليد 15000 مترمكعب بتن در سال را فراهم مي‌آورند. ضخامت ديوارهاي توليدي از 5/7 سانتيمتر تا 18 سانتيمتر متغير مي‌باشد. همچنين اين ديوارها مي‌توانند حداكثر 8 متر طول و 90/2 متر ارتفاع داشته باشند.

سقف :

تولید قطعات سقف مجوف در سالنی مجهز به سیستم کنترل تمام کامپیوتری، جرثقیل سقفی با سیستم وکیوم جهت حمل و نقل قطعات، تونل بخار جهت عمل آوری و... به انجام میرسد که با این وصف قادر خواهد بود در هر 10/ده دقیقه یک قطعه سقف تولید نماید. ظرفیت تولید این خط برابر 21000 مترمکعب در سال می باشد. عرض و ضخامت سقف‌هاي مجوف به ترتيب 120 و 5/21 سانتيمتر و حداكثر طول 630 سانتيمتر مي‌باشد.

 

GRC :

بتن مسلح به الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete) یا به اختصار GFRC، نوعی بتن الیافی است كه در آن از الیاف جهت بهبود خواص فیزیكی، شیمیایی و مكانیكی بتن استفاده می‌شود. بتن الیافی نوعی كامپوزیت متشكل از مصالح سیمان، ریزدانه، الیاف و مواد افزودنی می‌باشد. اختلاط صحیح این مواد و تولید كامپوزیتی با یكپارچگی و پیوستگی مناسب، امكان استفاده از بتن جهت سطوح مقاوم و پر انحنا را فراهم می‌سازد.

از مهمترین خواص بتن الیافی می‌توان به موارد زیر اشاره كرد :

 1. قابلیت تولید اعضایی ظریف با قابیت‌های مكانیكی به مراتب بهتر از اعضای بتنی معمولی مشابه.
 2. امكان كاهش ضخامت اعضای بتنی با حفظ قابلیت باربری و استحكام مورد نیاز.
 3. كاهش تركهای مویی ناشی از پدیده خزش در بتن
 4. تثبیت ترك و قابلیت باربری پس از ترك خوردگی
 5. افزایش مقاومت بتن در مقابل تنش‌های حرارتی
 6. افزایش مقاومت بتن در مقابل سایش و خستگی
 7. افزایش قابلیت ضربه پذیری بتن
 8. افزایش قابل ملاحظه مقاومت كششی و خمشی بتن
 9. افزایش میزان جذب انرژی و شكل پذیری بتن

بتن الیافی مسلح به الیاف شیشه كاربرد ویژه‌ای در تولید قطعات نما دارد. به گونه‌ای كه امكان تولید قطعات با ابعاد بزرگ و ضخامت بسیار كم در حدود 1 سانتیمتر را فراهم می‌نماید. از دید صنعتی، نماهای اجرا شده به روش‌های معمول و با استفاده از مصالح و روش‌های اجرای سنتی نه تنها پاسخگوی حجم بالای ساخت و سازهای بلند مرتبه و پیچیده نمی‌باشد، بلكه از نظر اقتصادی و ایمنی نیز توجیه پذیر نیست. لذا اقبال عمومی به استفاده از مصالح و تكنولوژی‌های نوین ساختمانی اجتناب ناپذیر است. از اینرو كارخانه دیسمان به عنوان تنها كارخانه مجهز به خط تولید بتن مسلح به الیاف شیشه در ایران، با فراهم نمودن تكنولوژی روز دنیا گام در این مسیر گذاشته و امیدوار است به پشتوانه سابقه ده‌ها ساله، بتواند نیازهای داخلی و بین‌المللی كشورهای منطقه را تأمین نماید.

پاره‌ای از مزایای استفاده از نمای GFRC به شرح زیر می‌باشد :
 1. استحكام و دوام دراز مدت نما در برابر شرایط محیطی، باد و زلزله.
 2. امكان تولید قطعات نما با ابعاد بزرگ و ضخامت كم.
 3. امكان تولید در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع، پیچیده و ظریف.
 4. مكان استفاده از مزایای صنعت پیش ساختگی و افزایش سرعت اجرای نما.
 5. امكان تعمیر و بازسازی بخشی از نما بدون آسیب به بقیه قسمت‌ها.
 6. كاهش وزن نما نسبت به سایر مصالح مشابه.
 7. عایق صوتی و حرارتی.
 8. كنترل كیفیت بالا قطعات و نمای نهایی.

تولید قطعات GFRC به دو روش اسپری و پریمیكس انجام می‌شود.
بسته به نوع قطعات و طراحی انجام گرفته نوع مصالح و درصد الیاف مصرفی مشخص شده و یكی از دو روش فوق جهت تولید انتخاب می‌شود.

قالب‌های مورد استفاده در این بخش متنوع بوده و می‌تواند از نوع فلزی، كامپوزیت و سیلیكونی و... باشد.

قطعات پس از تولید در اتاقك‌های بخار (Curing) با دما و رطوبت تحت كنترل قرار گرفته و تا پایان زمان عمل‌آوری نگهداری می‌شوند.

برخی از پروژه ها :

پارکینگ طبقاتی :

يكي از پروژه‌هاي پاركينگ‌هاي طبقاتي، پاركينگ سه طبقه با زيربناي 18000 مترمربع در خيابان سئول تهران مي‌باشد كه توسط كادر مجرب فني شركت ديسمان طراحي و محاسبه و در سال 1386 اجرا و به بهره برداري رسيده است. اين پروژه در زير تراز زمين طبيعي با استفاده از فونداسيون‌هاي نواري و ديوارهاي حائل (برشي) پيرامون بنا و سيستم قاب ساده شامل ستون، تير و سقف مجوف (Hollow Core) به صورت پيش‌ساخته بتني با استفاده از اتصالات تر اجرا شده است. در اين پروژه با عنايت به استانداردهاي جاري كشور و با در نظر گرفتن بار پاركينگ با كاربري فضاي سبز پس از اجرای سقف پيش‌ساخته از يك لايه بتن درجا (Topping) بر روي سقف‌ها استفاده شده است.

همچنين رمپ پاركينگ با استفاده از تركيب مناسب تيرهای پيش‌ساخته فلزی و سقف پيش‌ساخته بتنی اجرا گرديده است. در پروژه منحصر بفرد پاركينگ طبقاتي سئول به دليل اينكه سقف آخر هم تراز سطح زمين طبيعي بوده، با اجراي محوطه‌ سازي به عنوان فضاي سبز آپارتمان‌هاي مسكوني مجاور و همچنين پاركينگ روباز مورد استفاده واقع شده است. شايان ذكر است در طراحي ساختمان، بار مرده فوق‌العاده زياد ناشي از محوطه‌سازي بر روي بام و همچنين بارهاي جانبي به علت وجود سربار ناشي از ساختمان‌هاي 15 طبقه در اطراف سازه پاركينگ كه به صورت نيروهاي جانبي توسط ديوارهاي حائل تحمل مي‌شود قابل توجه مي‌باشد.

بناهای پیش ساخته بتنی

با توجه به نياز روزافزون جمعيت جوان كشور به مسكن و عدم پاسخگويي روش سنتي ساخت و ساز، شركت ديسمان با تكيه بر تكنولوژي، دستگاهها و تجهيزات پيشرفته و نيروهاي كارآمد و با تجربه، با دو روش به شرح ذيل نسبت به انبوه‌سازي مسكن اقدام مي‌نمايد كه در هر دو روش، قطعات مورد نياز پس از طراحي و محاسبه و تهيه نقشه‌هاي اجرايي در محل كارخانه توليد و پس از حمل به محل پروژه، به كمك جرثقيل نصب و اجرا مي‌گردند. مشخصه بارز اين نوع ساخت و ساز، سرعت اجرا و در نتيجه كاهش زمان سرمايه‌گذاري مي‌باشد.

1)  اجراي ساختمان به روش قاب پيش‌ساخته :

در اين روش، از سيستم قاب با اتصالات مفصلي استفاده مي‌گردد، بطوريكه ستون‌ها و سقف‌هاي هالوكور بصورت كاملاً پيش‌ساخته و تيرها بصورت نيمه پيش‌ساخته مي‌باشند و اتصالات بين كليه اعضاء در محل به روش تر اجرا مي‌گردند. وظيفه انتقال نيروهاي جانبي ناشي از زلزله نيز به عهده ديوارهاي برشي درجا مي‌باشد.
لازم به ذكر است كه سيستم فوق گواهينامه فني را از مركز تحقيقات ساختمان و مسكن كسب نموده است.

2)  اجراي ساختمان به روش ديوار باربر (Large Panel) :

در اين روش نيز اجراء متشكله ساختمان فونداسيون‌هاي نواري، پانلهاي ديوار و سقف پيش‌ساخته مي‌باشند.
در اين روش از اتصالات پيچ و مهره و همچنين اتصالات تر استفاده مي‌شود. ضمناً كليه بازشوهاي درب و پنجره و هر نوع داكت جهت عبور تأسيسات و حتي محل كليد و پريز لوله‌هاي عبور سيم‌هاي برق در كارخانه پيش‌بيني و تعبيه مي‌گردد. همچنين به جهت اجراي لايه‌اي از پلاستوفوم در بدنه ديوارها، ساختمان از عايق‌بندي حرارتي و صوتي مطلوبي بهره‌مند مي‌گردد.

 

سالن صنعتی پيش ساخته

سالنهاي پيش‌ساخته با استفاده از سيستم خطي (قابهاي بتني يا اصطلاحاً تير و ستون) در ارتفاع يك طبقه يا دو طبقه تشكيل شده از قطعات فونداسيون، شناژ رابط فونداسيون، ستون، تير و سقف پس از طراحي و محاسبه و تهيه نقشه‌ها، در محل كارخانه توليد گرديده و پس از حمل به محل پروژه نصب و اجرا مي‌گردند.

در اين روش به دليل استفاده از تيرهاي با مقاطع I شكل مي‌توان از دهانه‌هاي بزرگ (تا 18 متر) بهره برداري نمود كه از نظر معماري نيز قابل انعطاف بوده و مي‌توان فضاهاي داخلي را به نحو دلخواه تقسيم بندي نمود. يادآوري مي‌گردد در اين روش مي‌توان با تعبيه دستك (كربل) در هر ارتفاعي از ستونهاي سازه، امكان استفاده از جرثقيل‌هاي سقفي را پيش‌بيني و فراهم نمود. اين سالنها با اتصالات گيردار به نحوي كه سيستم باربر در جهت عرضي قاب خمشي و در جهت طولي قاب ساده با مهاربندي فلزي مي‌باشد، اجرا مي‌گردند.

پوشش سقف سوله‌ها از سقف هالوكور و يا سقف‌هاي دبل‌تي (II) بسته به فواصل قابها با استفاده از بتن معمولي و يا بتن سبك انجام مي‌پذيرد. از مزاياي اين روش مي‌توان به سرعت فوق العاده اجرا، عمر بسيار بالاي سازه، بهينه‌سازي مصرف انرژي، مقاومت در برابر آتش‌سوزي و غيره اشاره نمود.

دكل های تلويزيون‌های مداربسته

اين قطعات به شكل مخروط ناقص هستند و با ارتفاع هاي متفاوت 6 ، 9 ، 12 و 15 متر بر اساس درخواست كارفرما توليد مي‌گردند و بر روي فونداسيون‌هاي پيش‌ساخته بتني داراي پداستال نصب مي‌شوند. عمده كاربرد دكل‌ها جهت نصب دوربين‌هاي حفاظتي در مناطق خاص مانند بنادر و گمرك‌ها مي‌باشد.

با توجه به حساسيت ارتعاش تصوير دوربين‌ها، تغيير مكان (لرزش) سر دكل به هنگام وزش باد بسيار مهم است و معيار طراحي دكل قرار مي‌گيرد كه اين موضوع مهمترين مزيت استفاده از دكل‌هاي بتني به جاي دكل‌‌هاي فلزي مي‌باشد.

 

 

تماس با ما :

کیلومتر 7 جاده اصفهان-تهران،روبروی نیروگاه شهید منتظری،شهرک صنعتی محمود آباد،خیابان 34

ایمیل:info@deesman.com

تلفن: 8-33803946 (98+)

فکس:33802591 031

===========================================================

جهت درج رپورتاژ محصول و یا شرکت خود در بخش "تازه های صنعت ساختمان" با شماره 09122204073 تماس حاصل فرمائید

یسپار | نیازمندی های صنعت ساختمان | www.bespar.net

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

نمای ساختمان اولین برقرارکننده ارتباط با مشتری، صاحبان و رهگذران است. نمای ساختمان معرف بنیاد و هدف و طراحی ساختمان است. در ادامه انواع نماهای ساختمانی را معرفی می کنیم.   نمای سنگ ...

بررسی انواع نمای ساختمان