تصویر شماره قطعه های برش خورده چوب در دکوراسیون داخلی
معماری و دکوراسیون

کفپوش و دیوار پوش های چوبی در دکوراسیون

همه ما با کف پوش ها و دیوار پوش های چوبی که در قطعات یکسان در کارخانه ها تولید می شوند و سطوحی صاف و  یکدست را می سازند آشنا هستیم. این بار چوب را به شکلی دیگر برای پوشش دیوار استفاده کنید. با قطعات برش داده شده عرضی از تنه و شاخه های درختان رگه های طبیعی چوب را بر روی دیوارها و کف فضاهای داخلی خود به نمایش بگذارید.

این سبک استفاده از چوب را در طراحی محوطه بیرونی نیز می توان به کار گرفت و حس طراوت و تازگی را در محیط به وجود آورد. رنگ و ابعاد چوب های مصرفی تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی فضا خواهد داشت. در انتخاب این موارد دقت کنید و آنها را با توجه به علاقه و شرایط فضای داخلی به کار بگیرید تا دکوراسیون مدرن با دیوار های چوبی را به خانه بیاورید.

مبلمان چوبی و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی

طراحان مبلمان با کمی خلاقیت توانسته اند به وسیله چوب میز و صندلی های زیبا و مدرنی بسازند که شاید شبیه به آنان  را در فضاهایی که روزانه در آن رفت و آمد دارید هرگز ندیده باشید.

میزهای کنار مبلی که با استفاده از کنارهم قرار دادن شاخه های لاغر درختان ساخته شده اند، نمونه ای از این مبلمان چوبی هستند. همانطور که در تصویر می بینید این قطعات چوبی با ظاهری طبیعی و با کمترین دخالت در تغییر ظاهرشان  ساخته شده اند. با قرار دادن صفحه ای شیشه ای بر روی هرکدام از آنها سطحی صاف و یکدست به وجود می آید تا بتوان به راحتی از آنها استفاده کرد.

مبل های تمام چوبی که سطح خارجی آنها به کمک برش های عرضی تنه های درختان، رگه های طبیعی شان را نشان می دهد. استفاده از منحنی های کاربردی نه تنها نشستن بر روی آنها را راحت کرده، بلکه بر زیبایی ظاهری آنها افزوده است. طراح این مبل ها قطعا با اصول زیبایی شناسی به خوبی آشنا بوده است.

سطح چوبی زیبا با حفره هایی ارگانیک، طراحی مرکزا و دقیق، همه از ویژگی های متفاوت و جذاب میزی است که در تصویر بالا می بینید. تنها با استفاده از صفحه ای شیشه ای بر روی چنین میزی می توان آن را به فضای نشیمن خانه آورد و کنار  دیگر اجزای چوبی فضا قرار داد.

وسایل کاربردی و تزئینی چوبی در طراحی دکوراسیون

چوب همیشه یکی از عناصری است که در طراحی و ساخت وسایل تزئینی و کاربردی دکوراسیون داخلی به کار برده می شود. قفسه ها و کتابخانه ها، مجسمه های چوبی، تابلوها و بسیاری دیگر از وسایلی که روزانه در هر جایی آنها را می  بینید. اما در اینجا ما قصد داریم نگاهی تازه به این موضوع را به شما نشان دهیم. خلاقیت های طراحان داخلی که توانسته موفق ظاهر شود.

قفسه ها و کتابخانه های چوبی که با ظاهری تازه و مدرن به فضای داخلی آمده اند. طراحان داخلی هنرمند می کوشند تا  با استفاده از الگویی واحد هماهنگی در فضا را تقویت کنند. آنها با به کارگیری ایده اصلی طراحی این قفسه ها در دیگر اجزای فضا موفق شده اند که این کار را انجام دهند.

قفسه هایی با پایه هایی از تنه درختان با همان شاخه و برگ های نازک و کوچکش در کنار دیواری پوشیده از چوب در تصویر بالا توانسته روح طبیعت را به این فضا به وجود بیاورد.

در این جالباسی دیواری، نیز از ایده ای شبیه به دیوارپوش هایی که از آنها صحبت کرده ایم استفاده شده است.

گاهی نیز وسایل تزئینی چوبی به اشکالی انتزاعی و با ایده های شبیه به آنچه در این مطلب دیدید، می توانند زیبایی را برای فضاها به ارمغان بیاورند.

به عنوان مثال در فضایی با سقف بلند، طراح داخلی از عناصر چوبی که از سقف آویزان کرده و بر روی زمین گذاشته،  ترکیبی منحصربه فرد به وجود آورده است. اما نباید فراموش کرد یکی از تاثیرگذارترین عوامل در به کارگیری این عناصر چوبی انتخاب مکان مناسب برای آنهاست. ما باید بیاموزم که بهترین چیدمان برای فضای مورد نظرمان کدام است و برای این کار  باید به کدام نکات دقت کنیم.

 

 

مطالب مرتبط درباره چوب


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: چیدانه

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

لازم به ذکر است طراحی ویلا به عوامل گوناگونی اعم از منطقه‌ی استقرار، آب و هوای منطقه، شرایط جغرافیایی منطقه و موارد دیگری از این دست بستگی دارد که ...

 طراحی ویلا و ساخت ویلا
چیدمان اتاق خواب کوچک

برای کسانی که اتاق خواب کوچک دارند دغدغه ی اصلی چیدمان اتاق خواب می باشد. اینکه با چه ترفند و روشی بتوانیم کوچک بودن اتاق را به چشم نیاوریم و ...

تهویه مطبوع تهویه مطبوع یا هوارسانی دلپذیر یا هوایش دلپذیر شاخه‌ای از مهندسی مکانیک است. وظیفه آن تأمین شرایطی است که موجب رفاه انسان شود و برای نگهداری محصول یا ...

انواع تهویه مطبوع