تصویر شماره چیدمان مبل برای دکوراسیون زیباتر
معماری و دکوراسیون

در طراحی دکوراسیون داخلی تقارن نکته و مسئله مهمی است. هر اندازه که  یک دکوراسیون دارای تقارن بیشتر باشد کم کارتر و کم اهمیت تر به نظر می رسد، حل این مساله بر عهده طراح و دکوراتور است او باید با استفاده از وسیله ها و مبلمان ها این موضوع را حل کند. 

۱. نحوه چیدمان مبلمان: حذف قرینه بودن مبل ها 

به گفته کارشناسان  معمولا ست های مبلمان به صورتی تولید می شوند که در چیدمان آن ها قرینگی ایجاد نشود، اما باز هم این مساله به خود شما و نحوه چیدمان این مبل ها بستگی دارد.

۲. نحوه چیدمان مبلمان: مبل های ال شکل 

اگر فکر می کنید که هر کاری هم که انجام می دهید باز هم فضای تان قرینه می شود، می توانید از مبل های ال شکل کمک بگیرید. این مبل های قسمت بزرگی از دکوراسیون داخلی فضای خانه تان را پر می کند و به شما اجازه می دهد که راحت تر در مورد دیگر مبلمان های خانه تان تصمیم بگیرید.

۳. نحوه چیدمان مبلمان: تعادل در چیدمان مبلمان

سعی کنید در کنار مبل هایی که ابعاد و اندازه بزرگی دارند، از مبل های کوچک تر استفاده کنید. این کار باعث می شود تا تعادل در طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان پدیدی بیاید. اگر مبل سه نفره ای در دکوراسیون داخلی خانه تان دارید، می توانید در یک طرف آن مبل تک نفره تان را بگذارید و در طرف دیگرش یک مبل دو نفره با این کار هم طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان از قرینگی نجات پیدا می کند و هم تعادل در خانه تان برقرار می شود.

۴. نحوه چیدمان مبلمان: توجه به محور های دکوراسیونی 

اگر دو محور متقاطع در طراحی دکوراسیون داخلی دارید، یکی از آن ها باید به نسبت دیگری قدرتمندتر باشد و محور دیگر آن را به تعادل برساند.  

۵. نحوه چیدمان مبلمان: طراحی دکوراسیون داخلی 

اگر نمی توانید تقارن هر دو محور را بشکنید سعی کنید دست کم تقارن یکی از آن ها را از بین ببرید، آن هم با کمک گرفتن از مبلمان های دیگر.

۶. نحوه چیدمان مبلمان: استفاده از صندلی های تک 

استفاده از صندلی های تک هم می تواند به شما در طراحی دکوراسیون داخلی خانه کمک کند. توجه کنید که صندلی های تک نفره و مبل های تک نفره با هم تفاوت دارند و شما می توانید این دو مبلمان جذاب را با هم ترکیب کنید، یعنی در واقع از هر دو آن ها برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان بهره ببرید، گرچه صندلی ها به تنهایی هم توانایی آن را دارند که در طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان تغییرات شگرفی ایجاد کنند. 

۷. نحوه چیدمان مبلمان: مبل های روبروی تلویزیون

حتما که نباید بزرگ ترین و تاثیر گذارترین مبل تان را روبروی تلویزیون قرار دهید، باید ببینید که فضای داخلی خانه تان چه اجازه ای به شما می دهد و سپس بنا بر آن دکوراسیون داخلی خانه تان را بچینید. اگر لازم است به جای مبل سه نفره تان، مبل دو نفره و یا حتی دو تا از مبل های تک نفره تان را در جلوی تلویزیون جانمایی کنید، قوانینی نا نوشته را بشکنید و خود را درگیر قواعد این چنینی نکنید.

 

 

 

 

 

منبع : چیدانه

======================================

جهت درج رپورتاژ آگهی دائمی خود در بخش "تازه های صنعت ساختمان" با شماره 09122204073 تماس حاصل فرمائید

بسپار | نیازمندی های صنعت ساختمان 

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

انواع تهویه مطبوع

تهویه مطبوع تهویه مطبوع یا هوارسانی دلپذیر یا هوایش دلپذیر شاخه‌ای از مهندسی مکانیک است. وظیفه آن تأمین شرایطی است که موجب رفاه انسان شود و برای نگهداری محصول یا ...