تصویر شماره کاربردهای دیگر با ترمووود
معماری و دکوراسیون

بیشتر ما تصور می کنیم ترموود فقط چوب نمای ساختمان است اما خوب است بدانید این نوع چوب در  هر قسمت معماری و دکوراسیون داخلی خانه یا فضای زندگی شما می تواند به کار رود. در این مطلب به معرفی چند مورد ازکاربردهای ترمووود می پردازیم:

نرده باغی از جنس ترمووود

برای جداسازی فضاهای بیرونی در محوطه حیاط، باغ و باغچه می توانید با طرح های آماده و متنوع نرده باغی، به راحتی این تفکیک را انجام دهید.

تلفیق نرده باغی با چراغ های باغی، جلوه کار را دوچندان می کند. قطعا دیدن منظره نورپردازی شده در تاریکی خالی از لطف نیست.

پارتیشن های جدا کننده فضا با ترمووود

شاید برای شما هم پیش آمده که بخواهید بخشی از خانه یا محل کار خود را به دو یا چند بخش تقسیم کنید، مثلا در بعضی از خانه ها یک سالن بزرگ وجود دارد و میزبان دوست دارد تا آن را به دو بخش نشیمن و پذیرایی تقسیم کند تا در بخش نشیمن همراه خانواده بنشینند و تلویزیون تماشا کنند و در بخش پذیرایی هم از میهمانان خود پذیرایی کنند در اینجور موارد پارتیشن بندی انتخاب فوق العاده ای است که بسیار کمک کننده خواهد بود.

همیشه برای تقسیم بندی فضا در دکوراسیون داخلی نیاز به دیوارچینی آجری نیست، گاهی وقت ها پارتیشن بندی علاوه بر اینکه باعث جداسازی و تقسیم بندی فضای موجود میگردد از نظر زیبایی هم به دکوراسیون داخلی یاری می رساند.

اصولا برای پارتیشن بندی از چوب، فلز، شیشه یا پرده پارچه ای و خیلی موارد دیگر استفاده میشود ولی چیزی که مهم است نحوه طراحی و ساخت این دیواره های تزیینی است که نیاز به خوش سلیقگی و ایده پردازی دارد. 

یک ایده جالب استفاده از گرین وال می باشد که نه تنها فضاهای مورد نظر شما را از هم جدا می کند بلکه استفاده از گل و گیاه درون آن نیز خود جلوه ای منحصر به فرد به فضای شما خواهد داد.

فلاور باکس از جنس ترمووود 

انتخاب گلدان برای گیاهان، در زیبایی و جلوه گیاه بسیار تاثیر گذار است. می توان از گلدان های متنوعی مانند سفالی، لعابی، پلاستیکی و چینی در مدل های مختلف استفاده کرد. اما گیاه زنده در گلدانی از جنس چوب درختان کاج می تواند انتخابی متفاوت و با معنا باشد!
اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که عشق و علاقه وافری به نگهداری و پرورش گل و گیاه دارید، به طرح های این فلاور باکس ها نگاه کنید. کاربرد آنها در گوشه و کنار منزل و یا لابی ساختمان می تواند زیبایی فضای منزل شما را دوچندان نماید.

استفاده از چوب ترمووود در ساخت فلاورباکس ها امکان استفاده از آنها را در فضاهای بیرونی و درشرایط جوی  مختلف میسر می سازد.

میز های عسلی از جنس ترمووود

این میز ها در میهمانی ها به کمکتان میایند! میز های عسلی در طرح های مختلف را می توان هنگام نیاز در  کنار و جلوی مبلمان قرار داد. این میز ها به هنگام میهمانی ها و کمبود فضای کافی، برای قرار دادن لیوان نوشیدنی یا وسایل پذیرایی کاربرد ویژه ای دارند.

میز جلو مبلی از جنس ترمووود

میزهای چوبی را می توان یکی ازعناصر اصلی فضا به حساب آورد زیرا علاوه بر این که محلی مناسب برای قرار گیری وسایل پذیرایی، روزنامه و مجله، اشیا تزیینی و ... می باشد، باعث گرمی و زیباتر شدن فضا می گردد به طوری که بدون اشغال کردن فضای زیاد، قسمت های خالی و بدون کاربری را پر می کند.

فرش چوبی از جنس ترمووود

کف خانه؛ مهمترین قسمتی که تأثیرگذاری زیادی در راحت به نظر آمدن خانه دارد. استفاده از فرش های جوبی به دلیل نوع  جنس آن، احساس گرمی و لطافت خاصی به محیط می‌بخشد. 

وسایل چوبی که در خانه ها استفاده می شود، یکی از نشانه های نزدیکی رابطه ما با طبیعت است. ما هم در اینجا ایده هایی را معرفی می کنیم که به واسطه استفاده از چوب در آنها این گرمی و لطافت در خانه شما بیشتر احساس شود. شاید استفاده از این فرش ها در ورودی منزل ایده ای جالب به شمار آید!

دیواره SQR با ترمووود

با استفاده از تکه چوب های ترمووود می توان دیواری بسیار زیبا خلق کرد. تکه های برش خورده با طول های دلخواه، نمایی زیبا در دکوراسیون داخلی خلق می کند که از آن می توان در اطراف تلویزیون و یا تابلوهای بزرگ استفاده نمود.

تایل های چوبی از جنس ترمووود

شما همچنان می توانید با استفاد از تایل های پورتابل (قابل جابجایی) فضاهایی مانند تراس، حیات خلوت و محوطه های خارجی دیگر را با چوب، فرش کنید. طرح های مختلفی از این تایل ها قابل ارایه می باشد.

 

 

مطالب مرتبط درباره ترمووود


 

 

 

 

 

 

 

منبع : چیدانه

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی