مطالب پیشنهادی

خرید-اینترنتی-آهن-آلات-گامی-نو-در-صنعت-فولاد
جزئیات بیشتر
تصویر شماره کدام مناسبتر ست؟ فروشگاه اینترنتی (آنلاین) یا فروشگاه فیزیکی
تبلیغات و بازاریابی کالا و خدمات

 

مقایسه درآمد و هزینه های یک فروشگاه اینترنتی و یک فروشگاه فیزیکی در شهر تهران

 

ایجاد فروشگاه های اینترنتی جزء یکی از بزرگترین چالش هایی به شمار می رود که میتوان با آن روبرو شد اما بررسی ها نشان داده است که در صورت موفقیت در تاسیس آن ها میتوان با هزینه ای بسیار کمتر از فروشگاه های فیزیکی به سوددهی قابل توجهی رسید به همین دلیل در ادامه تصمیم گرفته ایم تا به مقایسه ی درامد فروشگاه های اینترنتی و فیزیکی در شهر تهران بپردازیم.

 

هزینه ها و درآمد یک فروشگاه فیزیکی در تهران

برای تاسیس یک فروشگاه ۴۰ الی ۵۰ متری در شهر تهران به حداقل 300 الی 400 میلیون تومان سرمایه ی اولیه نیاز خواهید داشت که از میان آن چیزی در حدود صد میلیون تومان را برای اجاره ی مغازه به عنوان ودیعه پرداخت خواهد شد. باقی مبلغ هم برای خرید دکوراسیون  و یا بازسازی فضای داخلی آن و پرداخت برای خرید اجناس مختلف صرف میشود.

متوسط هزینه ی های مختلف فروشگاه مانند اجاره ی ماهیانه، هزینه ی آب و برق و  هزینه نیروی انسانی و مالیات و بیمه پرسنل و … را میتوان در حال حاضر حداقل عددی بین پنج تا ده  میلیون تومان بر آورد کرد، که البته در کسب و کارهای مختلف متفاوت است.

این در حالی است که درآمد  فروشگاه های فیزیکی محدود میباشد و با سرمایه ی اولیه و هزینه هایی که گفته شد معمولا در ماه های اول میتوان به طور متوسط چیزی در حدود ۴ الی ۵ میلیون سود خالص را تجربه نمود.

همچنین فروشگاه های فیزیکی همواره مسائل و چالش های خاص خودشان را  دارند

  • فروشگاه های فیزیکی تابع ساعت کاری مشخص می باشد در صورتیکه در فروشگاه های آنلاین، محدودیت ساعت کاری وجود ندارد.
    در دوران کرونا در تمام کشورها و شهرهای جهان محدودیت های فیزیکی بسیار سخت و فرسایشی از طرف دولت ها تعیین شد و باعث بسته شدن بسیاری از کسب و کارهای مخصوصا کسب و کارهای فیزیکی گردید در صورتیکه همین محدودیت های کرونایی، باعث فروش بیشتر سایت ها و فروشگاه های آنلاین اینترنتی گردید.
  • فروشگاه های فیزیکی هزینه های پنهان زیادی دارند از قبیل هزینه تعمیر و نگهداری، هزینه امنیت و سکیوریتی و ....
    در یک فروشگاه فیزیکی دارنده فروشگاه در هنگام راه اندازی آن هزینه های زیادی صرف خرید تجهیزات ایمنی و ضد سرقت آن می کند از قبیل کپسول های آتش نشانی، سیستم دوربین های مدار بسته، سیستم اطفاء حریق و .... در صورتیکه در فروشگاه آنلاین چنین هزینه های وجود ندارد.
  • فروشگاه های های فیزیکی ممکن است درآینده از مالکیت شما خارج بشوند و این یعنی آب در هاون کوبیدن، در صورتیکه در فروشگاه های اینترنتی آنلاین، مالک و یا دارنده فروشگاه، می تواند تا ابد اختیار فروشگاه اینترنتی خود را داشته باشد و از تمام منافع آن بهره مند گردد.


دیجیتال مارکتینگ و اهمیت حضور (حضوری موثر) در دنیای دیجیتال و فضای آنلاین


موضوعی که اهمیتش دیگر برای هیچ کسب‌وکاری در شرایط کرونا و قیمت نفت منفی پانزده دلار و ... پنهان نمانده است
اما هنوز باورش برای خیلی از افرادی که بیزینس سنتی دارند سخت است
برای فردی که مثلا سیصد میلیون تومان پول رهن مغازه در تهران پرداخت کرده و یا مثلا ماهی شش هفت میلیون تومان اجاره پرداخت می کند، باورش سخت است که میتواند یا عددی خیلی کمتر از این اعداد بیزینس آنلاین و دائمی برای خود داشته باشد
در کسب و کار سنتی شما یک مغازه در یکی از خیابانهای تهران (مثلا بر خیابون ولیعصر) با ماهی چهل تا پنجاه میلیون تومان اجاره می کنید.
تا زمانی که درب آن مغازه باز باشد، تا زمانی که مالک آن مغازه قراردا اجاره اش را با شما فسخ نکرده باشد شما میتوانید خدماتتان رابه مشتریان حضوری در محل عرضه کنید.
دقت کنید به مشتریان حضوری در محل، نه در شهر دیگری، نه وقتی که در خواب هستید، نه وقتی که تمام مغازه ها تعطیل است و در بهترین شرایط اگر 365 روز سال هم باز باشید در انتهای سال با افزایش اجاره مواجه می شوید و در نهایت هم یکروزی خود مالک، شما را جواب می کند و خودش کسب و کاری که شما سالها خاکش را خورده اید صاحب می شود،
شما چند سال زحمت شناساندن اون حرفه و خدمات را در محل متعلق به مالک کشیده اید، لقمه هلو برو توی گلو برای مالک آماده کرده اید
چرا مالک این تصمیم را نگیرد؟؟؟
اما در یک بیزینس آنلاین تمام منافع در تمامی روزها و شبهای سال متعلق به خودتان است.

 

هزینه و درامد یک فروشگاه اینترنتی آنلاین

هزینه  طراحی و ساخت یک فروشگاه اینترنتی آنلاین تنها به طراحی سایت، تهیه ی هاست و سرور، طراحی لوگو و … ختم خواهد شد. در حال حاضر معمولا با دوازده  الی چهارده  میلیون تومان  میتوان یه فروشگاه اینترنتی  آنلاین را تاسیس نمود. البته در طراحی و پیاده سازی فروشگاه های انلاین موارد زیادی وجود دارد به همین دلیل نمیتوان قیمت دقیقی را برای آن مشخص نمود. اما می توان بر اساس امکانات یک فروشگاه اینترنتی تخمین زد که هزینه ساخت و نگهداری آن فروشگاه اینترنتی چقدر می شود

 

از میان هزینه های ماهانه ی فروشگاه های اینترنتی آنلاین نیز تنها میتوان به هزینه ی تمدید هاست و موارد این چنینی پرداخت که در ابتدا مبلغ قابل توجهی به حساب نخواهد آمد.

خوشبختانه در فروشگاه های آنلاین  سقف درامد وجود نخواهد داشت، همه ما داستان برادران محمدی و دیجی کالا را بارها و بارها به روایات مختلف شنیده ایم. داستانی که فقط از یک وبسایت و یا فروشگاه اینترنتی آنلاین شروع شد و الان یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی آنلاین در ایران و خاورمیانه می باشد

برادران حمید و سعید محمدی از سال ۸۳ تصمیم به راه‌اندازی آن داشته‌اند تا اینکه در سال ۱۳۸۵ موفق به بنیانگذاری آن شدند،  پرسنل اولیه دیجی کالا فقط و فقط و فقط پنج  نفر بودند که تا اسفند ۱۳۹۲ به ۲۰۰ نفر افزایش پیدا کرد و طبق گفته مدیران دیجی کالا تا پایان سال ۹۳ به ۷۰۰ نفر  و در شهریور ۱۳۹۷ به حدود ۲۲۰۰ نفر رسیده‌ بود.

مطلب پیشنهادی : تاثیرات سئو در رونق فروشگاه‌های اینترنتی

بارها و بارها از زبان افرادی که کسب و کار سنتی دارند شنیده ام که  دیجی کالا چون اولین بود موفق شد و دیگر در حال حاضر نمیتوان با تاسیس فروشگاه اینترنتی موفق شد چون بازار اشباع شده است

تجربه شخصی خودم طی سالهای اخیر به کرات این باور دوستان را نقض کرده است.

در هر کسب و کار و به اصطلاح هر مارکتی، یک ظرفیتی از بازار وجود دارد.

مثلا در تهران ده میلوین نفر سکونت دارند

و مثلا یک و نیم میلیون واحد مسکونی وجود دارد

اگر هزار سایت اینترنتی ارائه خدمات تعمیر و نگهداری کولر گازی هم در تهران فعال باشد، وقتی شما به عنوان یک تامین کننده یا عرضه کننده خدمات یا کالا، وارد یک بازار و یا به اصطلاح مارکت می شوید، با تبلیغات و استفاده از روشهای بازاریابی و مارکتینگ می توانید در بدبینانه ترین حالت ممکن درصدی از پتانسیل آن مارکت یا بازار را جذب خود کنید و این یعنی کسب درآمد و تولید ثروت.

حال اینکه با استفاده از روشهای دیجیتال مارکتینگ که فروشگاه های اینترنتی آنلاین یکی از ابزارهای آن می باشد، شما می توانید هزینه تولید و ارائه خدمات و هزینه تبلیغات خود را به حداقل حالت ممکن و چندین برابر کمتر از آن هزینه در کسب و کارهای سنتی برسانید و با ریسک کمتری نسبت به رقبا به ارائه خدمات و جذب مشتری در مارکت مورد نظر خود بپردازید.

 

در آکادمی دیجیتال مارکتینگ امید عسکری ما با استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، هزینه جذب مشتری را برای مخاطب به پایین ترین حالت ممکن تبدیل می کنیم به دلیل اینکه راه حل های دیجیتال مارکتینگ بسیار کم هزینه تر و مطمئن تر از راه حل های موجود در کسب و کارهای سنتی هستند.

این جمله من را بخاطر داشته باشید

 

با راه حل های دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود را از ورشکستگی نجات دهید

ما در آکادمی دیجیتال مارکتینگ  امید عسکری، می توانیم یک جلسه مشاوره بصورت ر.ایگان در خدمت شما باشیم در این جلسه شما خودتون و کسب و کارتون رو معرفی می کنید و ما بر اساس اطلاعاتی که از کسب و کار شما به دست می آوریم، بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را برای توسعه کسب و کار شما در فضای مجازی به شما معرفی می کنیم.

 

برای گرفتن وقت مشاوره می توانید این کیو آر کد را با نرم افزار واتس اپ اسکن کنید و  با ما در ارتباط باشید

دوست و همراه همیشگی شما

امید عسکری

 

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

تبلیغات    کفپوش لمینت  چیست ؟ مزایا و معایب لمینت ... لمینیت (laminate) که اصطلاحاً به آن لمینت و یا پارکت لمینیت نیز می‌گویند، از جنس HDF ، الیاف چوب فشرده (Hard Density Fiberboard)  است و مانند ...

کفپوش لمینت و مزایا و معایب لمینت
مزایا و معایب نمای سنگ طبیعی

مزایای سنگ نمای طبیعی : زیبایی و تنوع رنگ. وزن: سنگ گرانیت درای وزن بالایی نسبت به سایر نماها می باشد. امروزه استفاده از سنگ های آهکی متخلخل(تراورتن) و بهبود کیفیت ...