تصویر شماره  چیدمان دکوراسیون نشیمن های باریک و کوچک
معماری و دکوراسیون

 

 


نشیمن در واقع فضایی است برای دور هم بودن، گرم شدن در کنار شومینه و بخاری یا تماشای تلویزیون. البته بیشترین کاربرد آن گپ و گفت های خانوادگی است.خانه های کوچک امروزی برای چیدمان فضاها ما را با چالش هایی رو به رو کرده اند که همیشه هم بد نیستند. مثلا نشیمن های باریک و کوچک می توانند بر خلاف ظاهرشان که در نگاه اول شاید تنگ و گرفته به نظر برسد، بسیار صمیمی و دنج باشند. فقط کافی است اندکی هوشمندی و خلاقیت در طراحی دکوراسیون این نشیمن ها به کار ببرید.

اگر در نشیمن باریک خود شومینه دارید، آن را به نقطه ی کانونی فضا تبدیل کنید. مبلمان تان را را در یک منحنی صمیمی، مستطیل یا مربع در اطراف شومینه بچینید. فراموش نکنید نباید حتما رو به شومینه باشید.

یک کاناپه، دو صندلی و یک میز جلو مبلی، تمام چیزی است که شما برای ایجاد یک فضای دنج جهت گفتگویی راحت نیاز دارید.

چیدمان دیگری که می توانید برای مبلمان خود در این فضاهای کوچک در نظر بگیرید، چیدمان ال شکل با میز دو منظوره ای است که می تواند مبل هم باشد. همان کاناپه و دو صندلی را این بار به جای رو به روی هم، در دو ضلع عمود بر هم بچینید. یک مبل عثمانی نیز می تواند به عنوان میز دو منظوره ی شما باشد.

اگر در فضای کوچک نشیمن خود، علاوه بر کاربرد نشیمن، کاربری دیگری مانند غذاخوری نیز وجود دارد، همیشه تلاش نکنید آن ها را تفکیک کنید. بلکه با رنگ، دکوراسیون و سبک، جریان یکسانی را در آن ها جاری سازید.

اگر نشیمن تان بلند و باریک است، می توانید از یک کاناپه به عنوان جداکننده استفاده کرده و فضا را به دو بخش تقسیم کنید. مثلا فضای نشستن را اطراف شومینه یا تلویزیون برپا کنید و فضای دیگر را برای میز و صندلی ناهارخوری در نظر بگیرید.

اگر بخشی از نشیمن شما در مسیر رفت و آمد قرار می گیرد، با چیدمان مناسب مبل ها می توانید از ایجاد مزاحمت در مسیر پیش گیری کنید. مبلمان کم و جمع و جور از رازهای یک چیدمان بهینه است.

فکر نکنید چون نشیمن تان کوچک و مبل های تان کم است دیگر نمی توانید رسمی و شیک باشید. با انتخاب مبل های لوکس یا کلاسیم جمع و جور و طراحی دکوراسیون شکیل به راحتی می توانید  یک نشیمن شیک و فاخر داشته باشید.

مبل های تختی بدون پشتی مانند آنچه در تصویر می بینید، حس بزرگی و بازی به فضا می دهند و در عین حال همه چیز را نزدیک و صمیمی نگه می دارند.

کاناپه ها و مبل های نیمکتی و توکار نیز راه حلی مناسب برای حداکثر استفاده از فضاهای باریک و کوچک نشیمن هستند.

وقتی نشیمن تان کوچک و باریک است، باید تا جای ممکن از حداقل مبلمان استفاده کنید. مثلا می توانید میزهای عسلی به عنوان میز قهوه خوری یا همان میز جلو مبلی استفاده کنید و از اشغال فضا توسط میزهای متعدد جلوگیری نمایید.

 

مطالب مرتبط درباره طراحی دکوراسیون نشیمن 


 

 

 

 

 

منبع : چیدانه

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی