تصویر شماره 10 نکته برای زیباسازی دکوراسیون اتاق کودک
معماری و دکوراسیون
  1. تخت او را بیارایید.

آیا اتاق خواب فرزند کودک یا نوجوان شما نیاز به تغییرات دارد؟ مانند بزرگترها، کودکان نیز یک اتاق خواب راحت می خواهند تا در پایان روز از استراحت خود لذت ببرند. نکات بسیار کاربردی برای زیباسازی دکور اتاق خواب و سرویس های بهداشتی و اتاق کودکان وجود دارد اما این چند ترفند برای اتاق کودکان است.

برچسب کاغذ دیواری اتاق کودک

برچسب های دیواری

برچسب های دیواری یک راه مناسب برای تزئین دیوارها در اتاق خواب کودک شما است ، به خصوص اگر خانه شما اجاره ای است و نمی توانید آن را رنگ کنید. استفاده از عکس های تزئینی به عنوان بخشی از یک طرح کلی - مانند نقوش زیبا از جنگل می تواند به زیبایی دیوار سفید اتاق کمک کند . به بچه های خود اجازه دهید مدل نهایی را انتخاب کنند و آنها را در موقعیت تصمیم گیری قرار دهید. کمک به کودکان خردسال ارائه دهید. هرچه کودک شما بزرگتر می شود ، از مدل انتخابی خسته می شود و شما به راحتی می توانید مدل های قبلی را جدا کرده و جایگزین نمایید. عکس های دیواری را می توانید تقریباً در مورد هر موضوعی که قابل تصور باشد پیدا کنید.

  1. موقعیت ها را در نظر بگیرید.

هنگامی که فرزندتان به اندازه کافی بزرگ می شود که تکالیف مدرسه و نیاز به مطالعه دارد، نیاز به یک محل مشخصی برای مطالعه و کارهای مدرسه و محل دیگری برای استراحت دارد. این مساله خیلی پیچیده نیست. یک میز و صندلی ساده برای تکالیف مدرسه کافی است و البته صندلی باید به قدری راحت باشد که خستگی یک روز پرفشار مدرسه را از بین ببرد.

چیدمان اتاق کودک

  1. از قفسه های باز استفاده کنید.

کودکان و بی نظمی معمولا همسو هستند، اما می توانید با تهیه تعداد زیادی قفسه باز با سطل یا سبد برای نگه داشتن اسباب بازی ها  سازماندهی را آسانتر کنید. این کار دسترسی به وسایل را آسان می کند و مهمتر اینکه می توان محل قرارگیری هر اسباب بازی را به راحتی مشاهده کرد. وسایل مشابه را در یک سطل نگه دارید و به فرزند خود را راهنمایی کنید تا با این کار شما آشنا شود.

قفسه های باز در اتاق کودک

  1. از فضا استفاده حداکثری کنید.

در یک اتاق خواب کوچک ، با قراردادن دادن تخت در کنار دیوار ، فضا را به حداکثر برسانید تا تخت در یک گوشه باشد. این امر نه تنها کف اتاق را برای زمان بازی باز می کند ، همچنین نواحی باز اطراف تخت را که موجب ترس کودک می شود را نیز کاهش می دهد.

استفاده از فضای حداکثری در اتاق کودک

  1. اتاق مشترک اما یکسان نه!

یک اتاق خواب مشترک به معنای مطابقت ملحفه و حتی مبلمان نیست. در حالی که برخی از کودکان از داشتن یک اتاق متقارن لذت می برند ، برخی دیگر ترجیح می دهند سبک خاصی داشته باشند. اگر در مورد بچه های شما اینگونه است ، بگذارید هرکدام از آنها تختخواب ، چراغ خواب و کارهای هنری خود را انتخاب کنند. با انتخاب تخت های هماهنگ اما رنگ های متفاوت به آنها اجازه دهید سبک خودشان را داشته باشند.

رنگ بندی اتاق کودک

  1. کمی فاصله لازم است.

اگر فرزندانتان اتاق مشترک دارند و نظرات مشابهی ندارند، سعی کنید اختلافات را به حداقل برسانید. استفاده یک پرده رنگارنگ که به سقف نصب شده است می تواند راه حل مناسبی باشد و یا می توانید وسیله محکم تری مانند کتابخانه یا کم را استفاده نمایید.

فاصله در اتاق کودک

  1. تخت دوطبقه!

یکی از محبوب ترین راه حال ها برای اتاق های کوچک استفاده تخت های دو طبقه برای کودکان است. کودکان آن را دوست دارند و گاهی ممکن است مجبور باشید یک برنامه چرخشی برای جلوگیری از اختلافات برای خوابیدن در طبقه بالا تنظیم کنید. نکات ایمنی را حتما در نظر داشته باشید: قاب تخت بالا در جای خود ثابت شده باشد و به طبقه پایین فشار نیاورد، نردبان برای بالا رفتن وجود داشته باشد و بازی های خطرناک در قسمت بالا انجام نشود.

طراحی تخت دو طبقه اتاق کودک

  1. کمد کودک

کمدها نیاز به سازماندهی دارند اما در مورد کمد کودکان سطح این سازماندهی متفاوت دارد. میله های آویز باید به قدری کوتاه باشند که کودک به راحتی بتواند به لباس ها دسترسی داشته باشند. از قفسه ها برای وسایل بزرگتر و از کشو برای جوراب ها، لباس زیر و ... استفاده کنید. در صورت نیاز روی کشوها را برچسب بزنید تا کودکان به راحتی وسایل مورد نیاز خود را بیابند و یک صندلی کوچک برای بالا رفتن کودک جهت دسترسی به لوازم تهیه نمایید.

ساخت کمد دیواری اتاق کودک

  1. به علایق آنها اهمیت دهید.

اکثر بچه ها علایق خاصی دارند: فضا ، حشرات ، رنگ صورتی ، کیتی ، یا یک شخصیت کارتونی محبوب. در صورت امکان ، موضوع مورد علاقه فرزندتان را در اتاق خواب کار کنید. این کار چندان طول نمی کشد - چند عکس دیواری و یک کمد برای تنظیم یک موضوع و لذت بردن کودک شما کافی است. وقتی اتاق ساده نگه دارید ، تغییر سبک اتاق متناسب با بلوغ فرزندتان امکان پذیر است.

احنرام به سلیقه کودک

  1. خوش بگذرانید.

دوران کودکی بسیار زودگذر است - قبل از این که فکرش را بکنید فرزندتان بزرگ می شود. از سالهای گرانبهای کودکی فرزندتان بیشترین بهره را ببرید. از تزیین اتاق خواب کودک خود لذت ببرید ، و مطمئن شوید که کودک شما در مورد رنگ ها و اثاثیه نظرات خود را بیان نموده است.

دیزاین اتاق کودک

 

مترجم: سجاد نوری 

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

انواع تهویه مطبوع

تهویه مطبوع تهویه مطبوع یا هوارسانی دلپذیر یا هوایش دلپذیر شاخه‌ای از مهندسی مکانیک است. وظیفه آن تأمین شرایطی است که موجب رفاه انسان شود و برای نگهداری محصول یا ...