تصویر شماره 14 روش ساده برای نظم دهی اتاق کار خانگی
معماری و دکوراسیون

 

اتاق کار خانگی یکی از فضاهایی است که منظم بودن آن کمک به بالا رفتن راندمان کاری می کند. منظم بودن اتاق کار کمک زیادی به کاهش استرس و بالا رفتن تمرکزتان میشود و این نکته مهمی در دکوراسیون اتاق کار خانگی تان است که باید در نظر بگبرید.

حتی اگر تابه‌حال اتاق کاری مجهز در خانه خود داشته‌اید، می‌دانید که گذراندن زمان زیادی در این محیط به‌راحتی می‌تواند تعدادی کاغذ را به کوهی از آشفتگی تبدیل سازد. به عبارتی اگر سند و مدرکی در حافظه سیستم شما نباشد، احتمالاً جایش در سطل زباله اتاق شما خواهد بود!

خوشبختانه ترفندها و راه ‌حل‌های سریع و آسانی برای افزایش نظم دهی اتاق کارخانگی با هر بودجه‌ای وجود دارد. چه بخواهید تا مدت‌زمان نامعلومی از خانه به‌عنوان اتاق کار استفاده کنید و یا چه فقط بخواهید فضای کار خود را تغییر کوچکی دهید.

در این مطلب 14 ایده برای نظم دهی به اتاق کار خانگی آورده ایم با ما همراه باشید.

 


1. برای نظم دهی اتاق کار خانگی خود، از کمدها و کشوهای بایگانی وینتیج استفاده کنید

نظم دهی اتاق کار خانگی

یک کمد شلوغ پر از تجهیزات و وسایل اداری موجب ترس و وحشت در بسیاری از افراد می‌شود. خوشبختانه در مورد این کمدها و کشوهای ساخته‌شده از بلوط جامد که به اوایل قرن بیستم بازمی‌گردد نمی‌توان این حرف را زد. این کشوها ساختاری ماندگار دارند و سطح نیمه براق آن‌ها نور را در یک اتاق تاریک‌ منعکس می‌کنند.

اگر می‌خواهید به مقدار زیاد از چوب در دکوراسیون فضای اتاق کار خانگی خود استفاده نکنید، کمدی که به دوره صنعتی دهه 1940 بازمی‌گردد با خرج کار برنج انتخاب عالی به نظر می‌رسد.


2. در چیدمان اتاق کار خانگی از جعبه های خاص و فانتزی؛ برای نظم دادن وسایل کوچک‌تر بهره ببرید

چیدمان اتاق کار خانگی

یکی از راهکارهای  نظم دهی اتاق کار خانگی تان این است که برای وسایل کوچکی که نیاز به مرتب شدن دارن ،می‌توانید با استفاده از نظم‌دهنده‌های دفترکار، سردرگمی خود را کاهش دهید. به این صورت هر وسیله‌ای جایگاه خود را دارد و شما می‌توانید همیشه به‌راحتی وسایل خود را بدون گیج شدن پیدا کنید. قرار دادن یک جعبه حصیری در پایین‌ترین قفسه راهی عالی برای قرار دادن وسایلی است که بسیار کم از آن‌ها استفاده می‌کنید.

مطلب پیشنهادی : ۳۰ ایده دکوراسیون دفتر کار خانگی | انواع چیدمان اتاق کار در منزل


3. در دیزاین اتاق کار خانگی از کمد دیواری‌های سرتاسری از کف زمین تا سقف استفاده کنید

دیزاین اتاق کار خانگی

اگر نمی‌خواهید یا نمی‌توانید میز خود را در وسط اتاق قرار دهید، قرار دادن میز در وسط کمدهای از کف تا سقف باعث ذخیره و استفاده بهینه از فضا و افزایش زیبایی بصری می‌شود. استفاده از فضای میانی این کمدها به‌عنوان قفسه باعث ایجاد تضادی جالب شده و موارد خاص مورد نیاز را در دسترس قرار خواهد داد.


4. در چیدمان اتاق کار خانگی ، قفسه‌های شناور را فراموش نکنید

قفسه های شناور در چیدمان اتاق کار خانگی

ایجاد یک میز کناری و قفسه‌های شناور همه از یک جنس چوب مشترک، ظاهری زیبا و منسجم ایجاد می‌کند که برای نظم دهی اتاق کارخانگی کوچک‌ مناسب است؛ همچنین باعث می‌شود فرد احساس کلاستروفوبیک یا تنگناهراسی نداشته باشد و وسایل موجود در قفسه‌های شما به‌هم‌ریخته به نظر نرسد.


5. قفسه‌های مینیمالیستی آویزان یک ترفند ساده در نظم دهی اتاق کار خانگی

قفسه‌های مینیمالیستی در نظم دهی اتاق کار خانگی

اگر اتاق کار خانگی شما، زمانی اتاق‌خواب مهمان بوده است و باید مجدد روزی به شرایط سابق خود باز‌گردد، باید در مورد انتخاب‌های دکوراسیونی خود با دقت بوده و با استراتژی عمل کنید. قفسه‌های با طراحی مینیمال از سویی می‌تواند از هرج‌ومرج میز کار شما جلوگیری کند و از سوی دیگر زمانی که اتاق بخواهد به شرایط استفاده قبل خود برگردد، کاملاً مناسب یک خانه و مهمان خواهد بود.


6. استفاده از سبدهای حصیری در دکوراسیون اناق کار خانگی به روشی هوشمندانه

سبدهای حصیری در دکوراسیون اتاق کار خانگی

یک کشوی ساخته‌شده از سبدهای بافته‌شده روشی ساده برای داشتن دکوراسیون بوهمی و افزایش نظم در یک اتاق کار خانگی است، درحالی‌که آن را مرتب نیز نگه می‌دارد. در صورت نیاز به تبدیل فضا، می‌توانید به‌راحتی این کشوها را برای اتاق‌های دیگر نیز استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : 50+ ایده لوازم دکوری دست ساز برای دکوراسیون منزل شما

 

7. چه چیزی بهتر از فضای مشترک در طراحی اتاق کار خانگی

طراحی اتاق کار خانگی

آیا شما و همسرتان همزمان نیاز به اتاق کار خانگی دارید؟ و آیا شما بچه‌هایی دارید که برای انجام کارهای مدرسه به فضایی نیاز دارند؟ یک راهرو یا یک اتاق را با استفاده از پارتیشن‌ها و یا میزهای متصل، به یک قسمت اداری تبدیل کنید. هر دوی شما می‌توانید کشوهای مخصوص خود را داشته باشید و همیشه بدانید چه کسی شارژر تلفن شما را سرقت کرده است!


8. با این ترفند شلوغی و درهم‌ و برهمی اتاق کار را از بین ببرید

مرتب کردن اتاق کار خانگی

اگردردفتر کارتان تصمیم به نصب کمد دیواری یا کابینت دارید، ساخت یک قفسه افقی پنهان در امتداد کناره‌های واحدهای عمودی یک ترفند هوشمندانه برای نظم دهی به اتاق کارتان است. این کمدها بدون کار زیادی مرتب خواهد ماند و از توانایی و ویژگی‌های مثبت کافی برخوردار است تا حتی در اتاق‌خواب نیز عالی به نظر برسد.

 

9. میز تحریر در اتاق کار خانگی

میز تحریر در اتاق کار خانگی

یک میزتحریر به اتاق کار شما بُعد اضافه می‌کند، همچنین می‌تواند رنگی تازه و حال و هوای جدیدی به فضای دفتر کار شما دهد. میزهای تحریرهمچنین برای نظم بخشیدن به همه‌ وسایل موجود بر روی یک میز بدون کشو و کمد عالی هستند.

 

10. یک دیوار چوب ‌پنبه‌ای یا یونولیتی در اتاق کار خانگی نصب کنید

دیزاین اتاق کار خانگی

آیا دوست دارید در اتاق کار خانگی تان همه‌چیز را درجایی قابل‌مشاهده داشته باشید؟ پس یک دیوار چوب‌پنبه‌ای یا یونولیتی برای خود آماده کنید. با این کار شما می‌توانید تقویم‌ها، برنامه‌ها، لیست کارها، یادآوری‌ها و نقل‌قول‌ها را به دیوار متصل کنید. برای این کار می‌توانید یک رول چوب‌پنبه بخرید و یک دیوار کامل را تغییر دهید، یا می‌توانید یک برگ چوب‌پنبه در قطعاتی کوچک تهیه کنید و به‌طور موقت آن را به دیوار محکم کنید.

 

11. ترکیب کمدهای درب دار و بدون درب در اتاق کارتان

کمد در اتاق کار خانگی

اینکه اتاق کار خانگی شما با کمدهای دیواری عمودی بلند با دربهای بسته دکوراسیون شده است، می‌تواند این احساس را به شما منتقل کند که در یک کمد مشغول به کار هستید. برای رفع سریع این مشکل، بعضی (یا همه) دربهای یک‌ طرف از کمدها را برداشته و آن‌ها را باز و بدون درب بگذارید. ممکن است این کار با استفاده از ابزارآلات برقی مدتی طول بکشد، اما سریع تسلیم نشده و ادامه دهید.


12. سطل زباله در اتاق کارخانگی تان را فراموش نکنید

سطل زباله اتاق کار

کاغذهای مچاله شده و زباله‌های انواع خوراکی و میان وعده باید جایی بروند! یک سطل زباله فلزی و یا از نوع پلاستیکی ممکن است تصویر خوشایندی برای اتاق کار خانگی شما نداشته باشد بنابراین از یک سبد با تزیین حصیری استفاده کنید. شما می‌توانید همان سطل کوچک پلاستیکی را انتخاب کنید، دور آن آستر بدوزید و در یک سطل بزرگ‌تر و البته زیباتر قرار دهید.

 

13. به اتاق کار خانگی تان کنسول اضافه کنید

طراحی اتاق کار خانگی

اگر استفاده از کمدهای از کف تا سقف هنوز نتوانسته فضای کافی برای نظم دهی مناسب اتاق کار به شما بدهد، هنگام قرار دادن وسایل، ارتفاع را در نظر داشته باشید. کنسول موجود در این دفترکار، پایین‌تر یا مطابق با انتهای کمدها است. این انتخاب، جریان اتاق را حفظ می‌کند و مانع از آن می‌شود که کنسول به‌طور تصادفی به یک نقطه کانونی تبدیل شود.

 
 
14. دکوراسیون اتاق کار خانگی به صورت عمودی را تجربه کنید

دکوراسیون اتاق کار خانگی

مهم نیست که در اتاق کارخانگی تان چگونه از کلاسورها و زونکن‌ها استفاده می‌کنید یا کجا قرار می‌دهید، آن‌ها بسیاری از فضای میز شما را اشغال می‌کنند؛ بنابراین، اگر نیاز به ذخیره کتابچه‌های راهنما و کاغذهای زیادی دارید، نظم‌دهندگان عمودی را امتحان کنید تا اتاق کار خانگی مرتبی داشته باشید.

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

خرید پکیج رپورتاژ آگهی ارزان | ویژه آژانس های تبلیغاتی ✅

  دعوت به همکاری از : آژانس های دیجیتال مارکتینگ کانون های تبلیغاتی کلینیک های ساختمانی فروشگاه های اینترنتی ساختمانی   # پیش فروش پکیج های رپورتاژ آگهی پکیج رپورتاژ آگهی های سایت بسپار، مناسب آژانس های دیجیتال مارکتینگ ...

به سایت بسپار خوش آمدید تبریک بابت انتخاب سایت بسپار، برای معرفی کسب و کار ساختمانی خود در سایت بسپار برای شما عزیزان هدیه ویژه ای در نظر داریم   هدیه سایت بسپار ...

هدیه بسپار ویژه اعضای جدید