تصویر شماره 20 ایده ی طراحی برای ایجاد فضای لوکس اتاق پذیرایی و هال
معماری و دکوراسیون

 


20 ایده ی طراحی برای ایجاد فضای لوکس اتاق پذیرایی و هال

 

در حالی که آشپزخانه و دستشویی برای بازسازی از اولویت بالاتری برخوردار هستند هستند اما اتاق پذیرایی و هال می تواند تاثیر بسیار بیشتری در دکوراسیون خانه داشته باشد.. بیشتر از هر قسمت دیگر، مهمان ها در هال و اتاق پذیرایی شاهد دکوراسیون خانگی شما هستند. اما چگونه می توان سبک دکوراسیون اتاق پذیرایی و هال را با توجه به هزینه ای که دارد تغییر داد؟ در این جا شما تعدادی از ایده های مقرون به صرفه را برای تغییر دکور هال پیدا خواهید کرد.

اما قبل از شروع باید نکاتی را در نظر بگیرید.

 • هدف شما از طراحی چیست؟

 • چند اتاق دارید؟

 • چگونه از فضا استفاده می کنید؟

 • چه چیزی را نگه داشته و کدام را جایگزین خواهید کرد؟

برای شروع، ما 20 نکته ی اصلی را برای تغییر اتاق پذیرایی آماده کرده ایم که به لاکچری شدن آن کمک می کند.

 1. آز اثار هنری استفاده کنید

استفاده از صنایع دستی در دکوراسیون خانه

با نصب آثار هنری در اتاق پذیرایی می توانید دکوراسیون آن را تغییر دهید. تاثیر زیادی با توجه به این امر و می توانید در بازار جیتجو کنید و یک اثر هنری را پیدا کنید. می توانید از این آثار در دکوراسیون اتاق پذیرایی استفاده مناسبی کنید.

 1. سبک دکوراسیون را ساده کنید

سبک دکوراسیون ساده

یک سبک دکوراسیون شلوغ می تواند به جای جالب بودن، زننده باشد. اشیای اضافی را حذف کنید و از عناصر دارای ارزش استفاده کنید. این کار به صرفه جویی هزینه ها هم کمک کرده و فضای جذاب تری را ایجاد خواهد کرد.

 1. تلویزیون خود را استتار کنید

استتار کردن تلویزیون در دکوراسیون منزل

شاید قرار دادن یک تلویزیون در بعضی جاها مناسب نباشد. به عنوان مثال نصب در مقابل آینه ایده ی مناسبی نیست. هم چنین استفاده از یک گالری تصاویر برای کم کردن اثر قاب مشکی تلویزیون هم می تواند مناسب باشد.  به طور معمول قاب تلویزیون می تواند با حضور آثار هنری کمتر به چشم آید.

 1. از کف پوش های مناسب استفاده کنید

فرش قدیمی در دکوراسیون

استفاده از فرش های قدیمی و منحصر به فرد می تواند راه ساده ای برای دست یافتن به یک دکوراسیون عالی باشد. استفاده از فرش برای هر محیطی می تواند تفاوت را به همراه داشته باشد.

 1. می توانید از مجسمه ها استفاده کنید

استفاده از مجسمه در دکوراسیون خانه

اتاق را از اشیا یکنواخت دایره ای و یا چهارگوش و یا با استفاده از مجسمه ها ویا  اشکال دیگر تغییر دهید.  یک میز قهوه ی سه گوش، یک مجسمه ی متفاوت و مانند آن ،می تواند دکور را به خوبی تغییر دهد.

 1. از اشیای قدیمی استفاده کنید

یک قطعه یا شی که دارای ارزش تاریخی است را در دکوراسیون خود استفاده کنید. حتی یک آینه یا شی قدیمی دیگر هم می تواند به شما کمک کند.

 1. از بافت های مختلف بهره ببرید

پارچه ها و بافت های مختلف به فضا حالتی لاکچری می دهند. از شیشه، فلز، چوب، چرم هم به خوبی می توان در کنار بافت ها و پارچه ها استفاده کرد.

 1. روشنایی خوبی داشته باشید

استفاده از روشنایی مدرن هم بدون شلوغ کردن فضا در هال می تواند خیلی به بهتر شدن فضای داخل اتاق پذیرایی کمک کند. نحوه ی روشنایی و شکل آن ها با توجه به نیاز هال باید مد نظر شما قرار گیرد.

 1. رنگ مورد استفاده را عوض کنید

زیبایی اتاق پذیرایی را با استفاده از رنگ های متفاوت بیش از پیش نمایید و از سایه رنگ های مورد علاقه ی خود در طرح های مختلف استفاده کنید.

 1. پشتی ها را عوض کنید

به سادگی برای آوردن انرژی به داخل اتاق باید از پشتی هایی که با رنگ خود با محیط سازگاری دارند استفاده کنید. از رنگ های مختلف و بافت های متفاوت برای دست یافتن به بهترین طرح ها و دکورها بهره ببرید.

 1. داستانی از عکس ها داشته باشید

باید در دکور اتاق پذیرایی از عکس ها و تصاویر هم به عناون ابزاری در یادآوری خاطره ها استفاده کنید. میراث خانوادگی، و یا خاطره ی مسافرت می تواند از این داستان ها باشد که در قالب عکس به نمایش گذاشته می شود.

 1. از درهای فرانسوی استفاده کنید

در های دارای طرح فرانسوی فضا را باز می کنند. آن ها دارای طرح ها و سبک های متفاوت هستند و می توانید بر اساس فضای خانه ی خود به انتخاب این درها برای بهتر کردن فضای داخل اتاق و یا هال اقدام کنید.

 1. به مبل اهمیت بدهید

یک مبل جدید در اتاق پذیرایی می تواند تمام دکور را دچار تغییر کند و محیط بهتری را با دکوراسیون خیلی جالب تر برای شما و خانواده ی شما به همراه داشته باشد. پس برای این کار وقت و انرژی بیشتری صرف کنید.

 1. روی یک بخش هال تمرکز کنید

به بررسی محیط اتاق پذیرایی بپردازید تا ببینید که کدام قسمت از آن نیاز به تغییر بیشتری دارد و روی دکور هال تاثیر بیشتری را به جا خواهد گذاشت. پس از آن سعی در تغییر آن بدهید. می توانید از راه کار استفاده از اثر هنری برای این کار استفاده کنید.

 1.  به دیوارها هم توجه کنید

استفاده از طرح ها و جلوه های ویژه در دیوارها هم می تواند برای اتاق پذیرایی شما حال و هوای دیگری به همراه داشته باشد. پنل ها و کاغذ دیواری ها هم می توانند در این راه کمک کننده باشند.

 1.  روشن کردن فضا

تغییر بیشتری در دکوراسیون با استفاده از نقاشی ها و یا رنگ آمیزی ها ی متفاوت بدهید. می توانید در این راه از رنگ های خنثی بهره ببرید و یا این که به استفاده از رنگ های روشن رو آورید. در هر حال برای روشن شدن فضای هال بهترین گزینه را مد نظر قرار دهید.

 1. اتاق پذیرایی را سفارشی کنید

با سفارشی کردن فضای هال آن را دارای تغییر بیشتری کنید. در این زمان به استفاده از عناصر مختلف برای این امر توجه کنید. یک صندلی یا نیمکت خاص می تواند مثالی از تغییر در این زمینه باشد.

 1. به پنجره ها توجه کنید

پنجره می تواند نور و روشنایی داخل هال را به طور کلی دچار تغییر کند. پس به پنجره ها در اتاق پذیرایی و هال توجه بیشتریی بکنید. اگر شما به دنبال یک فضای درام یا هر گونه فضای دیگر باشید، پنجره ها می توانند در ایجاد این فضا کمک شایانی بنمایند.

 1. تلویزیون خود را در مکان مناسب نصب نمایید

نصب مناسب تلویزیون روی دیوار می تواند در هماهنگی ان برای بهتر ست شدن با دکوراسیون داخلی هال نقش اساسی ایفا کند. در این زمان باید به وزن تلویزیون و مکانی که باید روی دیوار نصب شوند هم توجه کنید.

 1. حالت و مد هال را به طور کلی دچار تغییر کنید

بر خلاف عده ای که عقیده دارند که باید فقط از طراحان حرفه ای برای دکور داخل هال استفاده کرد. اما در بعضیی موارد شاید نیازی به این کار هم نباشد. می توانید حالت و فضای موجود در اتاق پذیرایی را به سادگی با استفاده از آیتم های مختلف دچار تغییر کنید.

اما در هر صورت استفاده از مهارت های طراحان مجرب هم در این راه بیش از پیش به شما کمک خواهد کرد. مهارت آن ها می تواند به شما بگوید که دقیقا در چه حوزه ای باید برای تغییر دکوراسیون اتاق پذیرایی و یا هال خود سرمایه گذاری کنید تا بهترین نتیجه ها را از این کار به دست آورید.

 

 

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی