رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، گفت: عموما آسانسورهایی که در کشور وجود دارد، جای حرف و حدیث بسیار دارند. در این راستا با نظارت های صورت گرفته در طی چند سال گذشته اوضاع آسانسورها در اماکن مختلف بهبود یافته است.
به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، اسرافیل احمدیه در نشست خبری افتتاح نهمین نمایشگاه اختصاصی آسانسور، پله برقی، صنایع و تجهیزات وابسته گفت: عموما آسانسورهایی که در کشور وجود دارد، جای حرف و حدیث بسیار دارند. سعی کرده‌ایم با مجوزهایی که پیرامون بحث‌های فنی ارایه می شود، بار فنی بحث آسانسور افزایش یابد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان ادامه داد: با توجه به اینکه آسانسورها با جان مردم در ارتباط هستند از اهمیت زیادی برخوردار هستند؛ در این راستا با نظارت های صورت گرفته در طی چند سال گذشته اوضاع آسانسورها در اماکن مختلف بهبود یافته است.
 همچنین رییس سندیکای آسانسور و پله برقی اصفهان در این نشست به لزوم تعمیرات و نگهداری آسانسورها اشاره و اظهار کرد: متاسفانه آسانسورها پس از چند سال رها می‌شوند. در این راستا و برای افزایش طول عمر آسانسورها باید بازدیدهای ادواری انجام گیرد که پیگیری‌هایی در این زمینه انجام گرفته است.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا که آیا تکنولوژی های جدید صنعت آسانسور وارد کشور و استان شده است، گفت: تکنولوژی جدید بر مبنای gearless چندین سال است که در کشور مطرح شده است. در این تکنولوژی آسانسور در دو حالت موتوری و ژنراتوری فعال خواهد بود؛ در حالتی که آسانسور غیر فعال است انرژی را در خود ذخیره خواهد کرد و حالت ژنراتوری  به خود می گیرد و در هنگام فعال شدن این انرژی مصرف می‌شود.
رییس سندیکای آسانسور و پله برقی اصفهان اضافه کرد: سندیکای آسانسور و پله برقی اصفهان و اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکنندگان الکتروموتور و ژنراتور اصفهان دو ارگانی هستند که در کنار هم و با تقسیم وظایف به فعالیت می‌پردازند و وظایف خاص خود را انجام می دهند.
وی با بیان اینکه تعداد شرکت های فعال مجاز در استان، 113 شرکت است و حدود 80 درصد آنها دارای پروانه هستند، ادامه داد: تعداد افرادی که دارای پروانه و مجوز فعالیت هستند در سایت سندیکا معرفی شده اند.
فعال با بیان اینکه پنج تولیدکننده موتور آسانسور در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: بیشتر اتفاقاتی که در آسانسور می افتد، در هنگام نصب رخ می دهد.پس از نصب آسانسورها، پنج شرکت بازرسی در استان وجود دارد که استانداردهای آسانسور را کنترل و بررسی می‌کنند.