در همه جای دنیا ساختمان و پروژه های بد و خوب وجود دارد. همانطور که همه طراحان و معماران می دانند، ایده های بسیاری از معماری وجود دارد که بر روی کاغذ بهتر از واقعیت جلوه می کنند. این قضیه تا جایی پیش رفته است که مسابقه ای از بدترین ساختمان های دنیا وجود دارد و حتی برای آن جایزه هم در نظر گرفته می شود. در نهایت نتیجه ای که گرفته می شود این است که پروژه برنده شده نباید ساخته می شد. 

پلازای LINCOLN، لندن، انگلستانآپارتمان لوکس ۳۱-story جایزه مسابقه Carbuncle Cup را در سال ۲۰۱۶ دریافت کرده است. این پروژه لوکس دارای امکاناتی مانند باشگاه سلامت، سالن نمایش خصوصی تئاتر و چهار عدد باغ زمستانی برای ساکنین است. با این حال طراحی بیرون زده ای که دارد نظر منتقدین را بر انگیخته است. "در صفحات فلزی زرد رنگ، فرم بی نظم، بالکن های چسبیده و جلو آمدگی های آشفته ای که دارد، در واقع بدترین طراحی معماری و جلوه بصری بی ارزشی را نشان می دهد."

دانشگاه فنی AOYAMA، توکیو، ژاپنساختمان این دانشگاه ژاپنی مشابه شخصیت های کارتونی و کامپیوتری است که در حال تغییر هستند! این بنا شامل المان های ضروری معماری است مانند صندوق های پست، تانک آب، چراغ های روشنایی و خطوط اتصالی است. این ساختمان نظام جدیدی را ارائه می دهد که کنترلی از بالا دست بر خود نداشته و پر از هرج و مرج است.

زیباترین خانه ها در تاریخ سینمای جهان جلوه متفاوتی لز معماری را به شما نشان می دهد!

ساختمان J. EDGAR HOOVER، واشینگتن دی سیزمانی که سازمان اف بی آی در سال ۱۹۷۴ کامل شد، ساختمان J. Edgar Hoover مبلغ ۱۲۶ میلیون دلار  برای ساخت این پروژه هزینه کرده است و رکورد گرانترین ساختمان دولتی را دارا است. سالها پیش این ساختمان، بنای زیبایی بوده و این ایده را تقویت می کند که مکانی برای آژانس دولتی مستقل و قدرمند است. با این حال در سال ۲۰۰۶، موسسه معماران آمریکا در مورد این ساختمان نازیبا نوشت " این بنا قدرت متکبر محله زشت و بد ترکیب است."

ساختمان M16، لندن، انگلستانچه نکته ای در مورد سازمان های اطلاعاتی دولتی وجود دارد که موجب طراحی بد آنها می شود؟ ستاد سرویس اطلاعات مخفی انگلیس، همواره در صدر زشت ترین ساختمان های دنیا قرار دارد. طراحی آن خیلی .... جالب است!

لوکس ترین خانه های دنیا، ۱۰ اقامت گاه رویایی را ببینید!

کلیسای شهری لیورپول، لیورپول، انگلستانزمانی که این کلیسا در سال ۱۹۶۷ افتتاح شد، کاشی های موزاییکی آن شروع به افتادن کرده و سقف اش هم چکه کرد. تصور کنید که اولین تاثیر کلیسای تازه تاسیس چقدر وحشتناک بوده است. حتی مناره های آن هم مردم را به خود دعوت نکرده است.

برج مخابراتی ZIZKOV ، پراگ، چک اسلواکیمجسمه های کوچکی را ببینید که گویا از این برج فرستنده ۷۰۰ فوتی در حال بالا رفتن هستند. این برج مخابراتی ظاهری شبیه موشک هوایی هم دارد که ظاهری زشت به آن داده است!

تئاتر مکانیک MORRIS A.، بالتیمور، مریلندشهر بالتیمور تئاتر مکانیک موریس را در سال ۲۰۱۵ ایجاد کرد، ولی به مدت ۱۰ سال است که متروکه باقی مانده است. 

کمی روحیه تان را تغییر دهید: ۱۰ هنل معروف دنیا با پشت بام های باورنکردنی!

THE ASCENT، COVINGTON، کنتاکیاگر از هر کسی در مورد این بنای زشت بپرسید، می گوید ساختمانی است که از این سو به آن سو حرکت می کند! منتقدان معمار این پروژه را مورد نقد قرار می دهند. این فرم کار در تعدادی از کارهای دیگر او هم دیده می شود.

پروژه موسیقی EXPERIENCE، SEATTLE، واشینگتنمعمار آوانگارد Frank Gehry  می داند که پروژه موسیقی EXPERIENCE، موزه موسیقی راک برای چشم خوشایند به نظر نمی رسد." من بناهای زیادی را نگاه کردم و به نظرم زشت آمدند. در واقع بیشتر آنها!"

کتابخانه ملی، MINSK، بلاروساین ساختمان از ۸ مثلث تشکیل شده و با ۲۳ پنل شیشه ای که دارد، مانند یک کابوس هندسی در شب به نظر می رسد! نور آن در شب به شکل ال ای دی هایی وجود دارد که رنگ های آن تغییر می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: چیدانه