همیشه با کمترین هزینه می توان جذاب ترین و منحصر به فرد ترین وسیله ها را برای خود تهیه کرد. آموزش ساخت میز جلومبلی ساده و ارزان اما بسیار زیبا را در این مطلب از دست ندهید.

وسایل مورد نیاز ساخت میز جلو مبلی چهار عدد جعبه چوبی (خودتان هم می‌توانید این جعبه‌ها را بسازید.)چهار عدد پیچ سه سانتی‌متری (اگر چوب جعبه‌ها نازک است از پیچ ۱۶ میلی‌متری استفاده کنید.)کاغذ سنباده ۱۲۰ و ۲۴۰پرایمر چوب روغن پرداخت (می‌توانید از هر نوع روغنی استفاده کنید.)قلم‌مودریل مته مخصوص سوراخ مسطح.

در ابتدا باید جعبه‌ها را سنباده بزنید تا راحت به‌هم بچسبند. قبل از انتخاب جعبه‌ها باید این نکته را مد نظر داشته باشید که ابعاد همه‌شان کاملا یکی باشد تا در انتها کار تمیزی از آب درآید. اگر از جعبه آماده استفاده نمی‌کنید و خودتان چوب‌ها را برش می‌دهید با دقت قطعات آن را اندازه‌گیری کنید. حال تصمیم‌گیری کنید جعبه‌ها چگونه کنار هم قرار بگیرند و چه مدل میز جلومبلی را بیشتر می‌پسندید.

بهتر است قبل از شروع به این فکر کنید که دوست دارید جعبه‌ها را روغن بزنید یا به رنگ دیگری برای میز جلومبلی خود فکر می‌کنید؛ زیرا اگر روغن یا رنگ را در ابتدا به تمام قسمت‌های جعبه بزنید، مطمئن می‌شوید تمام قسمت‌های میز شما به طور یک‌دست کاور شده است.

پس از رنگ‌آمیزی و خشک شدن جعبه‌ها، آنها را به صورت دلخواه در کنار هم قرار دهید. جاهایی که قرار است  به هم متصل شود را با دریل سوراخ کرده و سپس با میخ مناسب به هم متصل کنید.

اگر تمایل دارید میز جلومبلی خود را راحت جابه‌جا کنید، می‌توانید با متصل کردن یک صفحه چوبی یکدست بر پایین جعبه‌ها و اتصال پایه‌های چرخدار به کف به‌راحتی آن را جابه‌جا کنید. این پایه‌ها را هم می‌توانید از ابزار‌آلات‌فروشی‌ها تهیه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: مجله منزل 

===========================================================

جهت درج رپورتاژ آگهی خود در بخش "تازه های صنعت ساختمان" با شماره 09122204073 تماس حاصل فرمائید

یسپار | نیازمندی های صنعت ساختمان