مدیر طرح و توسعه شرکت صدر فولاد خرم‌آباد گفت: سالانه 200 هزار تن میلگرد در لرستان تولید می‌شود.

علی فتح‌الهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: شرکت صدر فولاد خرم‌آباد سالانه 200 هزار تن میلگرد تولید می‌کند و هم اکنون به دلیل تحریم و رکود حاکم بر کشور فقط با 30 درصد ظرفیت مشغول به کار است.

وی با بیان اینکه این شرکت در سال‌های گذشته 24 ساعت و در 3 شیفت تولید داشته است و تولیداتش با بالاترین کیفیت در کشور عرضه می‌شود، افزود: هم‌اکنون به دلیل مشکلات نقدینگی امکان خرید کامل سرمایه در گردش و مواد اولیه فراهم نیست.

فتح‌الهی تصریح کرد: البته این مشکل با تخصیص 90 میلیارد تومان منابع مالی به شرکت قابل حل است و می‌توانیم اشتغال موجود را حفظ و توسعه دهیم.

مدیر طرح و توسعه شرکت صدر فولاد خرم‌آباد با اشاره به اینکه هم اکنون 200 نفر در این شرکت مشغول به کار هستند، افزود: همه افراد این شرکت بومی هستند و البته به دلیل مشکلات این شرکت 20 نفر تعدیل نیرو داشته‌ایم.

فتح‌الهی یادآور شد: شرکت صدر فولاد خرم‌آباد طرح توسعه‌ای دارد که این طرح شامل احداث کارخانه، احیاء، ذوب، ریخته‌گری و نورد است که ظرفیت آن 1.5 میلیون تن فولاد در سال و اشتغالزایی مستقیم 1500 نفر و غیرمستقیم 10 هزار نفر است.

وی بیان کرد: حجم سرمایه‌گذاری طرح توسعه 500 میلیون یورو با ورود سرمایه‌گذار خارجی انجام خواهد شد.

فتح‌الهی اضافه کرد: جواز ظرفیت 1.5 میلیون تن طرح توسعه این شرکت از سازمان صنعت معدن صادر شده است و باید جزو پروژه‌های ملی قرار گیرد نه به خاطر اختصاص منابع مالی چراکه منابع این طرح از طریق سرمایه‌گذار تأمین می‌شود بلکه به خاطر صدور ضمانت‌نامه‌های ورود سرمایه‌گذار خارجی توسط بانک مرکزی است.