تاریخچه پیدایش ترمووود در صنعت چوب

چوب یکی از اولین موادی است که بطور طبیعی و فراوان در دسترس بشر قرار داشته است .از این روتاریخ استفاده از آن به زمانهای خیلی دور می رسد .با آنکه انسان اولیه پناهگاه زندگی خود را از غارنشینی آغاز کرد ولی از چوب پیش از سایر مواد استفاده نمود .

در فنلاند گونه های مورد مصرف تیمار حرارتی (ترمووود) شامل کاج ، نوئل ، توس ،صنوبر هستند .به علاوه یکسری تجربیاتی نیز در مورد تیمار کاج رادیاتا ، زبان گنجشک ، لاریکس ، توسکا ، راش و اکالیپتوس بدست آمده است .
قرن ها است که ثابت گردیده است سوزاندن سطح چوب درآتش ، آن را برای استفاده در فضای بیرونی مقاوم تر می کند .وایکینگ ها این روش را در سازه های بیرونی استفاده می کردند .اولین بار تیمار حرارتی چوب در دهه ۱۹۳۰ بطور علمی مورد مطالعه قرار گرفت .عمیق ترین و جامع ترین کار پژوهشی را انجمن ترموود فنلاند به اجرا در آورد ترمووود با استفاده از روشی که توسط انجمن ترمووود فنلاند پدید آمده تولید می گردد .فرایند تیمار حرارتی (ترمو)چوب یا ترمووود در مقیاس صنعتی را انجمن ترمووود فنلاند با همکاری صنایع محصولات چوبی فنلاند بوجود آورده است و مجوز فرایند ترمووود به اعضای انجمن ترمووود فنلاند اعطاء شده است .

برخی از ویژگی های ترمووود یا چوب ترمو

دوام بالا و ثبات ابعاد

پس از تیمار حرارتی (فرآیند ترمو)، درصد رطوبت چوب به %۶-۴ کاهش یافته و چوب دارای ویژگی به نام ( تعادل رطوبتی ) می گردد که در نتیجه جذب رطوبت و تبادل حرارت چوب و محیط اطراف در آن به شکل قابل توجهی کاهش می­یابد که این امر تأثیر خاصی در ثبات ابعاد، کاهش ترک خوردگی و افزایش قابل ملاحظه خواص عایق بودن الوارهای چوب ترمو (ترمووود) ایجاد می نماید.


ترمووود مقاوم در برابر پوسیدگی و حمله حشرات

به دلیل شکستن و تجزیه همی سلولزها ( زنجیره قندی ) در چوب ترمو شده باکیفیت عالی، این محصولات منبع مغذی برای حشرات و قارچ های مولد پوسیدگی چوب نخواهند بود.


فاقد صمغ، خلوص و یکنواختی

هنگامی که الوارهای چوبی تحت عمل آوری ترمو قرارمی گیرند، رزین ومواد مضر آن مانند فرمالدهیدها حذف می گردند، باکتری ها کشته می شوند و سبب تولید ماده ای خالص و استریل برای کاربردهای مختلف بیرونی و داخلی می گردند. با ایجاد رنگی یکنواخت در سراسر الوار چوب زیبایی خاصی به آن نیز می بخشد.

چگونه ترمووود مناسب را انتخاب کنیم :

برای انتخاب چوب نما ، چندین نکته باید مدنظر قرار گیرد :


۱- ضخامت پروفیل

حداقل ضخامت پروفیل در ترمووود دو سانتی متر است و ضخامت کمتر از این عدد پیشنهاد نمیشود ، مشخص است که بسته به طراحی ممکن است از ضخامت های بیشتر استفاده شود.

۲- تراکم ترمووود

هرچه تراکم چوب ترمو بالاتر باشد ، مقاومت آن بیشتر است ، دقت داشته باشید که وزن چوب ترمو معمولا بسیار کمتر از چوب های معمولی است خصوصا در گونه های سوزنی برگ و چوب نرم.

سیستم نصب ترمووود :

عموما نصب چوب ترمو به دو صورت زیر سازی چوبی و یا استفاده از کلیپس میباشد ، که در حالت اول زیرسازی چوبی به صورت عمود بر پروفیل های چوب نما اجرا میگردد و توسط پیچ های استاندارد ضد زنگ ، پروفیل های ترمووود بر روی زیرسازی نصب میشود و در حالت دوم زیرسازی به وسیله آهن کشی و یا پروفیل گالوانیزه انجام میگیرد و چوب های ترمو نهایی توسط کلیپس به زیرسازی متصل میگردند

مزیت حالت دوم نسبت به حالت اول عدم دیده شدن پیچ در نمای چوبی بوده و از معایب آن قیمت بالاتر نسبت به حالت اول میباشد .

 

 

 

مطالب مرتبط درباره ترمووود


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع:رهاوود