مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کردستان گفت: مسکن از عمده‌ترین مشکلات و نیازهای قشر محروم و کم درآمد و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، قنبر موسی نژاد در جلسه با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری که با حضور مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور، مدیر کل راه و شهرسازی و مدیر کل بنیاد مسکن استان کردستان برگزار شد، بیان کرد: یکی از خدمات ماندگاری که این نهاد به مددجویان خود ارائه می‌دهد تامین مسکن مناسب برای خانواده‌های فاقد مسکن است.

وی افزود: یکی از مشکلات اساسی که در حوزه ساخت و تامین مسکن مددجویان وجود دارد عدم اعتبارات کافی جهت تامین زمین مسکونی مورد نیاز است که در این راستا نیازمند جدی همکاری سازمان‌های مرتبط هستیم تا با واگذاری زمین مناسب از سوی این ارگان‌ها ساخت آن توسط این نهاد صورت گیرد.

مدیر کل کمیته امداد امام کردستان عنوان کرد: متأسفانه با وجود همه تلاش‌های انجام شده مشکل مسکن همچنان از عمده‌ترین مشکلات و نیازهای قشر محروم و کم درآمد و مددجویان تحت حمایت این نهاد است و یکی از  دغدغه‌ها و برنامه‌های اساسی کمیته امداد امام خمینی(ره) تأمین مسکن برای نیازمندان است.

موسی نژاد با اشاره به سفر رئیس کمیته امداد به کردستان و اختصاص ۱۰ میلیارد ریال اعتبار جهت حل مشکلات محرومان، گفت: بخشی از این اعتبارات جهت تامین هزینه تعداد  ۲۸ واحد مسکونی مددجویی است که تحقق این امر موجب خانه‌دار شدن این خانواده ها می‌شود.

وی با بیان اینکه میانگین هزینه تامین هر واحد مسکونی مددجویی ۵۰۰ میلیون ریال است، بیان کرد: تمامی ساخت و سازهای واحدهای مسکونی با نظارت و تلاش کارشناسان حوزه مسکن این نهاد صورت می‌گیرد و در این راستا کیفیت بالای واحدهای مسکونی مورد توجه قرار دارد تا مسکن مناسب در اختیار مددجویان قرار داده شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کردستان با اشاره به اینکه ۸۰ درصد از محرومان استان در روستاها زندگی می‌کنند، بیان کرد: طی چند سال گذشته از ۴۰ هزار واحد مسکونی مقاوم شده در روستاهای استان، تعداد هفت هزار واحد مسکونی اختصاص به مددجویان این نهاد دارد و امید است با همکاری بیشتر بنیاد مسکن در این راستا تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی گفت: کمک به مقاوم سازی بافت‌های مسکونی فرسوده روستایی با هدف تامین مسکن و سرپناه  مناسب برای مددجویان، همچنین کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از حوادث غیر مترقبه و ترغیب خانواده‌ها به سکونت در روستا و جلوگیری از مهاجرت به شهرها و مشکلات عدیده مرتبط صورت می‌گیرد.

موسی‌نژاد اظهار امیدواری کرد که با همکاری و تعامل‌های صورت گرفته شده این نهاد با مسئولان و مدیران استانی، بتوانیم بخشی از نیاز محرومان را در حوزه مسکن مرتفع کنیم.