saze

سازه“ال اس اف”سازه ای پیش ساخته و بسیار کم وزن است که بر اساس طرح معماری ساختمان ،در محل کارخانه تولید شده و در محل ساختمان با استفاده از(بولتها پیچ های سر مته ای ، و سایر اتصالات) نصب و بر پا خواهد شد.این سازه ها که از ورق گالوانیزه با عرض پروفیل متغیر(معمولا 89 تا 308 میلی متر) تولید میشوند به عنوان جایگزین سازه های فلزی یا بتنی موجود یا هر نوع هایل دیگری میباشد؛ که در ساختمان سازی به کار برده میشود. اگر چه در نگاه اول این سازه مدرن و جدید و امروزی به نظر میرسد ولی تاریخچه استفاده از فلزات سرد نورد شده در ساختمان به بیش از صد سال پیش در آمریکای شمالی و انگلستان میرسد.

در این مقاله قصد داریم بعد از مقدمه کوتاهی درارتباط با زلزله و دلایل مهم بودن توجه به آن ، به قیمت خانه پیش ساخته ال اس اف ضد زلزله و نیز دلایل مهم بودن گسترش این نوع ساختمان ها بپردازیم. از وجه علمی جابجایی لایه های زیری پوسته زمین و برخورد لایه ها با یکدیگر باعث آزاد شدن انرژی بسیاری می شود که به سبب آن زلزله به وجود می آید. کشور ایران شرایط جغرافیایی ویژه ای دارد ، در کمربد زلزله کره زمین و روی گسل ها واقع شده است و از مکان هایی است که هر لحظه امکان لرزش زمین در آن وجود دارد. از گذشته تا به حال زمین لرزه های کوچک و بزرگ زیادی این خاک را لرزانده است و در بعضی موارد خسارات مالی و جانی جبران ناپذیری زیادی به بار آورده است .مردمان ما نیز خاطرات خیلی تلخی از این زلزله ها دارند.

اگر به دنبال خرید این نمونه سازه  هستید و بدنبال قیمت سازه ال اس اف می باشد به سایت فامکو سازه  بعنوان نمایندگی سازه ال اس اف مراجعه کنید.

 

 مقایسه سازه ال اس اف با سازه بتنی
کدام سازه استحکام بالاتری دارد؟

 مقایسه سازه ال اس اف با سازه بتنی

با توجه به نتایج جدول و نمودار فوق نتایج زیر قابل استدلال می باشند:

  • سازه ال اس اف LSF سرعت اجرای آن بسیار بالاتر از سازه بتنی و فولادی می باشد.
  • یکی از دلایل سرعت بالای اجرای ال اس اف LSF این است که سه عملیات اجرایی متمایز در اسکلت بتنی و فولادی در یک عملیات توسط یک اکیپ اجرایی در سازه ال اس اف LSF انجام می شود.
  • یکی دیگر از دلایل سرعت اجرای بالای ال اس اف  LSF این است که بسیاری از عملیات سوراخکاری، برشکاری و جاپیچ گذاری ها توسط دستگاه های اتوماتیک فرمینگ از قبل در کارخانه انجام می گیرد و در نتیجه عملیات ساخت در محل پروژه نداریم.

در کل اگر بخواهیم از این مقاله نتیجه گیری کنیم، باید بگوییم سازه ال اس اف LSF ، قیمت تمام شده آن از سازه بتنی و فولادی ارزان تر تمام می شود. همچنین سرعت اجرای بالایی داشته و این امر منجر به بازگشت سرمایه سریعتر کارفرمایان می گردد. همچنین در فاز سازه ای کار شامل اسکلت، تیرچه ریزی و دیوار چینی اکیپ های کمتری حضور دارند و این به آرامش پروژه و سرعت پروژه کمک می کند.

 


پایان مطلب


 

 

 

بیشتر بدانیم

 

نوشته های مرتبط

Bespar Reportaj Services
مشاوره رایگان