تصویر شماره نحوه تعویض کاغذ دیواری
معماری و دکوراسیون

 

 

تعویض کاغذ دیواری

برای راحت‌تر کندن کاغذ دیواری از روش زیر استفاده کنید تا آسیب کمتری به دیوار وارد شود:

1- وسایل تزیینی روی دیوار را بردارید. مبل‌ها را از اتاق خارج و اگر امکان این کار نیست، همه آن‌ها را در وسط اتاق جمع کنید و  روی آن‌ها نایلون یا پارچه بزرگ بکشید.

2- بیشتر کاغذ دیواری‌های جدید به صورت خشک از دیوار کنده می‌شوند و نیازی به بخار یا مواد شیمیایی نیست. برای امتحان کافیست با کاردک از گوشه دیوار به آرامی با زاویه 455 درجه شروع به کندن کنید تا با کمی دقت کاغذ دیواری به صورت ورقه‌ای ور بیاید. در صورتی که کاغذ تکه‌تکه و خرد شود، لازم است از آب یا مواد شیمیایی استفاده کنید.

3- به آرامی با کاردک یا ترجیحا ابزار مخصوص این کار که در اکثر ابزار‌ فروشی‌ها موجود است و مانع خراش‌های عمیق و آسیب  به دیوار می‌شود، روی کاغذ دیواری را خراش دهید.

4- یکی دو قسمت از کاغذ دیواری را با یک اسفنج یا غلتک رنگ که در آب‌گرم یا مخلوط آب‌گرم و مواد شیمیایی فرو برده‌اید،  خیس کنید. بگذارید رطوبت نفوذ کند بعد کاغذ دیواری را از دیوار جدا کنید. آب‌گرم چسب را شل و کارتان را راحت‌تر می‌کند.

5- از درز کاغذ دیواری شروع کنید. یک کاردک پهن زیر لبه کاغذ دیواری بگذارید تا کندن آسان‌تر ‌شود.

6- باتوجه به مدتی که کاغذ دیواری روی دیوار مانده و چسب مصرفی ممکن است تا شل شدن چسب احتیاج شود دیوار را چند  بار مرطوب کنید. اگر باز کندن مشکل بود، بار دیگر آن را خیس و مدتی به حال خود رها کنید. تکه‌های کوچک را با سمباده جدا کنید و جای آن را رنگ بزنید.

7- بعد از تمام شدن کار، بگذارید دیوار کاملا خشک شود و بعد با محلول آب و TSP دیوار را شستشو دهید. این کار باعث  کنده‌شدن چسب و صاف شدن سطح دیوار می‌شود تا برای کاغذ دیواری جدید آماده شود. اگر قصد رنگ‌ کردن دارید، قبل از آن دیوار را سمباده بزنید.

8- یکی از بهترین شیوه‌ها برای راحت کندن کاغذ دیواری آن است که با کمک دستمال و محلول سرکه و آب به مقدار مساوی روی کاغذ دیواری را خیس کنید و با دستمال آن قدر روی کاغذ دیواری بکشید تا براحتی و بدون آسیب زدن به دیوار از آن جدا شود.

 

چگونه دیوار را برای حاشیۀ کاغذ دیواری آماده کنیم؟

آماده کردن دیوارها به هنگام نصب حاشیه کاغذ دیواری بسیار اهمیت دارد! آماده سازي صحیح دیوارها به تضمین پایبندی کاغذ دیواری کمک میکند و نتایج بهتر و پایدارتري را ارائه خواهد داد. کاغذ دیواری زمانی خوب می چسبد که براي دیوارهای تمیز و نرم به کاربرده شود.        

مرحله اول :

ترك ها و حفره هاي روی دیوار را با بتونه بپوشانید، به محض خشک شدن، بتونه را سنباده بزنید تا نرم و هموار شود.

مرحله دوم :

دیوارها را با محلول آب و صابون ملایم شستشو دهید، اینکار هرگونه پس مانده روي دیوار را برطرف میکند!. دیوار را شستشو داده و اجازه دهید تا خشک شود.

مرحله سوم :

هرگونه آلودگی را با ترکیب آب و مایع سفید کننده برطرف کنید. محلول باید با نسبت هر یک واحد سفید کننده، 10 واحد آب باشد.به هنگام استفاده از سفید کننده، از دستکش استفاده کنید! سپس با آب شستشو داده و منتظر بمانید تا خشک شود.

مرحله چهارم :

اگر دیوار پر از دست انداز و نا همواري است، بوسیلۀ کاغذ سنباده درشت دیوار را سنباده بزنید تا صاف و هموار شود.

مرحله پنجم :

بوسیلۀ یک کارد بتونه، هرگونه رنگ خشک شده اي که چکه شده را خراش دهید.

مرحله ششم :

گرد و غبار باقی مانده روي دیوار را با جارو برطرف کنید.

مرحله هفتم :

اگر رنگ دیوار کهنه است،یک لایه آستر آکریلیک یا سیلر(آستر رنگ) به کار ببرید.حاشیه های کاغذ دیواری به آستر بهتر از رنگ کهنه می چسبند!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : سایت پردیس پایتخت

 

 

 

======================================

درج رپورتاژ آگهی دائمی شرکتها در بخش "تازه های صنعت ساختمان" سایت بسپار | رسانه صنعت ساختمان

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

تبلیغات      مراحل توليد موزاییک به شرح زیر می باشد:  1)آماده كردن مصالح : الف ) سنگ ريزه (‌ريگهاي رنگي ):  پس از استخراج سنگها از معادن مختلف آنها را به كارخانه آورده و ...

مراحل توليد موزاییک