پانل گچی کناف معمولی و مقاوم در برابر رطوبت و حریق 1

 

بررسی انواع پنل گچی کناف

قبل از اینکه به بررسی انواع پنل گچی کناف بپردازیم لازم است اشره ا به تعریف پنل گچی کناف داشته باشیم.  گاهی در میان مردم پنل‌های گچی کناف را گچ برگ نیز می‌نامند. به طور کلی پنل‌های روکش‌دار گچی کناف در چهار نوع تولید و به بازار عرضه می‌گردند:

الف. پنل معمولی (RG: Regular)

ب. پنل مقاوم در برابر رطوبت (MR: Moisture Resistant)

ج. پنل مقاوم در برابر حریق (FR: Fire Resistant)

د. پنلمقاوم در برابر آتش و رطوبت (FM: Fire and Moisture Resistant)

 

لینک پیشنهادیصادرات پانل گچی

 

  • پنل گچی ساده (معمولی) (RG: Regular):

پنل‌های گچی ساده یا RG  به طور کلی در ساخت و ساز خشک کناف (مثل پارتیشن‌ها یا دیوارهای جداکننده کناف، دیوارهای پوششی (لاینینگ) و سقف‌های کاذب کناف در محیط‌های خشک و بدون خطر حریق مورد استفاده قرار می‌گیرند. این صفحات دارای روکش با رنگ کرم بوده و در راستای محور میانی پشت آن  مهر آبی کلمه کناف Knauf  به صورت لاتین چاپ شده است.

  • پنل گچی مقاوم  برابر رطوبت (MR: Moisture Resistant):

صفحاتی هستند که گچ تشکیل دهنده آنها با مواد مقاوم در برابر رطوبت ترکیب شده و برای محیطهای مرطوب مناسب می‌باشند. پنل‌های گچی MR برای آشپزخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی و سایر محیطهای نمناک مورد استفاده قرار می‌گیرند. این صفحات دارای کاغذ سبز رنگ بوده که در امتداد محور میانی آنها مهر آبی کناف (Knauf) به صورت لاتین چاپ شده است.

  • پنل مقاوم در برابر حریق (FR: Fire Resistant):

 گچ برگ مقاوم در برابر حریق (Fire Resistance gypsum board) را گچ برگ با پیوستگی بهبود یافته برای دمای بالا نیز می گویند. در هسته گچی این گچ برگها از الیاف شیشه برای افزایش مقاومت در برابر حریق استفاده می شود. از این پنل های گچی برای پوشش سازه فولادی ساختمان های بلند مرتبه و سایر محل های که نیاز به محافظت در برابر حریق وجود دارد، استفاده می گردد. کاغذ کرافت پوشش گچ برگ مقاوم در برابر آتش به رنگ صورتی است.

  • پنل گچی مقاوم در برابر آتش و رطوبت (FM: Fire and Moisture Resistant):

صفحاتی هستند که در گچ تشکیل‌دهنده آن الیاف شیشه و مواد مقاوم در برابر رطوبت قرار دارد. پنل‌های گچی FR (مقاوم در برابر حریق و رطوبت) در مکان‌هایی که توام با رطوبت ممکن است مقاومت در برابر حریق مورد نیاز باشد، استفاده می‌شوند، این پنل‌ها دارای روکش سبز بوده و در راستای محور میانی پشت خود مهر قرمز کناف (Knauf)  به صورت لاتین چاپ شده است. علاوه بر آنچه گفته شد پنل‌های گچی کناف دارای ویژگی‌های فیزیکی متفاوتی می‌باشند.

 

بهترین مارک کناف در ایران

تولید کناف در ایران با برندهای مختلفی در بازار فعالیت دارند. انتخاب یک برند در میان بهترین ها با وجود تعدد آن دشوار است. اما می توان به نام هایی مثل کناف ایران و آکس و … اشاره کرد

 

لینک پیشنهادیصادرات مصالح ساختمانی

 

 


پایان مطلب


 

 

لینک های مرتبط

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

Bespar Reportaj Services
مشاوره رایگان