محتوا چیست چرا تولید محتوا محتواسازی می کنیم 1

چرا به بازاریابی محتوایی نیاز داریم؟

چگونه اطمینان پیدا می کنید که بازاریابی کسب و کار شما به بهترین نحو ممکن در حال انجام است؟ یک روش مهم این است که استراتژی بازاریابی فعلی خود را حفظ کنید، البته این در شرایطی است که جلوتر از منحنی نباشید. شما اولین و آخرین کسی نیستید که در فیس بوک تبلیغ می کند. کسب و کار خود را در لبه منحنی نگه دارید تا مرتبط تر، موثر تر، کارآمدتر باقی بمانید. در دنیای امروز این معنا در بازاریابی محتوا تفسیر می شود و به همین دلیل است که ما در این راهنما به شما توضیح خواهیم داد که چرا بازاریابی محتوا مهم است و باید در چه قسمت هایی تمرکز داشته باشید.

 

خرید رپورتاژ آگهی، یکی از مناسب ترین راهکارهای بازاریابی محتوایی ست. در لینک ایده تولید محتوا به ایده های متنوعی باری تولید محتوا اشاره شده.

 

چرا کسب و کار شما نیاز به بازاریابی محتوا دارد؟

چرا تولید محتوا می کنیم

بازاریابی محتوا چیست؟

اگر از 10 متخصص بازاریابی محتوا بخواهید تا در زمینه کاری خود را تعریف کنند، شما ممکن است 10 تعریف منحصر به فرد را دریافت کنید، اما همه آنها به مفهوم اصلی اشاره خواهند کرد.

بازاریابی محتوا یک استراتژی بازاریابی است که به منظور ایجاد ترافیک جدید ( و البته مشتریان جدید) برای کسب و کار شما انجام می شود، فرآیند بازاریابی محتوا شامل ایجاد، انتشار و توزیع محتوا می شود که به منظور تحت هدف قرار دادن مخاطبان مورد نظر انجام می شود.

بازاریابی محتوا همیشه با استفاده از شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها، فیلم ها و کتاب های الکترونیکی و سایر ابزارهای قابل دانلود و یا تعاملی انجام می شود که برند و تخصص شما را با خریدار ایده آل شما به اشتراک می گذارد.

یک مثال از بازاریابی محتوایی

فرض کنیم شما یک مربی خصوصی هستید و شغلی که دارید در یک سال گذشته مورد توجه قرار گرفته است. شما هنوز به دنبال افزایش تعداد مشتریان خود هستید، بنابراین شروع می کنید و یک وبلاگ می سازید و 2 تا 3 پست بهینه سازی شده با کلمات کلیدی را می نویسید که چگونگی دست یابی به تناسب اندام، غذا خوردن مناسب و کاهش وزن را توضیح می دهد. این پست ها به مرور زمان در موتورهای جستجو قرار می گیرند و رتبه بندی می شوند، مردم شروع به سرچ کردن می کنند و به وبلاگ شما می رسند، از وبلاگ شما بازدید می کنند و پست های تخصصی شما را می خوانند و برای یادگیری هر هفته به وبلاگ شما سر می زنند. در حالی که برخی از این افراد تصمیم می گیرند که به تنهایی تغییراتی را ایجاد کنند، برخی دیگر تصمیم می گیرند که برای انجام کارهای خود به یک مربی متخصص اعتماد کنند و از شما مشاوره رایگان دریافت می کنند و در نهایت برای یکی از برنامه های آموزشی شما ثبت نام می کنند.

بازاریابی محتوایی مانند مثالی که در بالا ذکر شد، یکی از موثرترین راه ها برای هدایت کاربران به صفحات داخلی است که تقریبا در هر کسب و کاری مورد نیاز است.

هنوز متقاعد نشده اید؟

بازاریابی محتوایی

در اینجا 10 دلیل کامل برای شروع تولید محتوای تخصصی برای شرکت شما ارائه شده است:

 

  1. با بازدیدکنندگان خود اعتماد ایجاد می کنید

همانطور که در بالا اشاره شد، مربی خصوصی برای جلب اعتماد خوانندگان آنلاین خود از تخصصی که داشت استفاده کرد. هر چه محتوای بیشتر برای مخاطبان مورد نظر خود ایجاد و به اشتراک بگذارید، واضح تر می شود که شما در زمینه خود متخصص هستید. مردم به متخصصان اعتماد دارند و آنها را برای کمک به حل مشکلاتشان استخدام می کنند.

  1. ایجاد شناخت و آگاهی در مورد برند

بازاریابی با برندسازی

بیایید صادق باشیم، اکثر افراد در مورد شغل شما اطلاعاتی ندارند و زمان آن رسیده است که تغییراتی ایجاد کنید. اگر این تغییرات به درستی انجام شود می توانید بازاریابی محتوایی را برای افزایش فوق العاده ترافیک سایت خود استفاده کنید تا بتوانید از ترافیک پیوسته و با کیفیت و همچنین لینک های ورود به سایت خود بهره مند شوید و کاربران را در معرض برندی قرار دهید که قبلا شناختی از آن نداشته اند. شما قادر خواهید بود از طریق محتوای خود آگاهی بیشتری را ایجاد کنید و از محتوا برای نشان دادن مهارت های خود استفاده کنید.

برای مثال، شما ممکن است به کاربران یک سری فیلم های کوتاه 1 دقیقه ای را نشان دهید که در مورد استفاده بیشتر از تعطیلات آخر هفته در شهر می باشد. مخاطبان مورد نظر شما هر هفته در شهر و در کسب و کار محلی خود به فعالیت می پردازند و هر چه آنها بیشتر با شهر شما بیشتر آشنا شوند و محتوای متنی و تصویری شما را دوست داشته باشند احتمالا برای آشنایی بیشتر باز هم به سایت شما مراجعه می کنند و در نتیجه بازدید بیشتری پیدا خواهید کرد.

نکته: لازم نیست خودتان فیلم ها را بسازید. برای تولید این نوع محتوا می توانید از سفرهای روزنامه نگراران، وبلاگ نویسان و توریست ها و گردشگران استفاده کنید.

 

مطلب پیشنهادی :  یا ایده های خلاقانه در صنعت ساختمان و نحوه بازاریابی حرفه ای آشنا شوید 

 

  1. برای جستجوی ارگانیک (سئو) عالی است

بازاریابی با سئوی سایت

وقتی که شما مرورگر خود را باز می کنید و یک کلمه کلیدی یا عبارت را در گوگل تایپ می کنید، موتور جستجو تلاش می کند تا مناسب ترین اطلاعات را در مورد کلمه جستجو شده به شما تحویل دهد. هنگامی که شما محتوای مفید و ارزشمند را با کاربران دیگر به اشتراک می گذارید گوگل تشخیص می دهد که محتوای شما مفید بوده و اسپم نیست بنابراین در لیست نتایج خود رتبه بالاتری را تخصیص خواهد داد. تبلیغات کلیکی گوگل

الگوریتم های موتور جستجو همیشه در حال تغییر هستند اما تا زمانی که شما به طور مداوم محتوای سئو شده خود را ایجاد می کنید و مطالبی آموزنده (برای حل مشکلات یا پاسخ به سوالات کاربران) و مرتبط ( مرتبط با کلمه یا عبارت جستجو شده) را ارائه می دهید در مورتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهید داشت.

  1. بازاریابی محتوا منجر به رشد و افزایش فروش در کسب و کار شما خواهد شد

این دلیل بزرگی است، آنقدر بزرگ که باید به عنوان اولین دلیل بیان می کردیم، اما ما خواستیم بگوییم که شما نمی توانید اعتماد سازی و آگاه سازی را نادیده بگیرید. ما برای رسیدن به مخاطبان مورد هدف و در نهایت فروش محصولات به آنها به بازاریابی محتوایی اقدام می کنیم. بازاریابی محتوا افراد ناآشنا را قادر می سازد تا از طریق محتوای مفید و آموزنده شما محصولی که می خواهد را پیدا کند. این آگاه سازی شما در اکثر مواقع درست قبل از این است که کاربر حتی آماده خرید باشد. از محتوای با کیفیت بالا (مانند کتاب های الکترونیکی) در سایت خود استفاده کنید تا محصولات خود را برای خریدار بیشتر مجسم کنید. ما نیاز به فروش محصولاتمان داریم و بازاریابی محتوا روشی برای دستیابی به این هدف است.

 

  1. خریداران ایده آل را جذب کنید

تمام مواردی که در مورد آنها صحبت کردیم بسیار عالی هستند اما تعداد زیاد و غیر قابل قبولی از راهنمایی ها شما را به جایی نمی رساند، شما باید خریداران ایده آل را جذب کنید و یا وقت تیم فروش خود را تلف نکنید. زیبایی بازاریای محتوایی این است که در حالی که شما تخصص اثبات شده خود را در جهان توزیع خواهید کرد، تنها افرادی که واقعا به آنچه که شما می گویید علاقه دارند، کسانی هستند که محتوای شما را مشاهده کرده اند.

فقط افرادی که به رشته تخصصی شما علاقمند هستند می توانند جستجو کنند و نتیجه این جستجو هم خواندن وبلاگ شما خواهد بود. از بین این خوانندگان، فقط کسانی که واقعا به برند شما علاقه دارند صفحه ورد یا لندینگ پیچ شما را کلیک خواهند کرد. از بین افرادی که صفحه فرود را کلیک کرده اند فقط کسانی که واقعا از مطالب شما لذت برده اند و می خواهند به اطلاعات بیشتری دسترسی پیدا کنند فرم مورد نظر شما را با اطلاعات شخصی خود پر می کنند (برای دستیابی به کتاب الکترونیکی، مطالعه موردی، چک لیست، فیلم ها). شما لیست های زیادی را فیلتر کرده اید و تیم فروش شما فقط با بالاترین کیفیت از لحاظ زمانی، انرژی و هزینه کمتر محصولات را به فروش می رسانند. این روش بازاریابی محلی است.

  1. تعداد بازدیدکنندکان سایت بیشتر به معنی خریداران بیشتر می باشد

تلاش خود را برای بازاریابی محتوایی که استفاده نمی شود، هدر ندهید. در عوض اقدام به بازاریابی محتوایی کنید که بازدیدکننده را به خریدار تبدیل می کند. به طور کلی برای تبدیل بازدیدکننده به خریدار به سه مرحله اصلی آگاهی، بررسی و تصمیم گیری نیاز است. در توضیحات زیر شما می توانید به عنوان مثال نقش یک موسسه حقوقی مالیاتی را بازی کنید و مشتری شما هم باب نام دارد. توجه داشته باشید که محتوای ارائه شده در هر مرحله به شما کمک می کند تا بازید کننده را به سمت پایین قیف فروش هدایت کنید.

 

نحوه تبدیل بازدید کننده به مشتری سایت

در مرحله آگاهی، کاربری به طور مثال تازه متوجه شده است که نیاز به تبلیغات و خدمات بازاریابی اینترنتی دارد  او برای دریافت نتیجه مطلوب خود به گوگل مراجعه می کند و در مورد "راه های افزایش فروش" و یا "تبلیغات هدفمند" جستجو می کند. موتور جستجو کاربر را به سمت پست وبلاگ شما سوق می دهد که اتفاقا دارای عنوان " 5 روش برتر برای افزایش فروش" می باشد. در حالی که کاربر پست شما را مطالعه می کند راه حل های مشکل خود را یاد می گیرد و به شرکت شما اعتماد می کند. او به صفحه فرود (Landing Page) شما وارد می شود تا یک منبع دقیق تر را دانلود کند، کتاب الکترونیکی شما که دارای عنوان " 7 رازی که هر فروشنده باید بداند " را مشاهده می کند. تا اینجا شما تخصص خود را نشان داده اید و اعتماد کاربر را به خود جذب کرده اید.

کاربر یا متقاضی خدمات تبلیغاتی و بازاریابی اینترنتی حالا در مرحله بررسی قرار گرفته است و این جا جایی است که راه حل های مشکل خود را ارزیابی می کند. در این مرحله، وی قسمتی از فیلم های شما را تماشا کرده است که جزئیاتی در مورد اینکه چگونه می تواند فروش اینترنتی خود را بهیته تر کند  به وی ارائه می دهد و مطلب شما را که دارای عنوان "چطور در یک سال، میلیارد شدم" را بررسی می کند. در این مرحله تردیدی در ذهن کاربر باقی نمانده است و مطمئن است که شرکت شما یک منبع متخصص برای حل مشکل وی است.

با ورود او به مرحله تصمیم گیری، کاربر آماده ایجاد یک تغییر است. او در ابتدا می خواست مشکل تبلیغات اینترنتی خود را حل کند اما بعد از تحقیق دقیق تر در مورد گزینه های پیش رو، تصمیم به کمک گرفتن و ارتباط مستقیم برای سفارش خدمات با شما گرفته است. همسایه وی یک شرکت متمایز را به او به شدت توصیه کرده بود، اما بعد از مشاهده صفحه قیمت گذاری شما روی پشنهاد مشاوره رایگان شما کلیک می کند و به شما اطلاع می دهد.

تبریک تبریک تبریک 

کاربر به همین راحتی به مشتری جدید شما تبدیل شد. بازاریابی محتوایی به این کاربر کمک کرد تا کسب و کار شما را پیدا کند و به راحتی با شما قرارداد ببندد چرا که او قبلا بر اساس محتوا تصمیمش را گرفته تا شما را انتخاب کند.

  1. بازدید کنندگان شما محتوایی که دارید را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند

شما در زمینه کاری خود یک متخصص هستید و این بدان معناست که چیزهایی را می دانید که اکثر افراد دیگر نمی دانند. اگر محتوای شما یک مشکل مشترک را به روشی منحصر به فرد حل می کند یا یک بخش اطلاعات مهم را توزیع می کند، به احتمال زیاد سایر افراد مطالب شما را به اشتراک می گذارند تا به افراد دیگر کمک کنند تا به شما که یک متخصص با افکار مناسب هستید دست پیدا کنند. رسانه های اجتماعی بهترین روش برای دستیابی سریع کاربران به سایت شما از طریق موتورهای جستجو می باشد.

البته شما باید با هدف ایجاد مطالبی مفید که کاربران مایل به خواندن آن هستند اقدام به تولید محتوا کنید، اما اگر بتوانید محتوایی ایجاد کنید که کاربران به اشتراک بگذارند یک قدم جلوتر خواهید بود. هر چه افراد بیشتری از مطالب شما بازید کنند محتوای شما بهتر خواهد بود، همچنین ما در دوره عصر دیجیتال و موبایل زندگی می کنیم، یک پست هیجان انگیز ممکن است به اندازه کافی در دنیای اینترنت بچرخد تا بتوانید کاربرانی بیشتر از آنچه که تصور می کردید را بدست آورید.

  1. بازاریابی محتوا به کاربران انگیزه بازگشت دوباره به سایت را می دهد

وقتی محتوای مفید و آموزنده ای را در اختیار کاربران قرار می دهید شروع به ایجاد رابطه می کنید. شما به یک منبع قابل اعتماد تبدیل می شوید و کاربران به سایت شما باز می گردند. به عنوان مثال سایت MOZ و بخش بازاریابی آنلاین هفتگی Whiteboard Friday را انتخاب کنید. هر هفته آنها محتوای مفید و جذابی را در اختیار مخاطبان مورد هدف خود قرار می دهند و باعث می شود که خوانندگان هفته به هفته بیشتر برای مطالعه مطالب آنها از خود رغبت نشان دهند و به سایتشان باز می گردند. هر چه بیشتر بتوانید مخاطبان خود را درگیر کنید بهتر است. هدف این است که یک انجمن راجع به محتوای خود تشکیل دهید.

  1. ایجاد اعتبار برند (تخصص صنعت)

اعتبار نام و برند هر کسب و کار یکی از موارد مهمی است که ضرورت آن بر کسی پوشیده نیست. محتوای شما نشان می دهد که شما بهتر از بقیه توانایی انجام کار را دارید. مخاطبان هدف شما در حال دریافت پاسخ سوالات خود هستند. آنها فقط باید بدانند که شما بهترین راه حل را برای حل مشکل خاصی که دارند به آنها ارائه می دهید. اشکال ندارد که این موضوع را بارها و بارها به آنها نشان دهید، فقط با داشتن پست وبلاگ؛ ویدیو، کتاب و غیره می توانید نقش خود را به عنوان یک متخصص صنعت تقویت کنید، حتی کسانی که هرگز از خرید از شما دست برنداشته اند، بر اساس محتوایی که ارائه می دهید شما را به عنوان ابر قدرت حوزه خود می شناسند.

  1. ساخت بک لینک

وقتی که شما محتوای تخصصی تولید می کنید وب سایت های دیگر می خواهند در مطالب بیان شده خود به شما لینک بدهند. بسته به سایت لینک کننده، مخاطبان شما ممکن است 2، 5 یا حتی 100 برابر شوند. مزیت واقعی این کار این است که بک لینک سازی می شود و بک لینک هم یکی از معیارهای رتبه بندی موتورهای جستجو می باشد. اگر سایت های معتبری به شما لینک دهند و افراد بیشتری از طریق این لینک به سایت شما مراجعه کنند اتوریتی صفحه افزایش پیدا می کند. در حالی که الگوریتم های موتورهای جستجو فراتر از محدوده این پست نیست. ما به همین ترتیب یک مقاله عالی در مورد نحوه کار موتورهای جستجو را در اختیار شما قرار می دهیم. یکی  از مواردی که شما از آن یاد خواهید گرفت این است که چگونه بک لینک های مهم  مانند راه حل یک تکه از پازل موتورهای جستجو عمل می کنند.

نتیجه گیری اینکه چرا به محتوا سازی خوب نیاز داریم

این لیست دلایل اجرای بازاریابی محتوا برای کسب و کار شما را توضیح می دهد. صادقانه بگویم، دلیل شماره یک باید به طور واقعی انجام بگیرد که این کار با ارائه مطالب کارآمد صورت می گیرد و یکی از بهترین راه ها برای ایجاد آگاهی در مورد کسب و کار شما می باشد.

همیشه تاکتیک هایی وجود خواهد داشت که در مدت کوتاهی ترافیک سایت را افزایش می دهد. این روش ها همیشه وجود خواهند داشت اما به هیچ وجه تاثیری در کسب و کار شما نخواهند داشت. زمان و هزینه زیادی برای رشد و توسعه کسب و کارتان لازم است تا به جایی که قرار است برسید، بنابراین در حال حاضر بازاریابی محتوا بهترین سرمایه گذاری است که در سال های بعد می توانید نتیجه آن را مشاهده کنید.

 

 

 

 

 

 

 

پایان مطلب


 

 

لینک های مرتبط

 

 

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید