بازسازی خانه‌های قدیمی

پیش از بازسازی خانه‌های قدیمی و تغییر دکوراسیون آن در مورد نیازهای افراد خانواده و علایقشان فکر کنید و تمامی جوانب را در نظر بگیرید. معمولا بازسازی خانه‌های قدیمی به 4 دسته تقسیم می‌شوند.

بازسازی خانه‌های قدیمی به منظور ایجاد آسایش و آرامش بیشتر

این سبک از بازسازی ساختمان شامل تغییر یا تعمیر سیستم‌های سرمایش و گرمایش، ایجاد سیستم تهویه مطبوع، عایق کردن اتاق‌ها و پنجره‌ها با شیشه‌های دوجداره برای جلوگیری از ورود صدا، ایجاد سیستم‌های مدیریت هوشمند ساختمان، اجرای درب برقی و کرکره هوشمند می‌شود.

بازسازی خانه‌های قدیمی به منظور تعمیرات و جلوگیری از فرسوده شدن

این سبک از بازسازی شامل رفع رطوبت سقف و یا دیوارها، تعویض سیستم لوله کشی آب و یا سیستم برق‌رسانی به دلیل فرسودگی، رنگ آمیزی و لکه گیری با گچ و یا کاغذ دیواری، تقویت پی و سازه ساختمان، بررسی و تقویت اتصالات و لوله‌های سیستم فاضلاب، تعویض درب‌ها و پنجره‌های پوسیده و معیوب، تعمیر و استحکام‌بخشی سنگ نما و یا سیمان‌کاری اطراف بنا به منظور کاهش فرسایش ساختمان می‌باشد.

  •   بازسازی خانه‌های قدیمی

بازسازی خانه‌های قدیمی به منظور ایجاد فضاهای جدید

منظور از این سبک اضافه کردن بالکن به اتاق، ساخت فضایی برای سیستم سینما خانگی و تماشای فیلم، استفاده از فضاهای کوچک و تبدیل فضاهای بدون کاربرد به اتاق خواب، فضای ورزشی و یا دفتر کار، تقسیم کردن یک فضا به دو و یا چند اتاق یا تجمیع فضاها با یکدیگر، ایجاد کتابخانه و تغییر ابعاد حمام و سرویس‌های بهداشتی است.

  • بازسازی خانه‌های قدیمی به منظور صرفه جویی در انرژی

برای صرفه جویی در مصرف انرژی تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره‌های دوجداره PVC و ‎UPVC ، عایق کاری حرارتی در کف و دیوارها، اجرای سیستم گرمایش از کف، تامین برق خانه از صفحات خورشیدی و استفاده از سیستم زمین گرمایی برای سیستم سرمایش و گرمایش بسیار موثر هستند.

  • بازسازی خانه‌های قدیمی به منظور ایمنی و آمادگی

تمهیدات لازم برای افزایش ایمنی شامل طراحی و اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق و زنگ خطر، طراحی و اجرای سیستم‌های امنیت، دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن، طراحی و اجرای درب‌های ضد سرقت و احداث حفاظ سر دیوار و حفاظ پنجره و درب ورودی، طراحی و اجرای برق و روشنایی اضظراری می‌گردد.

مطلب پیشنهادی : تفاوت بازسازی ساختمان و اجرای دکوراسیون داخلی