آب بند و عایق کاری از چه محصولی استفاده کنیم 1

راهکار‌ رفع رطوبت و نم دیوار خانه

نم‌زدگی و رطوبت دیوارهای حمام، آشپزخانه، بالکن، سرویس بهداشتی و پشت بام یکی از مشکلات جدی است که ساکنین را کلافه می کند. راهکارهای ابتدایی که به ذهن هر فرد می‌فرستد، استفاده از روش‌های سنتی مثل قیر و یا ایزوگام است. اما دوران استفاده از این راهکارهای پرهزینه و پردرسر تمام شده است. چنانکه استفاده از قیر و ایزوگام خطرات احتمالی همچون سوختگی را در بر دارد و افراد عادی هم نمی‌توانند آن را اجرا کنند.

جایگزین ایزوگام و قیر

امروزه عایق‌های رطوبتی سیمانی جایگزین روش های فوق شده اند. این عایق ها که به عایق رطوبتی پلیمر سمنت معروف هستند، را شما می توانید به سادگی خودتان اجرا کنید. این محصول، دو جزئی نوعی لایه پوششی بوده که سدکننده نفوذ و عبور آب و رطوبت می‌باشد. جزء اول این محصول بصورت پودر خشک بوده که مخلوطی از مواد معدنی فرآوری شده و پلیمرهاي ویژه می‌باشد و جزء دیگر آن نیز بصورت مایع است که از ترکیب رزین‌های اصلاح و تقویت شده، تشکیل شده است.

یکی از تولیدکنندگان معروف این محصول، شرکت الوان است که محصول خود را با نام پلیمر سمنت الوان راهی بازار کرده است. این محصول را می توانیم در هر جایی که با مشکل نم و رطوبت مواجه هستیم، استفاده کنیم. از مشکل نم‌زدگی در سرویس بهداشتی و حمام گرفته تا آب بند و عایق کاری پشت بام، بالکن، استخر و هر مکان دیگری که نیاز به عایق کاری دارد، با اجرای این محصول امکان پذیر است.

 

اجرای ساده عایق پلیمر سمنت

یکی از مهمترین مزیت های این محصول، اجرای ساده آن است که با یک قلموی ساده قابل اجرا توسط افراد بدون هیچگونه تبحر و دانش خاصی است. همچنین ترمیم نقاط استفاده شده از این محصول نیز به سادگی پس از گذشت سال ها هم به سادگی امکان پذیر است، به مانند اجرای رنگ جدید بر روی رنگ قدیمی یکی دیوار!

164197101861de7d4aada14 main

اما مزایای عایق رطوبتی پلیمر سمنت الوان نسبت به روش های سنتی و یا موارد مشابه به همینجا ختم نمی شود. قیر و ایزوگام در سرما دچار ترک و شکست می‌شود و همچنین قیر در گرما جریان پیدا کرده و اصطلاحا شل می شود و خاصیت مکانیکی خود را از دست می دهد که عایق رطوبتی پلیمر سمنت الوان این مشکل را حل نموده است.

همچنین پلیمر سمنت الوان فشار مثبت و منفی آب را تحمل می کند؛ قابلیتی که در قیر و ایزوگام بسیار ضعیف می باشد.

 

توانایی رنگ پذیری

اما ویژگی جالب دیگر عایق رطوبتی پلیمر سمنت الوان قابلیت رنگ کردن آن است. شما می توانید به راحتی پس ازخشک شدن سطح پلیمر سمنت، بر روی آن رنگ دلخواه خود را اجرا کنید. حال میخواهد نوع این رنگ اکریلیک الوان باشد و یا پلاستیک و روغنی الوان.

164197109061de7d9280c19 main

در زیر تعدادی از ویژگی های این محصول را به اختصار آورده ایم:

 سد کننده کامل در برابر نفوذ و عبور آب

مقاوم در برابر فشار مثبت و منفی آب

مقاوم در برابر نور خورشید و شرایط جوی

چسبندگی بسیار زیاد به سطوح سیمانی، بتن و سایر مصالح  معدنی  

دوام و پایداری طولانی مدت و عدم تخریب ذاتی

انعطاف پذیری مناسب در مقابل حرکات سازه‌ای

اجرای سریع، آسان و بدون آلودگی با ساده‌ترین ابزار  جهت اعمال بر روی سطح  

محافظت در برابر کربناته شدن و نفوذ یون کلر

مقاومت بالا در مقابل سایش و فرسودگی

استحکام زیاد در برابر یخ زدگی و گرما

مقاومت بسیار عالی در برابر مواد اسیدی و قلیایی

قابلیت رنگ پذیری فیلم خشک

قابلیت اجرای کاشی، سرامیک، سنگ، آجر و … روی سطح  این محصول بصورت چسبی و ملاتی

قابلیت قرارگیری در برابر باران پس از 24 ساعت

قابلیت عبور و مرور افراد یا تردد نفر پس از 24 ساعت

عدم جلوگیری از تنفس بتن

غیر سمی و غیرقابل اشتعال

مقرون به صرفه

 

آب‌بندی چال آسانسور و استخر

این موضوع را هم به یاد داشته باشید که عایق رطوبتی پلیمر سمنت الوان محدود به موارد فوق الذکر نمی شود. این محصول برای آب‌بندی مخازن، حوضچه‌ها و استخرهایی که سطح نهایی آن با مصالح سیمان، آجر، بتن و سنگ طبیعی باشد، رفع نشت و نم زدگی حمام‌ها، زیرزمین و بالکن‌ها، ایزولاسیون و آب‌بندی پشت بام، فلاورباکس و گودال باغچه‌ها، عایق‌کاری دیوارها بخصوص دیوارهایی که در طبقات منفی قرار دارند و در حین عملیات ساختمانی نیاز به عایق‌کاری دارند با قابلیت اجرای مراحل بعدی نماسازی بر روی پوشش ایجاد شده، آب بندی دیوارهای رو به باران (مناسب برای مناطق بارانی، گرم و مرطوب)، آب بندی خطوط بتنی انتقال آب و فاضلاب، آب بندی سطوح تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب و عایق‌کاری سپتیک‌ها، منهول و چاله‌های آسانسور نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 


پایان مطلب


 

 

مطالب پیشنهادی مرتبط با این مطلب 

 

    نوشته های مرتبط

    ارسال یک پاسخ

    دیدگاهتان را بنویسید