و برندسازی اهمیت طراحی لوگو 1

لوگو چیست؟ اهمیت لوگو در برندسازی

لوگو نمادی با ترکیبی از متن و تصاویر است که به کاربر یا مشتری کمک می کند تا برندها را شناسایی کند و بین شرکت ها تفاوت قائل شود. لوگوها بخشی از تاریخ چندین دهه ما هستند. از عصر حجر که اولین ابزار ساخت بشر برای اولین بار، او نیاز به شناخت دارد. تشخیص اینکه چه کسی آن ابزار خاص را ساخته است و در کجا. 

در زندگی روزمره، ما شاهد یک سری لوگو هستیم. لوگوها اکنون بخشی از زندگی ما هستند. ما فقط زمانی متوجه آنها می شویم که بخواهیم. روی برس ما، روی کیت نظافت، تجهیزات آشپزخانه، روی کالای خواب و یا شیرآلات آشپزخانه. لوگوها همه جا هستند آنها اکنون بخشی از زندگی ما هستند. بنابراین منظور از لوگو دقیقا چیست؟ چه اهمیتی در کسب و کار ساختمانی ما دارد؟

لوگو یک علامت گرافیکی، نشان یا نمادی است که برای کمک به شناسایی و شناسایی عمومی استفاده می شود. ممکن است طرحی انتزاعی یا فیگوراتیو داشته باشد یا شامل متن نامی باشد که نشان می دهد مانند یک علامت کلمه. – ویکی پدیا

 

ساده ترین روشی که می توان این را توضیح داد:

لوگوها نمادهایی با ترکیبی از متن و تصاویر هستند که به کاربر یا مشتری کمک می کند تا برندها را شناسایی کند و بین شرکت ها تفاوت قائل شود. لوگو می تواند علامت یا نماد و نام شرکتی باشد که علامت تجاری(™) یا حق محفوظ (®) یک شرکت یا سازمان است. لوگوی سایت بسپار

اما اهمیت لوگو خیلی بیشتر از اینهاست!

اما اهمیت لوگو خیلی بیشتر از اینهاست!

سفر یک تجارت با یک لوگو و هدف خوب شروع می شود که روزی به یک برند تبدیل شود که یک روز به راحتی قابل تشخیص باشد.

باعث می شود کاربران و مشتریان متوجه شوند که شما چه کار می کنید. چه خدماتی ارائه می دهید شما که هستید و برای چه چیزی ارزش قائل هستید برای یک لوگو آسان نیست که چهره برند باشد!

لوگوها یکی از چالش برانگیزترین بخش های طراحی گرافیک هستند. فقط یک متخصص می تواند با در نظر گرفتن قوانین بصری و گرافیکی، یک لوگوی کامل و متناسب با نیازهای برند بسازد.

سعی نکنید از لوگوی خود انتظار زیادی نسبت به کاری که بیشتر مردم انجام می دهند داشته باشید. سعی کنید همه چیز را با لوگوی آنها بسازید.

لوگو باید به تنهایی و همچنین با نام تجاری و مواد شرکتی کار کند. این یکی از مهمترین عناصر یک کسب و کار و هویت شرکتی است درست مانند کارکنان، ثابت، حسن نیت یا محصول.

در هنگام ثبت آگهی ویژه در سایت بسپار، حتما از لوگوی خود در قسمت پروفایل استفاده کنید.

زیرا به همین دلیل است که یک لوگو طراحی می شود. برای خدمت به هدفی برای حل مشکل و محدودیتی که یک کسب و کار به هر شکلی با آن مواجه است.

· ویژگی های یک لوگوی استاندارد

· سادگی : آیا درک برند به اندازه کافی ساده است؟ قابل تشخیص است؟ به اندازه کافی منعطف است که متناسب با نیازهای برند باشد؟

· خاطره انگیز: آیا قابل تشخیص است؟ و در نگاه اول قابل تشخیص است؟ یا ثانیه ها در ذهن بیننده؟

· بی زمان بودن : در 10، 30 یا 50 سال آینده به همان اندازه که در حال حاضر است تازه می ماند؟

· مقیاس پذیری: آیا در هر زمینه ای خوب کار می کند؟ آیا به اندازه کافی پاسخگو است که در اندازه های مختلف بدون از دست دادن کیفیت مقیاس پذیر باشد؟

· مناسب بودن : آیا با توجه به کسب و کار مناسب است؟

چه تفاوت هایی بین طراحی لوگو و برندسازی ست؟

لوگو و برندسازی : چه تفاوت هایی بین طراحی لوگو و برندسازی ست؟

این تصور عمومی وجود دارد که "طراحی لوگو" و "برندینگ" یک چیز هستند. گاهی اوقات این دو اصطلاح حتی به عنوان مترادف به کار می روند. با این حال، اگرچه آنها ارتباط نزدیکی دارند و باید به روشی منسجم با هم کار کنند، اما فرآیندهای بسیار متفاوتی هستند.

 

طراحی لوگو فرآیند طراحی لوگو است. و برندسازی فرآیند ساخت یک برند. بنابراین، برای درک بهتر تفاوت بین طراحی لوگو و برندسازی، ابتدا باید مفاهیم لوگو و برند را تعریف کنیم:

 

تعریف لوگو

لوگو یک نماد گرافیکی به راحتی قابل تشخیص است که یک شرکت، یک محصول تجاری یا هر نهاد دولتی یا خصوصی را مشخص می کند. این یکی از راه‌های متمایز کردن یک برند در دنیای رقابتی، پر از عناصر گرافیکی است که هر روز سعی می‌کنند توجه ما را به خود جلب کنند. لوگو معمولاً ترکیبی از تایپوگرافی ها، گرافیک ها / نمادها و رنگ ها است. این یک عنصر گرافیکی است که بخشی از هویت بصری یک برند است.

 

به عنوان مثال لوگوی CHANEL

 لوگوی CHANEL یکی از مشهورترین لوگوها در بین برندهای لوکس است. این از دو C در رو به رو و در هم تنیده تشکیل شده است و کلمه CHANEL با تمام حروف نوشته شده است. گاهی اوقات برند از دو C به طور جداگانه (به عنوان مثال در بسته بندی برخی از محصولات) یا فقط از قسمت "CHANEL" (به عنوان مثال در وب سایت) استفاده می کند. به این ترتیب، استفاده چند منظوره از لوگو در کانال های مختلف وجود دارد.

لوگوی CHANEL

تعریف برند

برند ایده یا تصویری است که مردم هنگام فکر کردن به محصولات، خدمات و فعالیت‌های خاص یک شرکت، چه به صورت عملی و چه احساسی، در ذهن دارند. این ترکیب از نشانه های فیزیکی و احساسی زمانی ایجاد می شود که در معرض تمام نقاط تماس بین یک شخص و یک برند خاص قرار گیرد. اینها می توانند نام تجاری، لوگو، محصولات، هویت بصری، کارکنان، یا تبلیغات – از جمله موارد دیگر باشند.

 

به عنوان مثال نام تجاری CHANEL

 پس از دیدن لوگو، و اگر کمی با برند آشنا هستید، ممکن است برخی از تصاویر و احساسات به ذهن شما خطور کند و ممکن است چیزی شبیه به عکس کلاژ بالا باشد. برخی از افراد ممکن است احساس تجمل و ظرافت داشته باشند، بنیانگذار برند را به عنوان نماد مد به یاد بیاورند، به محصولات (آرایش، لباس، لوازم جانبی)، مد فرانسوی، قیمت های بالا، یا تجربه در فروشگاه فکر کنند. . تجربه و درک برای هر یک از ما متفاوت خواهد بود. با این حال، در نتیجه استراتژی برندسازی CHANEL، تصور کلی از برند باید کاملاً شبیه به جمعیت عمومی باشد.

 

تفاوت بین طراحی لوگو و برندینگ چیست؟

طراحی لوگو فرآیند طراحی لوگو است.

برندسازی فرآیند ساخت یک برند است. به طور دقیق تر، این یک استراتژی است که توسط شرکت ها طراحی شده است تا به مردم کمک کند تا محصولات و سازمان خود را سریع شناسایی کنند و به آنها دلیلی برای انتخاب محصولات خود نسبت به رقبا ارائه دهند. استراتژی برندینگ مشخص می کند که یک برند خاص چیست و چیست.

برندسازی را می توان با استفاده از ابزارهای مختلف انجام داد. برخی از عناصری که در استراتژی برندسازی استفاده می شود عبارتند از:

تفاوت بین طراحی لوگو و برندینگ چیست؟

تعریف برند: هدف، ارزش ها، وعده

بیانیه موقعیت برند

  • هویت برند: نام، لحن صدا، طراحی هویت بصری (که شامل طراحی لوگو می شود)
  • تبلیغات و ارتباطات: تلویزیون، رادیو، مجلات، تبلیغات در فضای باز، وب سایت، برنامه های موبایل…
  • حمایت و مشارکت
  • طراحی محصول و بسته بندی
  • تجربه در فروشگاه
  • تجربه فضای کاری و سبک مدیریت
  • خدمات مشتری
  • استراتژی قیمت گذاری

همانطور که می بینیم طراحی لوگو یکی از ابزارهایی است که برای طراحی هویت بصری یک برند استفاده می شود.

 

چرا لوگو برای اهداف برندسازی بسیار مهم است؟

اگرچه لوگو تنها یکی از عناصر برندسازی است، اما به احتمال زیاد در اکثر نقاط تماس با مشتریان و سایر ذینفعان مانند وب سایت، بروشورها، لوازم التحریر، محصول، بسته بندی، تبلیغات، لباس فرم، فروشگاه ها و غیره ظاهر می شود. .

 بنابراین یک لوگو می تواند به عنوان یکی از عناصر گرافیکی اصلی در نظر گرفته شود که به افراد امکان می دهد به سرعت سازمان، محصولات و خدمات آن را شناسایی کنند. و اغلب، این اولین چیزی است که مردم برای شناسایی شما استفاده می کنند.

 

به همین دلیل است که یک لوگوی خوب طراحی شده برای اهداف برندسازی بسیار مهم است:

1- یک لوگوی خوب طراحی شده به افراد اجازه می دهد تا به سرعت برند شما را شناسایی کرده و به یاد بیاورند

لوگو یکی از نکات اصلی شناسایی مشتریان شما و سایر ذینفعان است. سپس به شناسایی خود در چند ثانیه، در کانال ها و نقاط تماس مختلف کمک می کند.

 

 2- در کانال های ارتباطی مختلف یکپارچگی ایجاد می کند

در دنیای امروز، کسب‌وکارها و سازمان‌ها در پلتفرم‌های مختلفی از جمله وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها، رسانه‌های اجتماعی، رویدادها، بروشورها، بروشورها، کارت‌های ویزیت و غیره وجود دارند. کانالهای ارتباطی.

3- بخشی از هویت برند شماست

لوگوی برند یا سازمان شما بخشی از هویت (بصری) برند شما خواهد بود. این بسیار مهم است زیرا یکی از ابزارهای اصلی برای انعکاس گرافیکی نام برند، ارزش ها و شخصیت شما به بقیه افرادی است که با آنها در ارتباط هستید.

4- تصویری حرفه ای ایجاد می کند و انتظارات را بالا می برد

مردم از یک برند انتظار دارند که ظاهری حرفه ای داشته باشد که از لوگوی آن شروع می شود. یک طراحی لوگوی خوب که توسط یک طراح متخصص ساخته شده باشد، برند شما را متمایزتر می کند، اما قابل اعتمادتر و قابل اعتمادتر به نظر می رسد. همچنین، استخدام یک طراح لوگو شانس شما را برای داشتن یک لوگوی منحصر به فرد، نوآورانه و هویت برند شما را افزایش می دهد.

5- برند شما را از رقبا متمایز می کند

برندها می توانند با طراحی لوگو بازی کنند تا خود را از رقبا متمایز کنند. استفاده از رنگ‌ها، شکل‌ها، سبک‌ها و تایپوگرافی‌های مختلف برای طراحی لوگو روشی عالی برای نشان دادن اینکه برند شما در مقایسه با رقبا چیست و چه چیزی نیست. طراحی لوگوی مرتبط همچنین به افراد کمک می کند تا برند را در صنعت به یاد بیاورند.

اهمیت طراحی لوگو در کسب و کار

6- این می تواند ارتباط عاطفی با سهامداران شما را تسهیل کند و وفاداری به برند را افزایش دهد

مردم با دیدن لوگوی شما باید فوراً با برند شما ارتباط برقرار کنند. یک طراحی لوگوی خوب به تقویت حافظه افراد از سازمان شما و احساسی که در آنها ایجاد می کند کمک می کند. اگر این احساس مثبت باشد، چه آن شخص یک مشتری بالقوه، کارمند یا ارائه دهنده باشد، لوگو به ارتباط عاطفی او با برند، از جمله عناصر دیگر استراتژی برندسازی شما کمک می کند. این چیزی است که در سال 2010 زمانی که برند لباس گپ تصمیم به تغییر لوگوی خود گرفت و بسیاری از مصرف کنندگان از طراحی لوگوی جدید آنقدر ناامید شدند که این شرکت تصمیم گرفت به لوگوی اصلی بازگردد، دیده بودیم.

 

نتیجه

برای نتیجه گیری، یک لوگو به خودی خود یک عنصر گرافیکی است که نشان دهنده نام تجاری است، در حالی که یک نام تجاری ترکیبی از تمام جنبه های ملموس و ناملموس است که نشان دهنده سازمان است. بدون نام تجاری، لوگو معنای واقعی نخواهد داشت، فقط یک عنصر گرافیکی خواهد بود.

هنگامی که با هم ترکیب شوند، یک لوگوی خوب طراحی شده و یک استراتژی برندسازی موثر به سازمان ها کمک می کند تا به روشی موثر به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند، اما همچنین یک نام تجاری مقاوم و پیشرو در صنعت ایجاد کنند. اگر کارآفرین هستید و به دنبال ایجاد یک نام تجاری جدید هستید، اهمیت یک لوگوی خوب طراحی شده را که با استراتژی کلی برندسازی شما هماهنگ است، دست کم نگیرید. این یک سرمایه گذاری با ارزش برای برند و سازمان شما در دراز مدت خواهد بود.

 


پایان مطلب


 

 

لینک های مرتبط

 

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید