تصویر شماره 10 گیاه مناسب سرویس بهداشتی و حمام
معماری و دکوراسیون

 

استفاده از گیاهان برای تزیین فضای سرویس بهداشتی و حمام

همه ما می‌دانیم که استفاده از گیاهان طبیعی در دکوراسیون و فضای داخلی (Indoor Plants)، زیبایی و طراوت بیشتری به خانه ما می‌بخشد. گیاهان طبیعی نه‌تنها از لحاظ زیبایی ظاهری، بلکه با داشتن رایحه‌های شگفت‌انگیز به تصفیه هوای خانه نیز کمک می‌کنند. درحالی‌که اکثر مردم از این گیاهان در جاهایی از خانه مانند آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق‌خواب خود استفاده می‌کنند، گزینه دیگری وجود دارد و آن داخل حمام شماست! با توجه به اینکه حمام‌ها معمولاً کم‌نور، گرم و مرطوب هستند، محیط مناسبی را برای نگهداری گیاهان خانگی ایجاد می‌کنند. توجه داشته باشید که در این شرایط هر گیاهی توانایی رشد نخواهد داشت اما چندین گزینه برای شما وجود دارد که بتوانید یک عنصر طبیعی زیبا به فضای خود اضافه کنید. در این مقاله 10 مدل از بهترین گیاهان طبیعی برای تزیین و استفاده در سرویس حمام شما معرفی خواهد شد.

 

1 - گیاه آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا در حمام

با توجه به رشد آسان گیاه آلوئه ورا در شرایط مختلف دمایی، یکی از گزینه‌های مناسب برای استفاده در حمام است. نگهداری این گیاه بسیار آسان بوده و معمولاً در برابر نور غیرمستقیم آفتاب فقط به‌اندازه 60 cm رشد می‌کند. از دیگر مزیت‌های استفاده از گیاه آلوئه ورا، ژل داخل برگ آن هست که برای درمان بریدگی‌های جزئی، خراش و یا سایر مشکلات پوستی بسیار عالی است؛ بنابراین گیاه مناسبی برای حمام است.

 

2 - گیاه ارکیده

گیاه ارکیده در حمام و سرویس بهداشتی

اگرچه ارکیده‌ها گاهی اوقات ممکن است باعث ایجاد مشکل شوند، اما درواقع گزینه بسیار خوبی برای تزیین سرویس‌های بهداشتی هستند. رشد و نگهداری ارکیده‌ها در فضاهایی با رطوبت بالا بسیار آسان بوده و همین امر باعث می‌شود تا استفاده از آن‌ها در یک حمام بسیار ایده آل باشد. گیاه ارکیده به نور کمی نیاز دارد بنابراین قرار دادن آن‌ها در کنار پنجره بسیار مفید خواهد بود.

 

3 - گیاه پوتوس طلایی Golden Pothos

استفاده از گیاه پوتوس طلایی در حمام و سرویس بهداشتی

گیاه پوتوس طلایی یکی از گیاهان خانگی بسیار محبوب است که می‌تواند به‌آسانی در حمام نیز رشد کند. این گیاه به نور خورشید نیاز ندارد و همین امر باعث شده تا نگهداری از آن‌ها راحت و یک انتخاب خوب برای سرویس خانه شما باشد. توجه داشته باشید که برگه‌ای گیاه پوتوس سمی بوده و در صورت خورده شدن توسط انسان یا حیوان مشکل‌ساز خواهد شد.(توصیه میشود بیشتر در فضاهای سبز بیرونی و خارج از منزل استفاده شود)

 

4 - گیاه بروملیاد Bromeliad

به کار بردن گل بروملیاد در حمام

بروملیادها گیاهان بسیار خاص و زیبایی هستند، زیرا درحالی‌که اکثر گیاهان خانگی شکوفا نمی‌شوند، اما این گیاهان با شکفتن شکوفه‌های قرمز یا صورتی که برای مدتی هم دوام می‌آورند، جلوه بی‌نظیری به فضای استفاده‌شده در خانه‌ی شما می‌دهد. این گیاهان به‌راحتی در دمای مرطوب رشد می‌کنند ولی برای نگهداری به‌نوعی گردش هوا در فواصل زمانی مرتب نیاز دارند.

 

5 - نئون پوتوس Neon Pothos

تزیین حمام با گیاه نئون پوتوس

گزینه دیگر در خانواده پوتوس تا گیاه نئون است، زیرا آن‌ها برای ارائه یک فضای رنگ‌آمیزی شده بسیار مناسب هستند. گیاهان پوتوس دارای قابلیت خیلی خوب در تصفیه هوا بوده و در فضای مرطوب حمام به‌خوبی رشد می‌کنند.

 

6 - گیاه برگ عبایی Cast-Iron Plant

دیزاین سرویس بهداشتی با گیاه برگ عبایی

این گیاهان بسیار بادوام بوده و نگهداری از آن‌ها بسیار آسان هست. گیاه برگ عبایی نیاز چندانی به نور آفتاب نداشته و در سایه نیز قابل نگهداری هستند. توجه داشته باشید، بهتر است این گیاه در حمام‌هایی با رطوبت کمتر مورداستفاده قرار بگیرند.

 

7 - گیاهان عنکبوتی Spider Plants

دیزاین سرویس بهداشتی با گیاهان عنکبوتی

گیاهان عنکبوتی گیاهانی بسیار زیبا هستند که معمولاً به‌صورت آویز مورداستفاده قرار می‌گیرند. آن‌ها در شرایط مرطوب و گرم به‌راحتی قابل رشد و نگهداری هست.

 

8 - گیاه سرخس‌ Ferns

دیزاین سرویس بهداشتی و حمام با سرخس

سرخس‌ها یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای حمام است چراکه گیاهانی بسیار مقاوم هستند و تغییرات دما را به‌خوبی تحمل می‌کنند. آن‌ها می‌توانند در مناطق کم‌نور و مرطوب رشد کنند و همین امر باعث شده تا نگهداری از آن‌ها آسان باشد.

 

9 - گیاهان هوازی تیلاندسیا Tillandsia

گیاهان هوازی تیلاندسیا در سرویس بهداشتی و حمام

این نوع گیاهان، گرمسیری ازلحاظ شرایط زیستی منحصربه‌فرد بوده و می‌توانند بدون خاک رشد کنند. گیاهان تیلاندسیا در دمای مرطوب و گرم رشد می‌کنند، به‌طوری‌که رطوبت هوا را جذب کرده و به نور طبیعی کمی احتیاج دارد. به همین دلیل است که یکی از بهترین گزینه‌ها برای تزیین در سرویس‌ها می‌باشند.

 

10 – گیاه اسپاتی فیلوم معروف به صلح لیلی Peace Lily

تزیین سرویس بهداشتی و حمام با گیاه صلح لیلی

نیلوفرهای صلح، گلهای زیبایی هستند که در حمام‌های کم‌نور و مرطوب به‌خوبی قابل رشد و نگهداری می‌باشند. آن‌ها به مراقبت کمی نیاز دارند، اما مهم است که به رطوبت خاک آن‌ها توجه داشته باشید. نکته بسیار مهم اینجاست که اگر گیاه شما گل نمی‌دهد، ممکن است به کمی نور طبیعی اضافی نیاز داشته باشد.

 

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی