تصویر شماره اصول چیدمان اتاق خواب کوچک
معماری و دکوراسیون

 

برای کسانی که اتاق خواب کوچک دارند دغدغه ی اصلی چیدمان اتاق خواب می باشد.

اینکه با چه ترفند و روشی بتوانیم کوچک بودن اتاق را به چشم نیاوریم و فضای دلباز و منحصربه فردی را برای استراحت خود فراهم کنیم.

اتاق خواب جایی است که باید آرامش روح و جسم را برای خودمان فراهم کنیم . فضایی باشد که از نظر فنگ شویی انرژی مثبت و فضایی آرامش بخش را داشته باشد.

انرژی مثبت را با نحوه صحیح چیدمان لوازم اتاق خواب و جنسی که انتخاب می کنیم تاثیر دارد مانند انتخاب چوب به جای فلز و پارچه های پنبه ای به جای پارچه های پلاستیکی و...

لوازمی که انتخاب می کنیم باید خیلی بزرگ نباشند به دلیل اینکه فضای بیشتری را اشغال می کنند و از لحاظ بصری شلوغی و بی نظمی را برای ما القا می کنند . که این خود اتاق خوابی کوچکتر و همچنین باعث عدم جریان انرژی در اتاق می شود.

در اینجا چند نکته برای چیدمان اتاق خواب کوچک را آورده ایم.

1- تخت خواب اتاق خواب کوچک :

از انتخاب تخت خواب های بزرگ با ارتفاع بلند در چیدمان اتاق خواب کوچک پرهیز کنید باید تخت خواب شما با زمین فاصله کمی داشته باشد که این عمل باعث می شود که ارتفاع سقف بلندتر به نظر برسد.

2- انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب کوچک :

برای اینکه فضایی دلباز و روشن داشته باشید بهتراست که از رنگهای سفید و روشن برای اتاق خوابتان استفاده کنید. البته می توانید از تنالیته های سفید و رنگهای خنثی و روشن در کنار رنگ سفید در طراحی اتاق خواب استفاده کنید.

3- عمق بیشتر در اتاق خواب کوچک :

قاعدتا استفاده از این مورد می تواند فضای بزرگتری را برای ما به وجود بیاورد.

اتاق خوابی را تصور کنید که تمام دیوارهایش سفید رنگ است و یک تختخواب با لوازم مختصری چیدمان شده است. خوب حالا اتاق خواب دیگری را متصور شوید که یکی از دیوارهای آن با رنگ تیره رنگ شده است البته بهتر است که دو تا از دیوار هایی که مقابل یکدیگرهستند رنگ سفید کار کنید و دیوار سوم را تیره کار کنید . بهتر است که برای اتاق خواب های چهارگوش از این روش استفاده کنید.این کاربا خطای دیدی که ایجاد می کند عمق اتاق را بزرگتر نشان می دهد.

4- کاغذ دیواری با خطوط عمودی :

شاید برای شما سوال پیش بیاید استفاده از خطوط عمودی در طراحی اتاق خواب چگونه باعث بزرگتر به نظر رسیدن آن می شود.خوب خیلی ساده است شما می توانید از خطوط عمودی که با رنگ کردن قسمتی ازدیوار ها و یا انتخاب یک کاغذ دیواری به شکل خطوط عمودی و یا اینکه از چند تابلو به صورت عمودی روی دیوار نصب کنید و باید این نکته را یادآوری کنم که باید ترکیب بند ی در نصب تابلو کاملا رعایت شود.

5- پرده و کرکره های ساده برای دیزاین اتاق خواب کوچک :

همه ما انسانها برای خود حریم خصوصی خاصی را تعریف کرده ایم و برای حفظ آن راه کارهای متفاوتی را در نظر گرفته ایم. اتاق خواب به طور کلی یک حریم خصوصی است و برای زیباتر شدن آن از لوازم و اکسسوری هایی مطابق با سلیقه ی خودمان برای دیزاین آن استفاده می کنیم. انتخاب پرده ها و کرکره های متفاوت و متنوع یکی از این لوازمی است که از آن برای حفظ حریم خصوصی به کار می بریم. خوب انتخاب پرده مناسب با اتاق خواب کوچک باید به گونه ای باشد که خیلی اتاق خواب را تاریک نکند و اجازه بدهد که انرژی خورشید و پرتوهای زیبای آن به اتاق خوابتان بیاید. پرده و یا کرکره های اتاق را ساده انتخاب کنید و بهتراست که ارتفاع آن برای نصب به سقف اتاق نزدیک باشد و روی زمین کاملا قرار بگیرد. برای مواقعی که نمی توانید پرده یا کرکره ها کنار بزنید نور مناسب برای اتاق خواب شما فراهم شود.

6- انتخاب لوازم مناسب اتاق خواب کوچک :

انتخاب لوازم اتاق خواب کوچک مانند میز کنار تخت (پاتختی) و لوازم تزیینی ویا قفسه ها باید ساده و مینیمال باشد یعنی از لوازمی که خیلی بزرگ و کار شده و حجیم هستند پرهیز کنید .می توانید از فضاهای نگه دارنده در کناریا پشت تخت خواب خود استفاده کنید که به صورت قفسه برای قراردادن کتابهای مورد علاقه خودتان و یا حتی کمدی برای چیدن لباسهای شیک و زیبایتان باشد. همچنین می توانید یکی از دیوارها را به صورت افقی از چندین قفسه ی پیش ساخته شده کار کنید.این کار از بهم ریختگی و شلوغی اتاق جلوگیری می کند.

ودر آخراگر برایتان مقدور است از پنجره های بزرگ و عریض برای اتاق خواب استفاده کنید .اتاق خواب شما بزرگتر و دلبازتر به نظر میرسد و میتوانید از نور طبیعی به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و کوچک بودن اتاق خواب شما خیلی کمتر به چشم می آید.

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

نمای ساختمان اولین برقرارکننده ارتباط با مشتری، صاحبان و رهگذران است. نمای ساختمان معرف بنیاد و هدف و طراحی ساختمان است. در ادامه انواع نماهای ساختمانی را معرفی می کنیم.   نمای سنگ ...

بررسی انواع نمای ساختمان