تصویر شماره 20 ایده دکوراسیون هال و پذیرایی منزل شیک
معماری و دکوراسیون

 

در حالی که آشپزخانه و سرویس بهداشتی برای بازسازی از اولویت بالاتری برخوردارهستند. اما پذیرایی و هال می تواند تاثیر بسیار بیشتری در دکوراسیون منزل داشته باشد. در واقع بیشتر از هر قسمت دیگر دکوراسیون هال و پذیرایی منزل به چشم مهمان می آید. اما چگونه می توان سبک دکوراسیون اتاق پذیرایی و هال را با توجه به هزینه ای که دارد تغییر داد؟ در این جا شما تعدادی از ایده های مقرون به صرفه را برای دکوراسیون هال و پذیرایی پیدا خواهید کرد.

اما قبل از شروع باید نکاتی را در نظر بگیرید

 • هدف شما از طراحی چیست؟

 • چند اتاق دارید؟

 • چگونه از فضا استفاده می کنید؟

 • چه چیزی را نگه داشته و کدام را جایگزین خواهید کرد؟

برای شروع، ما 20 نکته ی اصلی را برای تغییر اتاق پذیرایی آماده کرده ایم که به لاکچری شدن آن کمک می کند.

 1. آثار هنری در دکوراسیون

آثار هنری در دکوراسیون

با نصب آثار هنری در اتاق پذیرایی می توانید دکوراسیون آن را تغییر دهید. تاثیر زیادی با توجه به این امر و می توانید در بازار جیتجو کنید و یک اثر هنری را پیدا کنید. می توانید از این آثار در دکوراسیون اتاق پذیرایی استفاده مناسبی کنید.

 1. دکوراسیون ساده 

دکوراسیون سبک ساده

یک سبک دکوراسیون شلوغ می تواند به جای جالب بودن، زننده باشد. اشیای اضافی را حذف کنید و از عناصر دارای ارزش استفاده کنید. این کار به صرفه جویی هزینه ها هم کمک کرده و فضای جذاب تری را ایجاد خواهد کرد.

 1. تلویزیون خود را استتار کنید

تلویزیون در دکوراسیون منزل

شاید قرار دادن یک تلویزیون در بعضی جاها مناسب نباشد. به عنوان مثال نصب در مقابل آینه ایده ی مناسبی نیست. هم چنین استفاده از یک گالری تصاویر برای کم کردن اثر قاب مشکی تلویزیون هم می تواند مناسب باشد.  به طور معمول قاب تلویزیون می تواند با حضور آثار هنری کمتر به چشم آید.

 1. از کف پوش های مناسب استفاده کنید

فرش اتاق پذیرایی

استفاده از فرش های قدیمی و منحصر به فرد می تواند راه ساده ای برای دست یافتن به یک دکوراسیون عالی باشد. استفاده از فرش برای هر محیطی می تواند تفاوت را به همراه داشته باشد.

 1. مجسمه ها در دکوراسیون داخلی

مجسمه در دکوراسیون خانه

اتاق را از اشیا یکنواخت دایره ای و یا چهارگوش و یا با استفاده از مجسمه ها ویا  اشکال دیگر تغییر دهید.  یک میز قهوه ی سه گوش، یک مجسمه ی متفاوت و مانند آن ،می تواند دکور را به خوبی تغییر دهد.

 1. استفاده وسایل قدیمی در دکوراسیون

یک قطعه یا شی که دارای ارزش تاریخی است را در دکوراسیون خود استفاده کنید. حتی یک آینه یا شی قدیمی دیگر هم می تواند به شما کمک کند.

 1. بافت در دکوراسیون

تاثیر بافت در دکوراسیون داخلی

پارچه ها و بافت های مختلف به فضا حالتی لاکچری می دهند. از شیشه، فلز، چوب، چرم هم به خوبی می توان در کنار بافت ها و پارچه ها استفاده کرد.

 1. نورپردازی هال و پذیرایی

نورپردازی هال و پذیرایی

استفاده از روشنایی مدرن هم بدون شلوغ کردن فضا در هال می تواند خیلی به بهتر شدن فضای داخل اتاق پذیرایی کمک کند. نحوه ی روشنایی و شکل آن ها با توجه به نیاز هال باید مد نظر شما قرار گیرد.

 1. تغییر رنگ دکوراسیون پذیرایی

رنگ در دکوراسیون

زیبایی اتاق پذیرایی را با استفاده از رنگ های متفاوت بیش از پیش نمایید و از سایه رنگ های مورد علاقه ی خود در طرح های مختلف استفاده کنید.

 1. تاثیر کوسن در دکوراسیون داخلی

کوسن در دکوراسیون داخلی

به سادگی برای آوردن انرژی به داخل اتاق باید از پشتی هایی که با رنگ خود با محیط سازگاری دارند استفاده کنید. از رنگ های مختلف و بافت های متفاوت برای دست یافتن به بهترین طرح ها و دکورها بهره ببرید.

 1. دیوار خاطره ها 

باید در دکور اتاق پذیرایی از عکس ها و تصاویر هم به عناون ابزاری در یادآوری خاطره ها استفاده کنید. میراث خانوادگی، و یا خاطره ی مسافرت می تواند از این داستان ها باشد که در قالب عکس به نمایش گذاشته می شود.

 1. از دربهای فرانسوی استفاده کنید

درب فرانسوی

در بهای دارای طرح فرانسوی فضا را باز می کنند. آن ها دارای طرح ها و سبک های متفاوت هستند و می توانید بر اساس فضای خانه ی خود به انتخاب این درها برای بهتر کردن فضای داخل اتاق و یا هال اقدام کنید.

 1. به مبل اهمیت بدهید

یک مبل جدید در اتاق پذیرایی می تواند تمام دکور را دچار تغییر کند و محیط بهتری را با دکوراسیون خیلی جالب تر برای شما و خانواده ی شما به همراه داشته باشد. پس برای این کار وقت و انرژی بیشتری صرف کنید.

 1. روی یک بخش نشیمن تمرکز کنید

به بررسی محیط اتاق نشیمن بپردازید تا ببینید که کدام قسمت از آن نیاز به تغییر بیشتری دارد و روی دکور نشیمن تاثیر بیشتری را به جا خواهد گذاشت. پس از آن سعی در تغییر آن بدهید. می توانید از راه کار استفاده از اثر هنری برای این کار استفاده کنید.

 1.  استفاده از کاغذ دیواری یا پانل مناسب دیوار

استفاده از طرح ها و جلوه های ویژه در دیوارها هم می تواند برای اتاق پذیرایی شما حال و هوای دیگری به همراه داشته باشد. پنل ها و کاغذ دیواری ها هم می توانند در این راه کمک کننده باشند.

 1.  روشن کردن فضا

تغییر بیشتری در دکوراسیون با استفاده از نقاشی ها و یا رنگ آمیزی ها ی متفاوت بدهید. می توانید در این راه از رنگ های خنثی بهره ببرید و یا این که به استفاده از رنگ های روشن رو آورید. در هر حال برای روشن شدن فضای هال بهترین گزینه را مد نظر قرار دهید.

 1. اتاق نشیمن را سفارشی کنید

با سفارشی کردن فضای هال آن را دارای تغییر بیشتری کنید. در این زمان به استفاده از عناصر مختلف برای این امر توجه کنید. یک صندلی یا نیمکت خاص می تواند مثالی از تغییر در این زمینه باشد.

 1. به پنجره ها توجه کنید

پنجره می تواند نور و روشنایی داخل هال را به طور کلی دچار تغییر کند. پس به پنجره ها در اتاق پذیرایی و هال توجه بیشتری کنید. اگر شما به دنبال یک فضای درام یا هر گونه فضای دیگر باشید، پنجره ها می توانند در ایجاد این فضا کمک شایانی نمایند.

 1. تلویزیون خود را در مکان مناسب نصب نمایید

نصب مناسب تلویزیون روی دیوار می تواند در هماهنگی ان برای بهتر ست شدن با دکوراسیون داخلی هال نقش اساسی ایفا کند. در این زمان باید به وزن تلویزیون و مکانی که باید روی دیوار نصب شوند هم توجه کنید.

 1. حالت و مد هال را به طور کلی دچار تغییر کنید

بر خلاف عده ای که عقیده دارند که باید فقط از طراحان حرفه ای برای دکور داخل هال استفاده کرد. اما در بعضیی موارد شاید نیازی به این کار هم نباشد. می توانید حالت و فضای موجود در اتاق پذیرایی را به سادگی با استفاده از آیتم های مختلف دچار تغییر کنید.

اما در هر صورت استفاده از مهارت های طراحان مجرب هم در این راه بیش از پیش به شما کمک خواهد کرد. مهارت آن ها می تواند به شما بگوید که دقیقا در چه حوزه ای باید برای تغییر دکوراسیون اتاق پذیرایی و یا هال خود سرمایه گذاری کنید تا بهترین نتیجه ها را از این کار به دست آورید.

 

 

 

 

 

======================================

 * درج رپورتاژ آگهی کسب و کارهای ساختمانی در بخش تازه های صنعت ساختمان در سایت بسپار

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

تبلیغات      مراحل توليد موزاییک به شرح زیر می باشد:  1)آماده كردن مصالح : الف ) سنگ ريزه (‌ريگهاي رنگي ):  پس از استخراج سنگها از معادن مختلف آنها را به كارخانه آورده و ...

مراحل توليد موزاییک