20 ایده طراحی هال و پذیرایی شیک 1

دکوراسیون هال و پذیرایی

دکوراسیون هال و پذیرایی می تواند تاثیر بسیاری در زیبایی و شیک و مدرن بودن منزل داشته باشد. در دکوراسیون داخلی منزل بیشتر از هر قسمت دیگر هال و اتاق نشیمن منزل به چشم مهمان می آید. اما چگونه می توان سبک دکوراسیون هال و پذیرایی را با توجه به هزینه خود، تغییر داد؟

در این جا شما تعدادی از ایده های مقرون به صرفه را برای دکوراسیون هال و پذیرایی شیک ارائه میشود.

اما قبل از شروع باید نکاتی را در نظر بگیرید

  • هدف شما از طراحی چیست؟

  • چند اتاق دارید؟

  • چگونه از فضا استفاده می کنید؟

  • چه چیزی را نگه داشته و کدام را جایگزین خواهید کرد؟

 

لینک پیشنهادی: آینه قدی

 

ما 20 نکته ی اصلی را برای تغییر دکوراسیون و چیدمان هال و پذیرایی آماده کرده ایم که به لاکچری شدن آن کمک می کند.

 

1. استفاده از آثار هنری در دکوراسیون هال و پذیرایی

 

دکوراسیون هال و یذیرایی

با نصب آثار هنری در پذیرایی  به عنوان تابلو تزیینی می توانید دکوراسیون آن را تغییر دهید. تاثیر زیادی با توجه به این امر و می توانید در بازار جستجو کنید و یک اثر هنری را پیدا کنید. می توانید از این آثار در دکوراسیون پذیرایی استفاده مناسبی کنید.

 

2. تلویزیون خود را استتار کنید (هال و پذیرایی)

 

هال و پذیرایی

شاید قرار دادن یک تلویزیون در بعضی جاها در اتاق نشیمن، زیاد مناسب نباشد. به عنوان مثال نصب در مقابل آینه ایده ی مناسبی نیست. همچنین استفاده از یک گالری تصاویر در دیوار پشت تلویزیون برای کم کردن اثر قاب مشکی تلویزیون هم می تواند مناسب باشد. به طور معمول قاب تلویزیون می تواند با حضور آثار هنری کمتر به چشم آید.

 

3. چیدمانی ساده در هال و پذیرایی

 

1667375526636221a6a976a main

 

یک سبک دکوراسیون شلوغ می تواند به جای جالب بودن، زننده باشد. اشیای اضافی را حذف کنید و از عناصر دارای ارزش استفاده کنید. این کار به صرفه جویی هزینه ها هم کمک کرده و فضای جذاب تری را ایجاد خواهد کرد.

 

4. در دکوراسیون هال و پذیرایی، از کفپوش مناسب استفاده کنید

 

فرش اتاق پذیرایی

خرید فرش دستباف قدیمی و منحصر به فرد می تواند راه ساده ای برای دست یافتن به یک دکوراسیون عالی باشد. استفاده از فرش دستباف برای هر محیطی می تواند تفاوت را به همراه داشته باشد.

 

مطلب پیشنهادی: راهنمای خرید فرش دستباف

 

5. از مجسمه های زیبا برای تزیین هال و پذیرایی منزل استفاده شود

 

مجسمه در دکوراسیون خانه

اتاق را از اشیا یکنواخت دایره ای و یا چهارگوش و یا با استفاده از مجسمه ها و یا اشکال دیگر تغییر دهید.  یک میز قهوه ی سه گوش، یک مجسمه ی متفاوت و مانند آن، می تواند دکور را به خوبی تغییر دهد.

مطلب پیشنهادی : لوازم دکوری را در منزل بسازید

 

6. استفاده وسایل قدیمی در دکوراسیون هال و پذیرایی

یک قطعه یا شی که دارای ارزش تاریخی است را در دکوراسیون خود استفاده کنید. حتی یک آینه یا شی قدیمی دیگر هم می تواند به شما کمک کند.

 

7. استفاده از بافت در دکوراسیون هال و پذیرایی

 

تاثیر بافت در دکوراسیون داخلی

پارچه ها و بافت های مختلف به فضا حالتی لاکچری می دهند. از شیشه، فلز، چوب و چرم هم به خوبی می توان در کنار بافت ها و پارچه ها استفاده کرد.

 

8. نورپردازی هال و پذیرایی مناسب باشد

نورپردازی هال و پذیرایی

استفاده از روشنایی مدرن هم بدون شلوغ کردن فضا در هال می تواند خیلی به بهتر شدن فضای داخل اتاق پذیرایی کمک کند. نحوه ی روشنایی و شکل آن ها با توجه به نیاز هال باید مد نظر شما قرار گیرد.

 

9. تغییر رنگ دکوراسیون هال و پذیرایی(چه رنگی برای پذیرایی شما مناسب است)

 

رنگ در دکوراسیون

زیبایی اتاق پذیرایی را با استفاده از رنگ های متفاوت بیش از پیش نمایید و از سایه رنگ های مورد علاقه ی خود در طرح های مختلف استفاده کنید.

 

10. تاثیر کوسن در دکوراسیون داخلی هال و پذیرایی

 

کوسن در دکوراسیون داخلی

به سادگی برای آوردن انرژی به داخل اتاق باید از انواع کوسن مبل که با محیط سازگاری دارند استفاده کنید. از رنگ های مختلف و بافت های متفاوت برای دست یافتن به بهترین طرح ها و دکورها بهره ببرید.

 

11. تزیین دیوار خاطره در هال و پذیرایی منزل

باید در دکور اتاق پذیرایی از عکس ها و تصاویر هم به عناون ابزاری در یادآوری خاطره ها استفاده کنید. میراث خانوادگی، و یا خاطره ی مسافرت می تواند از این داستان ها باشد که در قالب عکس به نمایش گذاشته می شود.

 

12. از دربهای فرانسوی در هال و پذیرایی استفاده کنید

 

درب فرانسوی

در بهای دارای طرح فرانسوی فضا را باز می کنند. آن ها دارای طرح ها و سبک های متفاوت هستند و می توانید بر اساس فضای خانه ی خود به انتخاب این درها برای بهتر کردن فضای داخل اتاق و یا هال اقدام کنید.

 

13. در چیدمان هال و پذیرایی، به مبلمان اهمیت بدهید

یک مبل جدید در پذیرایی می تواند تمام دکور را دچار تغییر کند و محیط بهتری را با دکوراسیون خیلی جالب تر برای شما و خانواده ی شما به همراه داشته باشد. پس برای این کار وقت و انرژی بیشتری صرف کنید.

 

14. روی یک بخش نشیمن هال و پذیرایی تمرکز کنید

به بررسی محیط اتاق نشیمن بپردازید تا ببینید که کدام قسمت از آن نیاز به تغییر بیشتری دارد و روی دکور نشیمن تاثیر بیشتری را به جا خواهد گذاشت. پس از آن سعی در تغییر آن بدهید. می توانید از راه کار استفاده از اثر هنری برای این کار استفاده کنید.

 

15. استفاده از کاغذ دیواری یا دیوارپوش مناسب دیوار در هال و پذیرایی

استفاده از طرح ها و جلوه های ویژه در دیوارها هم می تواند برای پذیرایی شما حال و هوای دیگری به همراه داشته باشد. انواع دیوارپوش و کاغذ دیواری هم می توانند در این راه کمک کننده باشند.

 

16. روشن کردن فضای هال و پذیرایی

تغییر بیشتری در دکوراسیون با استفاده از نقاشی ها و یا رنگ آمیزی ها ی متفاوت بدهید. می توانید در این راه از رنگ های خنثی بهره ببرید و یا این که به استفاده از رنگ های روشن رو آورید. در هر حال برای روشن شدن فضای هال بهترین گزینه را مد نظر قرار دهید.

راه دیگر نصب آینه دکوراتیو در محل مناسب منزلتان است که نور بیشتری به فضا میدهد.

 

17. هال پذیرایی و نشیمن منزل را سفارشی کنید

با سفارشی کردن فضای هال آن را دارای تغییر بیشتری کنید. در این زمان به استفاده از عناصر مختلف برای این امر توجه کنید. یک صندلی یا نیمکت خاص می تواند مثالی از تغییر در این زمینه باشد.

 

18. به پنجره های هال و پذیرایی توجه بیشتری کنید

پنجره می تواند نور و روشنایی داخل هال را به طور کلی دچار تغییر کند. پس به پنجره ها در اتاق پذیرایی و هال توجه بیشتری کنید. اگر شما به دنبال یک فضای درام یا هر گونه فضای دیگر باشید، پنجره ها می توانند در ایجاد این فضا کمک شایانی نمایند.

 

19. تلویزیون خود را در مکان مناسبی از هال و پذیرایی نصب نمایید

نصب مناسب تلویزیون روی دیوار می تواند در هماهنگی ان برای بهتر ست شدن با دکوراسیون داخلی هال نقش اساسی ایفا کند. در این زمان باید به وزن تلویزیون و مکانی که باید روی دیوار نصب شوند هم توجه کنید.

 

20. حالت و مد هال و پذیرایی را به طور کلی دچار تغییر کنید

بر خلاف عده ای که عقیده دارند که باید فقط از طراحان حرفه ای برای دکور داخل هال استفاده کرد. اما در بعضیی موارد شاید نیازی به این کار هم نباشد. می توانید حالت و فضای موجود در اتاق پذیرایی را به سادگی با استفاده از آیتم های مختلف دچار تغییر کنید.

اما در هر صورت استفاده از مهارت های طراحان مجرب هم در این راه بیش از پیش به شما کمک خواهد کرد. مهارت آن ها می تواند به شما بگوید که دقیقا در چه حوزه ای باید برای تغییر دکوراسیون اتاق پذیرایی و یا هال خود سرمایه گذاری کنید تا بهترین نتیجه ها را از این کار به دست آورید.

 

 

 

 

پایان مطلب


 

 

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید