تصویر شماره طراحی و چیدمان اتاق خواب مستر
معماری و دکوراسیون

 

اتاق خواب مستر:

اگر بخواهیم فضاهای یک منزل را نام ببریم اتاق خواب یکی از فضاهای مهم به شمار می رود که به عنوان فضای خصوصی شناخته می شود . در معماری سنتی خانه ای که طراحی و ساخته می شد به این صورت بود که اتاق ها به صورت مجزا اما تو در تو ساخته می شد که معمولا در حالت کلی هرشخصی یک اتاق مجزا نداشت و همه با هم حتی اگر تعداد اعضای یک خانواده بیشتر از تعداد اتاق ها بود باز هم باید در کنار یکدیگر زندگی می کردند.  به مرور زمان این تابوی چند صد ساله شکسته شد و هر یک از اعضای خانواده برای خود یک اتاق دارند.

در این راستا در رابطه با انتخاب هایی که هر یک از اعضای خانواده درباره انتخاب رنگ و نوع تخت خواب و رنگ پرده های اتاق خود دارند باید هماهنگ بودن این آیتم ها و اکسسوریهایی که در نظر می گیرند را رعایت کنند و از نظر کیفیت و کمیت کالای مورد نظر هماهنگی لازم را داشته باشند.

در واقعه انتخاب اکسسوری های مناسب برای یک اتاق خواب غیر از اینکه زیبایی و منحصربه فرد می تواند باشد باید آرامش را برای خود فرد به همراه داشته باشد و این یک قانونی است که باید کاملا رعایت شود. زیرا شخصی که زمان خود را در بیرون از منزل می گذراند باید برای استراحت اتاقی داشته باشد که بتواند استراحت و آرامش کافی را در داخل منزل بدست آورد.

خوب دوستان عزیز در اروپا و کشورهای پیشرفته از سالیان پیش تا کنون اتاق خوابهایی با طرح ها و چیدمان های متفاوتی طراحی و اجرا شده است . حالا در اینجا از اتاق خوابی کاملا متفاوت که شما دوستان مطمئنا با نام آن آشنا هستید میخواهم صحبت کنم. اتاق خوابی بزرگ و زیبا با امکانات بسیار عملگرا و مفید به اسم اتاق خواب مستر...

اتاق خواب مستر لاکچری

ابعاد اتاق خواب مستر:

اتاق خواب مسترنسبت به اتاق خواب های دیگه فضای بیشتری دارد ودلیل آن تعبیه حمام و سرویس بهداشتی و واک این کلوزت (اتاق لباس) است وحتی یک آشپزخانه کوچک و تلویزیون و همچنین مبلمان که می توان یک نیم ست یا یک شزلون یا حتی پاف هم انتخاب کرد و البته بستگی به فضای اتاق خواب هم دارد.

فضا سازی و چیدمان اتاق خواب مستر کاملا متفاوت از سایر اتاق خواب های دیگر است ، که برای والدین یا زوج های جوان طراحی و چیدمان می شود. طراحی اتاق به سبک های متفاوتی قابل اجرا می باشد به کلاسیک ، مدرن و سنتی و...

 

مطلب پیشنهادی : اصول چیدمان اتاق خواب کوچک

 

مبلمان و اکسسوری اتاق مستر:

مبلمانی که در این اتاق قرار می گیرد یک تخت خواب دونفره ، میزتوالت (میزآرایش) پاتختی ، هدبورد تخت ، کمد لباس که پیشتر در مورد آن صحبت کردیم که با توجه به نیاز شما دوستان باید طراحی و اجرا شود و نباید صرف اینکه از طراحی های اروپایی کپی برداری شده وعینا اجرا شود، باید با توجه به خواسته شما و نوع کاربردی که برای شما دارد طراحی شود به طور مثال اگر لباس های مجلسی و یا مانتو های بلند دارید باید ارتفاع وطول وعرض این کمد کاملا رعایت شود و یا اگرتعداد کیف و کفش های زیادتری دارید باید قفسه های بیشتری قرار دهید ویا حتی جای کراوات یا زیورآلات و ساعت و...

که همه این موارد را باید در نظرگرفت . اگر ابعاد اتاق شما خیلی بزرگ نیست الزامی ندارد که کلوزت واکینگ شما به طور جداگانه تعبیه شود و در همان محل تعویض لباس و کفش داشته باشید می توانید ازیک فرورفتگی در گوشه ای از اتاق یا ازدیواری که به صورت جداگانه اضافه کرده و ساخته اید به عنوان کلوزت استفاده کنید.

نکته ای که میتوان گفت اینکه برای بزرگتر نشان دادن اتاق می توانید روی کمد های دیواری آیینه هایی را نصب کنید که باعث بزرگتر و پرنوتر شدن اتاق شود.

اگر اتاق مستر شما خیلی فضای بزرگی ندارد لزومی نیست که حتما از اکسسوری های زیاد و پرزرق و برق و کلاسیک استفاده کنید.فضای اتاق خواب باید به شما بعد از آمدن از یک فضای کاری که می تواند پراسترس و خیلی خسته کننده حتی برای عزیزانی که در منزل کار می کنند، باید آرامش  بخش و عاری ازهرگونه شلوغی و هیاهویی که با لوازم اضافی که در اتاق قرار گرفته است ، باشد. همه می دانیم که اتاق خواب برای استراحت و دور شدن از یک روز شلوغ  است.

البته باید اشاره کنم در این اتاق می توان لوازم بازی مثل میز شطرنج یا فوتبال دستی و ... قرار داد.

حمام و سرویس بهداشتی اتاق مستر:

خوب در رابطه با سرویس بهداشتی و حمام باید ضروریات لازم برای یک حمام و دستشویی زیبا و مجهز را کاملا در نظر گرفت به این منظور که از کپی برداری به طور کامل اجتناب کرد.

حمام مورد نظر باید یک سرویس کاملا جداگانه برای والدین یا زوجین طراحی و اجرا شود و جنبه عمومی برای دیگر اعضای خانواده یا مهمانان مورد استفاده قرار نگیرد به طور کلی منظور به استفاده عموم در نیاید ، برای طراحی حمام می توانید از یک وان و جکوزی و یک اتاق دوش جداگانه استفاده کنید و اینکه پنجره ای برای نور حمام و از همه مهم تر اینکه یک سیستم تهویه بسیار قوی کار گذاشته شود.و برای سرمایس و گرمایش کاملا از یک سیستم برودتی مناسب استفاده شود.برای انتخاب وان مورد نظر بستگی به استفاده شما و سلیقه ای که دارید می توانید به صورت توکار یا بیرون اجرا شود و اینکه اگر شما مایل هستید که داخل حمام شما سکو تعبیه شود باید هماهنگی لازم با توکار یا به صورت تکی به بیرون کار قرار گیرد را داشته باشد. نوع کفپوشی که برای سرویس بهداشتی و حمام اجرا می شود باید ضد رطوبت و ضد آب باشد. به طور مثال کفپوش چوبی باید ضد آب انتخاب شود و اینکه به مرور خورده نشود و آسیب جدی نبیند.

سرویس بهداشتی اتاق مستر را می توانید با قرار دادن یک اتاق شیشه ای و یا یک پارتیشن از حمام مجزا کرد و حریم خصوص والدین و یا زوجین رعایت شود. در کنار توالت فرنگی می توانید قفسه یا یک کمد قرار دهید برای قرار دادن لوازمی مانند حوله ودستمال توالت و...

بهتر است این مورد نیز رعایت شود که حتما دو عدد روشویی مخصوص آقا و خانم به صورت مجزا کار شود.

 

مطلب پیشنهادی : 11 ایده چیدمان اتاق خواب بنفش

 

سرویس بهداشتی اتاق مستر

نورپردازی اتاق مستر:

موضوع مهمی که باید به آن بپردازیم نوردر اتاق مستر است.

شما می توانید آباژور در طرفین تخت قرار دهید یا اینکه در پشت تخت یا همان هدبورد نورپردازی مناسب با فضای اتاق را طراحی و اجرا کنید . این کار برای دوستانی که مطالعه قبل از خواب دارند و یا کسانی که زیبایی اتاق خواب برایشان حائز اهمیت است، مناسب می باشد.

برای روشنایی اتاق خواب مستر از لوستری که مطابق با سبک و دیزاین و چیدمان اتاق است باید انتخاب شود و حتما از شلوغی بیش از حد باید پرهیز کنید. در اتاق خواب خود می توانید یک قسمت از آن را یک میز کار یا مطالعه قرار دهید که در صورت امکان از پارتیشن یا یک دیوار جداکننده یا یک پنل محیطی را برای خود مهیا کنید و به کار روزانه خود بپردازید.

نورپردازی اتاق مستر

آشپزخانه در اتاق خواب مستر:

شاید بعضی از شما دوستان تعجب کنید که مگر می شود در یک اتاق خوابی که محل استراحت است بتوان یک آشپزخانه ای تعبیه کرد !!!

باید به شما دوستان بگویم که بله این امکان وجود دارد ، البته آشپزخانه ای که شما در ذهن دارید منظور ما نیست. آشپزخانه در حد یک سینک و یا یک یخچال کوچک برای قرار دادن نوشیدنی های البته مجاز.

آشپزخانه در مستر


نویسنده : مژده ابراهیمی

 

 

 

 

 

======================================

 * فروش رپورتاژ آگهی کسب و کارهای ساختمانی در بخش تازه های صنعت ساختمان در سایت بسپار

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی