تصویر شماره ۱۰ ایده جالب چیدمان و دکوراسیون اتاق کودک
معماری و دکوراسیون

 

بسیاری از مهارت‌های بزرگسالی از طریق بازی دردوران کودکی شکل میگیرد؛ برای تقویت این مهارت‌ها باید فضا و ابزار مناسبی برای کودک تامین گردد. بنابراین دکوراسیون اتاق کودک نیازمند چیدمان ویژه‌ای است که کودک احساس آرامش و امنیت کند.

 اگرچه با توجه به سبک زندگی امروزه، فرصت استفاده از طبیعت و بازی‌های متنوع محدود شده است ولی لزوم تامین این نیاز در کودکان همچنان باقیست.

بنابراین طراحان دکوراسیون داخلی تلاش کرده‌اند تا راهکارهایی را برای براوردن این نیاز‌ها در طراحی ارائه دهند. رسیدن به این اهداف نیازمند به فضایی است که لزوما میتواند اتاق مجزایی در خانه شما نباشد. نکته مهم در چیدمان اتاق کودک توجه به عناصر طراحی داخلی و چیدمان لوازم در جای مناسب خود است.

همان طور که می دانید چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق کودک یکی از کارهای لذت بخش در چیدمان منزل است.

ما در اینجا ۱۰ ایده جدید در چیدمان اتاق کودک را معرفی میکنیم.

 

۱- از تخته سیاه در چیدمان اتاق کودک استفاده کنید

تخته سیاه در چیدمان اتاق بازی کودک

این تصویر، اتاق کودک مینیمالیستی از استودیوی مک‌گی را نشان می‌دهد که تخته سیاه بسیار بزرگی در کانون توجه فضا قرارگرفته است. این تخته سیاه سنتی علاوه بر ایجاد حس نوستالژیک دلچسب، مکانی عالی برای نقاشی و نوشتن کودکان، بدون خراب کردن دیوارهای شما را فراهم می‌کند.

 

۲- از وسایل بازی در تزیین اتاق کودک استفاده کنید

تزیین اتاق کودک

در هنگام چیدمان اتاق بازی کودک باید توجه داشته باشید که اتاق بازی علاوه براینکه باید سرگرم کننده ترین قسمت خانه باشد میتواند فضای زیبایی نیز در منزل ایجاد کند.

یکی از راه‌های نظم بخشی به وسایل و اسباب بازی کودکان تان می تواند یک قفسه جذاب باشد که علاوه بر فضای نگهداری زیادی که برای شما بوجود می‌آورد، به خوبی با سایر اجزای دکوراسیون داخلی منزل شما همخوانی پیدا کرده است. خود این شلف جذاب نیز به عنوان یک وسیله بازی بزرگ میتواند تلقی گردد. در واقع با انتخاب این صندلی غول پیکر جذاب شما با یک تیر دو نشان زده‌اید؛ هم به اسباب بازی‌های کودکان نظم داده‌اید و هم دکور زیبایی برای اتاق کودک خود به وجود آورده اید.

 

۳- طراحی فضای اتاق کودک با رنگ‌های چشم نواز

فضای اتاق بازی کودک

اتاق کودک یکی از فضاهایی است که شما با خیال آسوده می توانید از رنگ‌های هیجان‌انگیز در آن استفاده کنید. رنگ‌هایی که با به کار بردن آن درچیدمان اتاق کودک، توجه را از سایر نقاط خانه منحرف کرده و به سمت خود جذب کند. رنگ های گرم ذهن را تحریک کرده و سبب افزایش انرژی بدن شده و فضایی خوشایند و پر حرارت را بوجود می‌آورد.

رنگ های پررنگ می توانند به پوشاندن لک و اثر انگشت کمک کنند ، بنابراین مجبور نیستید به همان اندازه تمیز کنید.

۴- طراحی اتاق کودک با خیال‌پردازی

طراحی اتاق بازی کودک

بهترین اتاقهای بازی آنهایی هستند که مقداری خیال پردازی در آن به کار رفته باشد. استفاده از وسایل قدیمی مانند قفسه کتابخانه و نیمکت میتواند ایده خوبی در دکوراسیون اتاق کودک باشد. به عنوان یک مورد پیشنهادی میتوانید در طراحی نوع قفسه و نیمکت خلاقیت به کار ببرید. قفسه‌ای با طرح درخت و یا نیمکتی با طرح موشک و هزاران ایده خلاقانه دیگر که مطمئنا شما هم میتوانید بوجود آورید.

در این صورت اتاق کودک از یک «اتاق با اسباب بازی» تبدیل میشود به «اتاق بازی دلخواه فرزند شما» که میتواند به رشد خلاقیت فرزندتان نیز کمک کند.

 

۵- دیزاین اتاق کودک با کمترین هزینه

طراحی اتاق بازی کودک

تغییردکوراسیون اتاق کودک شما الزاما نیازی به صرف هزینه گزاف ندارد و میتوانید با وسایل ساده و ابتدایی و حتی وسایلی که دیگر کاربردی ندارند، حال و هوای اتاق فرزندتان را تغییر دهید.

در طراحی اتاق کودک میتوانید از سبدهای حصیری ارزان قیمت برای مرتب‌سازی اسباب بازی‌ها و وسایل هنری استفاده کنیم، چند طاقچه برای به نمایش گذاشتن مواردی که فرزندتان به آن‌ها علاقه دارد، با مواد متفاوتی بوجود بیاورید؛ مانند عکس‌ها و کتابها و وسایل مورد علاقه او.

 

۶-فضا و ابزارهایی برای باز‌های حرکتی در اتاق کودک در نظر بگیرید

فضای اتاق بازی کودک

این ایده برای چیدمان اتاق شگفت‌انگیز از Inspired to Revamp است که قطعا یکی از بهترین پیشنهادات لیست ما محسوب میشود. دیوار کوهنوردی داخلی که علاوه بر خلاقانه بودن این ایده ناب، محل مناسبی برای تخلیه انرژی فرزند شما محسوب می شود و در تمامی خانه‌ها قابل اجرا می باشد چون نیاز به فضای زیادی نداشته و مکان جذابی را برای کودک فراهم میکند.

 

۷- فضای اتاق کودک را راحت و سرگرم کننده انتخاب کنید

فضای اتاق کودک

گرچه بزرگسالان یک کاناپه زیبا و راحت را برای نشستن روی زمین ترجیح دهند، کودکان عاشق کوهنوردی و غلت زدن هستند. استفاده از تعدادی بالش و زیر اندازهای نرمی که برای کف استفاده میشود ایده خوب و جذابی برای طراحی اتاق بچه هاست که میتوانند اوقات خوبی را سپری کنند.

 

۸- تاب را در اتاق کودک فراموش نکنید

تاب برای اتاق کودک

یکی دیگر از ایده‌های جذاب برای طراحی و دکوراسیون اتاق بچه ها، البته به شرط داشتن فضای مناسب، استفاده از یک یا چند تاب یا یک صندلی حباب دار است که به پویایی فضا کمک میکند و محیط متفاوتی برای اتاق بوجود می آورد.

 

۹- اتاق دلخواه کودکتان را بسازید

چیدمان اتاق بازی کودک

شما میتوانید اتاق را خودتان خلق کنید و استودیو هنری خودتان را داشته باشید. برای این کار ابتدا تمام وسایل مورد نیازتان را جمع کنید و در دسترستان قرار دهید، سپس با در نظر گرفتن موادی که به راحتی قابل تمیز کردن هستند به تزیین اتاق کودک با ایده‌های خودتان بپردازید.

 

۱۰- روی دیواراتاق با کودکتان نقاشی بکشید

طرح نقاشی روی دیوار اتاق خواب

با استفاده از دیوار هنری میتوانید اتاق زیبایی را برای فرزند دلبند خود بوجود بیاورید، اینکه اتاق را با رنگ‌های گوناگون خلق کنید یا با همکاری کودک خود و چیزهای مورد علاقه او بر روی دیوار، اتاق کودکتان را تکمیل کنید تفاوتی ندارد. هر دو تجربه جذاب و به یاد ماندنی خواهد بود و می‌توانید هر از چند گاهی این دکور را تغییر دهید که هم متنوع خواهد بود و هم در رشد خلاقیت کودکتان موثر است.

جستجو بر اساس کلمات کلیدی :

مطالب پیشنهادی

نمای ساختمان اولین برقرارکننده ارتباط با مشتری، صاحبان و رهگذران است. نمای ساختمان معرف بنیاد و هدف و طراحی ساختمان است. در ادامه انواع نماهای ساختمانی را معرفی می کنیم.   نمای سنگ ...

بررسی انواع نمای ساختمان